Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írtam egy könyvet, de nem...

Írtam egy könyvet, de nem tudom mihez kezdjek. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Szeretek olvasni mióta az eszemet tudom, de már egész kicsi koromban is álmom volt, hogy ettől többet tegyek, hogy ne csak olvassak, hanem én is alkossak valamit. Ötletem sok volt, de egyiket se tartottam elég jónak. 13 éves voltam amikor jött a szikra, és nekikezdtem a komoly munkának. A végleges változattal két-három hónapja, másfél év után lettem kész, kétszer írtam át, amíg végre olyan lett, amilyet szerettem volna. Összesen valamivel több, mint 200 A/4es oldal lett. Néhány barátom, a nővérem, a szüleim és a nagyszüleim is elolvasták, és még nagyiéknak is tetszett, pedig nekik szokatlan ez a (fantasy) műfaj. Apa szerint érdemes lenni elvinni egy kiadóhoz. Bár én ennyire azért nem érzem jónak, egy próbát végülis szerintem is megér. Csak az a baj, hogy egyáltalán nem tudom, hogy működik ez az egész. Ti mit tudtok erről? Írjak véletlenszerűen egy kiadónak? Ha igen, mit?

Minden választ köszönök!:) 14/L


2015. dec. 13. 11:51
 1/6 anonim válasza:
En is elolvasnam szivesen
2015. dec. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Küld be első körben az Aranymosás pályázatra.
2015. dec. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Én azt mondanám, hogy 14 évesen még inkább ne próbálkozz a könyvkiadással. Nem olvastam, tehát nem tudom, milyen minőségű lehet ez az írás (lehet, sőt valószínű, hogy jó, legalábbis a korosztályodhoz képest, akik csak egy teljesen átlagos lány átlagos életéről képesek ódákat zengeni), de... Még szinte gyerek vagy, kevés élettapasztalattal, még nem teljesen kialakult fogalmazási készséggel. Egy írói karriert nagyon el lehet rontani azzal, hogy a korai időszakban kiadsz valami kiforratlan írást, és erről ismerik meg majd a neved... Aztán hiába írsz később jobbnál jobb könyveket, a kutya nem fogja őket megvenni.

Én inkább azt tanácsolnám neked, hogy tedd félre ezt a regényt egy pár évre. Utána majd olvasd el újra. Biztos fel fogsz fedezni benne egy halom hibát, de lehet, hogy úgy gondolod majd: még érdemes foglalkozni vele, és egy átírás után akár megpróbálkozhatsz egy kiadatással is.

2015. dec. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3: +1
2015. dec. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy az őszinte véleményeteket írtátok! Részben egyet tudok érteni, nyilván egy 4-5 év múlva teljesen máshogy állnék ehhez a könyvhöz, részben viszont nem. Ha megpróbálom, azzal nem veszíthetek, ezért nem tartom feleslegesnek.
2015. dec. 13. 18:20
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

Nos ahogy már írták az Aranymosás pályázatra beküldheted, dec 31. a határidő.


Így spontán kiadó megkereséssel az a gond, hogy szinte egyik kiadó sem olvas el 18, de inkább 20 év alatti írók által beküldött kéziratot. Azt mondják, hogy elolvassák, de nem. Ez azért alakult így mert az ebben a korosztályban lévő írók 99.99%-a szart és szarul ír.

2015. dec. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!