Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok pár példát, hogy...

Mondanátok pár példát, hogy miért jók a régi könyvek?

Figyelt kérdés

Gondolok itt kötelező olvasmányokra stb.

Köszönöm. :)



2015. nov. 4. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Kérdések, mikre nincsenek válaszok...
2015. nov. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Olyanokra gondolok, hogy pl. történelmileg fontosabbak, meg megtudod milyen volt akkor az élet.
2015. nov. 4. 19:18
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

Nem jobbak.


Ha művelődni akarsz, a régieket olvasod, ha pedig szórakozni, akkor a maiakat.

2015. nov. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Semmi jót nem tudok róluk mondani. Csak annyit, hogy lefárasztanak és még kevésbé fogod tőlük érteni a világot.
2015. nov. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mit értesz a régi alatt?


Stevenson: Kincses Sziget 19. század?


Vagy J.R.R. Tolkien: Gyűrűk ura 50-es évek?


Harry Potter is lassan 20 éves. Az is régi?

2015. nov. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet erről átfogóan beszélni, hiszen mindegyik könyvek más és más az előnye. Igényes nyelvezet nyellemzi őket (akkor még nem lehetett kiadni olyan pongyolán fogalmazott könyveket, mint ma), ami azt is jelenti, hogy irodalmi nyelven íródtak, és nem silányították az írást a köznapi, igénytelenebb nyelvre. Ami a történetet illeti, semmiben sem rosszabbak, mint a maiak. Sőt, gyakran ezekből merítenek ötletet a mai írók. Nyilván minden kornak megvannak a népszerű témái, így ma nagyobb sikereket lehet elérni mondjuk egy fantáziavilágban játszódó történettel, mint ha nagyjából ugyanazt a cselekményt a kuruc korba helyeznénk. :) Az sem mindegy, hogy mit értesz mai könyvek alatt. Twilight vagy Esterházy? Esetleg Trónok harca? Szent Johanna Gimi? Mert nagyon nem mindegy.

A kötelező olvasmányokkal az a baj, hogy megutáltatják az adott művet az emberrel. Ugyanakkor ha nem is tartom mindegyiket annyira jónak, azért jópár igazán igényes és szórakoztató olvasmány van köztük.

2015. nov. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 veterán vas ***** válasza:
100%

Azért jók a régi könyvek, mert:

-porszagúak, mintha múzeumba lennénk, és ettől nagyon okosnak érzem magam

-akad bennük félretett/elfelejtett dugipénz

-megtalálom a nővérem régi szerelemes leveleit, amivel zsarolhatom

-ha annyira öreg, hogy szétesik a kötés, jó kis legó amíg összerakod

-a belső oldalon megtalálhatom a nagyi pogácsa-receptjét

-stb., stb. ;)

2015. nov. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tény és való, hogy nem minden kötelező olvasmány érdekes, sőt, van amit kifejezetten unalmas. De vannak olyan régi könyvek, amik szórakoztatóak, például én nagyon élveztem Jókaitól az Aranyembert. Nem is gondoltam, volna, hogy ilyen izgalmas, de például a Goriot apót, Édes Annát, Különös házasságot végig utáltam. Múltkor belekezdtem a Rómeó és Júliába, nem is gondoltam volna, hogy ilyen pajzán dolgokat írt le benne Shakespeare, jókat nevettem az elején. :D De ez mind ízlés kérdése, kinek mi jön be. Én például nagyon szeretem a régi pöttyös és csíkos könyveket. :3
2015. nov. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 veterán vas ***** válasza:

Nem nagyon lehet erre a kérdésre pontos választ adni.

Tudni kell rendesen -főleg értőn- olvasni, és akkor hangulata, "íze" lesz a könyveknek. Ha ezek az érzések megvannak, akkor pedig előbb-utóbb megtanulja az ember értékelni a régi, pláne a régi-jó könyveket.

Lehet, hogy csak nosztalgiából szeretjük az öreg sárguló oldalakat, talán azért, mert visszaidéz valamit a múltunkból.

/jó példa erre az előttem említett pöttyös-csíkos könyvek/

Vagy éppen azért tetszik, mert egy sosem látott világot tár elénk.

/ mutass olyan olvasni szerető kis srácot, aki nem forgatta rongyosra a Cooper-féle indián regényeket..../

Vagy csak azért lapozgatjuk, mert tudni szeretnénk, milyen lehetett a legendás "békebeli" időkben az élet? Ki tudja.....


Szóval, nehéz megmondani, hogy miért jók a régi könyvek. ;)

2015. nov. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!