Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Össze tudná foglalni nekem...

Össze tudná foglalni nekem valaki két könyv tartalmát, szereplőit? Erdős István:Rajkó Méhes György:Leleplezem a családomat

Figyelt kérdés
Egy irodalmi versenyhez kellene, nagyon fontos!!!!

#szereplő #tartalom #olvasás #könyvek irodalmi verseny
2015. nov. 7. 23:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
olvasd el a könyveket! vagy legalább tanuld meg használni a google-t!
2015. nov. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Előző válaszolónak annyit, hogy a Leleplezem a családomat nincs fent neten pdf-ben, és vasárnap nincs könyvtár. Abban viszont igazat kell, hogy adjak, hogy el kellett volna olvasni a könyveket. :D Nekem már csak a Leleplezem a családomat van...
2015. nov. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Második kommentelő, te a Rajkót pdf-ben olvastad vagy könyvben?
2015. nov. 8. 13:30
 4/12 A kérdező kommentje:
Amúgy tényleg mindenhol kerestem, voltam könyvtárban csak ott nem volt bent a neten meg egyiket sem találtam meg szóval nem ez az első hely, ahol megpróbálkoztam
2015. nov. 8. 13:32
 5/12 anonim ***** válasza:
érdekes, mindkettő fent van az alexandra.hu-n, egy munkanapos szállítással, ha ma rendelsz ingyen postával
2015. nov. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Rajkó: Egy gazdag, nemesi család megy hazafelé a kastélyba a havasokban. A hegyekben viszont eltévednek. Amíg az édesapa és az édesanya az elromlott kocsit javítják, rablók támadnak a családra. A kisfiú el tud bújni egy ládában, de a szülők meghalnak. Ezután a fiú elindul le a völgybe, ahol cigányokkal találkozik. Ezek, annak ellenére, hogy a sokktól megnémult, és történetét se tudja elmondani, befogadják. Itt találkozik Mári nénivel, aki remekül főz, Janóval, a melegszívű prímással és a gyerekekkel: Vendellel, aki már kész muzsikus, de elég undok, Karcsikával, aki jól számol, és az ikrekkel: Vicával és Kispalival, aki lányruhát hord. A banda tagjai még Laci, Pali és Jakab is.

A kis "gádzsó" velük tart, és a cigányok is egyre jobban befogadják őt, annak ellenére, hogy a csendőrök üldözik őket, mert azt hiszik, ők ölték meg a kisfiú szüleit. (A csendőrök közül Suhajdát és Winklert említik név szerint. Előbbi tapasztalt hadnagy, de mindig a saját feje után megy, és nem törődik a nálaq kicsit okosabb Winkler tanácsaival.)

A csendőrök egy este rajta is ütnek a cigányokon, de azok az éj sötétjében eltűnnek. Később aztán a cigányok Kispali tanácsára elintézik a két otthagyott őrt, majd nyomaikkal félrevezetik az utánuk kajtató hadnagyot is.

Később a kisfiút elviszik magukkal a cigányok muzsikálni is. Majd az öreg Janó elkezdi hegedülni is tanítani,ami először nem megy annyira, de utána egyre jobban belejön. Ebben az időben térnek be a kocsmába, ahol egy ezüstgombos úr elrontja a mulatságot. Itt tanulja meg a kisfiú, hogy ha nem adnak fizetséget, magunknak kell megszerezni azt.

A csendőrök közben ismét beérik a cigányokat. Már majdnem le is tartóztatják őket, mikor hirtelen farkasok jelennek meg. A két embercsapat együtt küzd, ezért Suhajda hadnagy "még egyszer, utoljára" elengedi őket.

Közben kitavaszodik. Lassan a cigányok leérnek a hegyekből. És mivel a kurtakocsmák bezárnak, többször lopniuk kell, hogy el tudják tartani magukat. A városban a kisfiú elveszik, de hegedűjátékával annyira meghatja a népeket, hogy jó sok pénzt keres. Így találnak rá társaik is, akik ekkor keresztelik el Rajkónak.

Azonban mindenki tudja, hogy Rajkó nem maradhat a cigányokkal. Elhatározzák hát, hogy elviszik a fővárosba, ahol majd találnak neki egy rendes családot. A fiú ettől elszomorodik, szívből való hegedűjátékával újra megsiratja a cigányokat. Közben Vendel is terveket forral: szeretne gépész lenni, de Janó ebben nem támogatja. És persze Suhajda se hagyja magát: a megyehatárt is átlépve a cigányok nyomába ered.


Huhh. Remélem nem volt túl zavaros. Nemsokára írom a másikat is + ha van valamilyen kérdésed még, akkor megpróbálok válaszolni.

2015. nov. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Leleplezem a családomat: Először is: ezek a történetek csak nagyon lazán függnek össze. Igazából közös jellemzőjük az, hogy elég humorosak, és az élet visszásságait mutatják be.

Szereplők: -az író, (Nagyfőnök) azaz az apa és férj, aki kicsit nyavalygós, kicsit értetlenkedő és naiv, de attól még nagyon szeretjük.

-Felesége (anyu), aki mindent jobban tuy7d, és aki meg van róla győződve, hogy neki jutott a világ legjobb férje.

-lányuk, Krisztinka, aki nagyon-nagyon modern, de emellett érző lélek is, aki mesterien veri át szüleit könnyes szemével.

-fiuk, Öcsi, aki igazi eleven kisfiú, szeret indiánosat játszani, és apjától gyakran zsebel be pofonokat.

