Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok véleményt erről a...

Mondanátok véleményt erről a rövid részletről?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdtem el írni és ez lenne a bevezető. Nem sok mindenre derül fény benne, de felkelti a kiváncsiságotokat?

Tanácsaitokat is elfogadom nagyon szívesen!

16/F



- Miért pont engem?! Miért?! – üvöltötte frissen beavatott társunk, a mellette heverő majdnem halott emberi testekkel körülvéve. – Nem bírom ezt tovább csinálni.

- Ne aggódj gyermekem, kevés az olyan ember kit ilyen kinccsel áld meg a sors és ezt majdnem száz százalékosan képes használni és csak annyi az ára, hogy elszívja a legszenvedélyesebb szeretők érzelmeit, hogy saját magát ékesítse vele.

Nem szólt semmit, mivel figyelmeztettem, ne álljon ellen újdonsült tanítómesterének, mert úgy jár, mint én és pár hétre bezárják egy földalatti mocskos és bűzös zárkába.

Nos, gondolom nem tudjátok miről van szó, ezért jobb lesz ha ez elején kezdem a dolgokat.


Minden 1692-ben kezdődött, amikor az egyik női felmenőm Salemben felfedte titkát és fény derült a boszorkányokkal kapcsolatban pár dolog. Még az a szerencsénk, hogy nem mindenre, mert ha igen, akkor kiirtották volna az egész családfámat és nem sok idő kellett volna, hogy rátaláljanak a többi boszorkány kolóniára, de mivel az akkora vezetőnk megbűvölte a salemi lakosokat, majdnem fél évezredig titokban tudtuk tartani a boszorkányok létezését. Amúgy ezerszer rosszabb lett volna a sorsunk, mint pár boszorkány véres kivégzése és vallatása. Persze ezen kívül még sok más lelepleződés volt, de ez az egy amit mindenki ismer.


Sőt, ha tudnátok mennyi minden a boszorkák műve, mennyi misztérium ócska kitaláció a magamhoz hasonlók eltitkolása végett. Ott vannak a görög mítoszok. Ovidius, ki próbált betekintést nyerni a világunkba, egy igen erős bűbáj hatására égette el az eredeti kéziratokat és írta át a Metamorphoses című alkotását az istenekről szóló mesére.


Vagy ha ez túl réginek tűnik nézzünk valamit az 1800-as évekből. Bram Stoker sikerkönyve a Drakula Gróf, amely ismét a boszorkányokról szóltak volna, ha nem ferdítik el a történetet, annyira, hogy az már mesébe illő legyen és senki ne gondolja, hogy valóság. Az eredeti könyv egy férfi boszorkányról szólt, aki saját magának akarta a világ hatalmát és a megölt áldozatokra csinált két aprócska bemetszést. Ez volt a szignálja, amit főleg a nyak tájékra helyezett el.


De mindezeken felül ott van a sikeres könyvsorozat a Twilight Saga, melyet az írónő „megálmodott”, nos, én is alig hittem el, hogy az egész csak egy bájital hatására tűnt álomnak, mivel az egész igaz volt, csak nem vámpírt látott akkor, hanem egy boszorkányt, aki első alkalommal táplálkozott.


Tudom-tudom… nagyon nehéz ezeket elhinni, Én is alig hittem el ezeket, de még számos történet van elferdítve, de szerencsére az emberek annyira könnyen felejtenek és még a feledékenységüknél is nagyobb a naivitásuk.


Szerintem rengeteg kérdés fogalmazódott meg bennetek, úgy, mint bennem akkor, amikor megtudtam mi is vagyok valójában…


2010. márc. 21. 22:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
elég jól-informált vagy ebben a témában :) ebből tényleg nem sok derül ki, de szépen fogalmazol, biztos érdekes lesz :)
2010. márc. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Felkeltette az érdeklődésemet, szívesen elolvasnám, ha kész lesz. :)
2010. márc. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz!Érdekes,fordulatos és a lényeg kiváncsivá tettél...lesz-e folytatás?Csak így tovább sok sikert!
2010. márc. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Igen, már elkezdtem írni a folytatást, csak azért tettem fel, hogy tudjam, hogy érdemes-e folytatni vagy sem.


Mégegyszer köszönöm a bíztatást!:P


Ha visszanéztek, akkor légyszíves egy kort és nemet írjatok nekem, ha nem nagy gond!^^

2010. márc. 22. 17:34
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok, 15/L :)
2010. márc. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok és én is egy 15/l. :)
2010. márc. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Olyan, mintha a fontos információk összegyűjtéséhez nekiláttál volna egy sztorinak. "Na most, húú mennyit tudok a salemi boszorkányokról, ebből írhatnánk egy jó sztorit." Ha rendesen összedolgozod, formázod a sztorit, akkor lehet jó. Az eleje nekem elsőre szinte teljesen átláthatatlan volt. Először nem tudtam, ki a főhős és kinek a szemszögéből írod a sztorit. A felvezetés, a "magyarázat" pedig olyan, mintha valami törikönyvből lenne összevágva. Valahol, valamikor azt olvastam, hogy nem jó, ha az író a szócsövének használja a szereplőit. Na sztem te pont ezt tetted :) Persze vmilyen formában elkerülhetetlen, de sztem ez túl sok volt. Persze a sztori lehet ettől még jó. A "csattanó" a végén azért sokat javított a dolgon. 18/L. Oh, és nem elvenni akarom a kedved :) Írj csak, minél többet, annál jobb, hiszen annál jobb leszel te is :D
2010. márc. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!

Örülök, hogy ennyire kifejtetted a válaszod!

És nem csüggedek! Az ilyen válaszoktól tud igazán fejlődni az ember:P

2010. márc. 22. 21:47
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
3. hozzászoló ...jelen én 17/L vagyok!!:DDD
2010. márc. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

Ovidius elégette évtizedeken keresztül írt művét, hogy átírja? A száműzetése előtt volt erre ideje? Mielőtt a Római Naptár művét megírta volna?

Vergilius, ki hasonló átváltozásokat említ, Apulieus, ki maga is átváltozásokról írt, őket is megbabonázták a boszorkányok?

A salemi boszorkányper néhány javasasszony koholt vád alapján történő elítélése volt.

Emlékezzetek mit mondott Könyves Kálmán királyunk: boszorkányok már pedig nincsenek.

Olvassatok Boccacciót! Már 800 éve nem hittek néhányan a mesékben, mi se tegyük ezt az űrkorszak küszöbén.

2010. márc. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!