Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Trónok harca könyvek angol...

Trónok harca könyvek angol vs. Magyar?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagy rajongója vagyok a Trónok harca sorozatnak,és szeretnék igazi rajongóvá válni,tehát a könyveket is el szeretném olvasni.

A sorozatot angolul néztem, véleményem szerint csak elrontja a magyar szinkron.

Könyvbe viszont nem tudok dönteni. Magyarul könnyebb lenne haladni vele,és értenék mindent,azonban angolul vannak a híresebb mondások ,amiket könyvben is szeretnék viszontlátni. Annyi lenne a kérdésem hogy olvasta-e valaki angolul az említett kötetsorozatot, és ha igen,kicsit tudna mesélni a nyelvezetéről? Angol felsőfokúm van,de a tudásom már megkopott sajnos. Nem baj ha kicsit szótárazni kellene,így fejlődik a nyelvtudás,de azt se szeretném ha 2 oldal elolvasása 20 percbe kerülne.


Köszönöm szépen a segítséget!



2015. nov. 12. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Én angolul olvastam őket. A nyelvezet szerintem egyáltalán nem bonyolult, ha a sorozatot is angolul nézed, akkor semmi problémád nem lesz vele.
2015. nov. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem az angol jobb választás, egyáltalán nem nehéz olvasmány, jól lehet vele haladni. Engem speciel a magyar fordításban idegesít, hogy pl. a helységneveket lefordították. Ezt nagyon nem bírom. Az egy név. Lehet, hogy van valamilyen jelentése, de... Uhm. Csak nem bírom. Másrészt itt a tökéletes alkalom, hogy az angolodon dolgozz.
2015. nov. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Amúgy ja, a magyar fordításoktól én is rosszul vagyok.
2015. nov. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
énis az angolt ajánlom, NAGYSÁGRENDEKKEL jobb, első könyv amit ajándékba kaptam az van meg csak magyarul, de az összes többi mind angol
2015. nov. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érdekes,hogy az eddigi válaszolók közül mindenki az angolt ajánlotta,de mégis valakik lepontozták őket :D Elég szánalmas,hogy a legtöbb ember nem is olvasta a könyveket, vagy legalábbis nem angolul, így nem ír választ,de lepontozza a többieket...


Na és most a kérdésre válaszolva: mindenképp angolul olvasd!

Én olvastam ígyis-úgyis, és az angol sokkal jobb. Ami nekem egy kis nehézséget okozott, az a sok melléknév, amivel bemutatásra kerülnek a karakterek és helyek. Illetve voltak olyan szavak, amiket még sosem hallottam, így azokat google fordítón megkellett néznem :D pl. a fortnight.

2 oldal közel se kerül 20 percbe :D Ha felsőfokúd van és szoktál angol néha angol dolgokat olvasni, pl. cikkeket vagy felirattal filmeket, akkor szerintem nem lesz vele problémád.


Az angol szerintem már csak azért is jobb, mert a magyar verzióban kb. mindent leakartak fordítani magyarra. Ez mondjuk azoknak kedvező lehet, akik semmit se értenek angolul és elakarják olvasni a könyveket,de mivel én szeretem az angolt, így a magyar fordítások szúrták a szemem. Pl. Winterfell lett Deres, Riverrun Zúgó, Oakheart Vasszív holott ez még szó szerinti fordításban sem vas, hanem tölgy...


És még arra készülj fel, hogy a sorozatban a könyvbeli karakterek kb. 5%-a sincs benne, tehát nagyon sok karakterrel fogsz találkozni, és valószínűleg nem fogod mindet megjegyezni. Én ennek kiküszöbölésére ezt az oldalt használtam: [link]

Minden karakter szerepel rajta a történetével,így ha nem akarsz spoilert, akkor ne nagyon olvasgasd :D

2015. nov. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Illetve az még fontos,hogy a sorozat szeret gyorsan mindent letud, a végletekig leegyszerűsíteni a dolgokat, míg a könyv ráérősen bontogatja ki a történetet, nagyon sok előrejelzés van benne a még be nem következett eseményekre, jóslatok, sokszor fontos a környezet leírása is, mert lehet belőle következtetni arra,hogy mi fog történni stb. Tehát megéri figyelmesen olvasni.

Illetve saját és mások tapasztalata is az,hogy akárhányszor újraolvasod a könyveket, mindig találsz bennük valami újdonságot.

2015. nov. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5: igen, én is hasonlóan imádom amikor mások a véleményedet pontozzák úgy, hogy a sarokban bujkálnak és nem mernek megszólalni.
2015. nov. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%
Olvasd el mindkettőt! :-)
2015. nov. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!