-barátjuk, Vilmos atya, aki ha azt mondja, hogy minden el van intézve, akkor az ember kezdhet félni, valamint szédületes ötletei vannak.

Pindur néni, az atya felesége, aki túlságosan gyakran szorítja össze a száját férje képtelen ötleteit hallván.

-fiuk, Vilike, aki kb. egy második Öcsi.

-Quintus, a másik barát, aki agglegény és őrült tudós.


A történet: Az első fejezetben megtudjuk, hogy a főhős családja lakást akar cserélni. Míg azonban az író egy társasjátékot talál ki, és lelkesen ttologatja A-t, B-t és C-t, a lakáscserélő feleket, addig Vilmos atya rövid idő alatt elrendezi a kérdést. Tehát: költözés! Itt részletesen le van írva a csomagolás, a kölcsönkért bőröndök, amik még a visszaadás előtt elpárolognak, a szorgalmas Krisztinka, aki elcsomagolja az aznapra kikészített ruhát, és a kacatok, amik egyszer majd biztos jók lesznek. Ez utóbbiaknak külön ládát tartanak fenn.

A beköltözés sem zökkenőmentes. A villanyt tévedésből elvágták a lakásban, a bútorokon össze-vissza át kell mászni a szoba közepén, mert jön a festő, és egyáltalán: semmi nem olyan, mint régen. Ráadásul a mesterek se jönnek: a vízvezeték-szerelő csak akkor szerel, ha kap előtte egy jó kis uzsonnát is, a kályhás pedig igaz, hogy pontosan érkezik az első nap, de utána hosszú időre eltűnik a szétbontott kályha közeléből. És a rauhenpikk (mi az?) mindenkinek hiányzik.

Ezután végre rendesen beköltözhetnek: berendezhetik a lakást. Ennek csak Öcsi nem örül, aki az egymásra tologatott bútorokon játszott barátaival. Anyja azonban ezt annyira élvezi, hogy rövidebb időközönként újra és újra átrendezi a lakát, úgy, hogy az esetleg görbe estét csapó férj azt hiszi, eltévedt. Ezután jön egy fejtegetés az eszményi férjről, aki nem egyenlő az igazi férjével, és a felesége kedvéért még egy havi keresetét is elszórja porcelántányérokra. És persze véletlenül se gondolja azt, hogy a főzés asszonymunka.

A következőkben Vilmos atya buzdítására lottózásba fognak, aki teljesen biztos benne, hogy világverő taktikájával elsőre megnyerik az autót. Ezért az író és felesége be is iratkoznak az autósiskolába, hiába a férj korábbi paranoiája. Meg is van a jogosítvány, de a számok csak nem jöttek ki: 57-24-48 helyett 56-24-48 a nyerő. Így a család takarékoskodásba kezdene. Viszont sem Vilmos atya módszere (nyúltenyésztés) nem nyeri el tetszésüket, és Komolyék tanácsaitól (félbevágott fogkrémcsík, a cipőnek minden héten csak egyik oldalát koptatjuk) pedig egyenesen a hideg rázza őket. Quintusz se tud segíteni. Saját módszerük, a "csak egyszerűen kezdjük el a takarékoskodást" pedig megbukik, mikor az utolsó nagy bevásárlásnál a listára még a gumikrokodil is fölkerül, hátha egyszer szükség lesz rá...

Az utolsó fejezet pedig az utazásról szól, ahova az író és felesége ketten mennek el. Persze a férj fél, alig alszik, és rosszul érzi magát (bár ezt nemigen mutatja, mióta egy ilyen esetben eredményesen kikúrálták valami förtelmes ízű gyógyszerrel). De mégis elindulnak. A vonaton meghallgathatunk néhány7 vámos örökzöldet (pl. a néniről, aki töltött káposzta alatt csempészett, vagy aki mindössze pár deka borsot vitt át olyan feltűnően, mintha egy zsák kokaint szállítana). Először Belgrádba érnek, majd, elhitetve, hogy semmilyen emberi nyelven nem tudnak, egy másik vonaton utaznak Zágrábba. Aztán jön Spilt, ahova éjszaka utaznak, hálókocsiban, megosztva azt egy német kórussal, akiket először katonáknak hisznek. Splitben Rezikánál laknak, akinek csodaszép háza van. Majd Dubrovnikba mennek, ahol, mivel nem találják a keresett házat, kénytelenek egy koszos kis szobában megszállni.Itt éri el őket Kriszti távirata, aki azonnali hívást kér tőlük, de nem veszi fel otthon a telefont. A szülők kétségbeesve rohannak haza, mire kiderül, hogy a gyerekek csak a hangjukat szerették volna hallani. A távirat ötletét Vilmos atya adta (az író szerint azzal a szándékkal, hogy ők is értesüljenek róla: az atya autót nyert a lottón).


Remélem, tudtam segíteni. Amúgy sok sikert a versenyhez (gondolom kitaláltad, hogy azért tudom ennyire, mert én is megyek).

2015. nov. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Mindi válasza:
Komolyan mennyien megyünk erre a versenyre sok sikert mindenkinek és köszönöm az előző hozzászólónak a Rajkó nekem sincs meg:D
2015. nov. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Kocsis Erik válasza:
Örömmel látom ,hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetben (nincs könyv)köszönöm a rövidített tartalmat!
2015. nov. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Rajkó a sulikönyvtárban volt, onnan van meg. A tartalom miatt ezer hálám, mármint ami a Leleplezem a családomat illeti. Mindenkinek sok sikert holnapra! :D
2015. nov. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!