Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kezdjek el könyvet írni?

Hogyan kezdjek el könyvet írni?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogymi legyen az első mondat, mert csaknem lehet úgy elkezdeni egy könyvet, hogy "Reggel felkeltem és elindultam a ....-ba"
2014. nov. 8. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

"Na ez is megvolt..." - gondoltam, miközben kihúztam a fél méteres zenélő dildót egy thai transzvesztita seggéből, miközben a kis bangkoki szobát betöltötte az olcsó whiskey és a vazelin szaga. Pár perc pihenés után arra eszméltem, hogy valaki eszetlenül elkezdi verni az ajtót.

"Gyere ki, te kis g*ci!!" - hallatszott tompán kintről anyám hangja - "Nem etted meg a főzeléket!"


Hát igen, úgy fest Mami újra kicsit több szintetikus drogot fogyasztott, mint amennyit kellett volna.

A sarokból halk nyögés hallatszott - a csirkeruhás ember lassan kezdett magához térni a verésből. Micsoda éjszaka...

2014. nov. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Már miért ne lehetne pont úgy elkezdeni? Vagy akárhogy? A második mondatot is mással íratnád meg? A hatrmadikat is? Az egész könyvet, mert nem lehet úgy folytatni, hogy...?
2014. nov. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
akkor szépen tanulj egy kis irodalom elméletet, tudd meg előbb, mitől könyv egy könyv, aztán csak utána akarj nekiállni.
2014. nov. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd meg másoknak a könyvírást. Az már nagy baj,ha el se tudod kezdeni!!! D azért próbálkozz. Viszont ezt neked kell kitalálnod,ebben nem segíthetek!!Eleve ott kezdődik,hogy kell egy történet. Én megmondanám,hogy kezdődjön úgy,hogy " A szívem a torkomban dobogott. Láttam. Láttam végig,pedig nem akartam. Láttam mindazt ami történt és ami megváltoztatta az életemet. Mert én lettem az egyetlen szemtanú" ha te egy romantikus regényt készülsz megírni!!
2014. nov. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én 2őt is írok, az egyiket saját szórakozásomból, a másikat a kisfiam szórakoztatására... a sajátom esetében először felépítettem a világot amiben játszódik (illetve 2világot), a karaktereket, utazási módokat, élővilágot, eddig kb 1200koldal terjedelmű jegyzet tulajdonképpen, de a könyv részét még el sem kezdtem...

amit a kisfiamnak írok, az egy falusi macska életéről szól és naponta találom ki a folytatást munkában, délután leírom, este pedig olvasom fel neki...

csak azt akarom mondani, hogy ráérsz kitalálni, hogyan kezd el, előbb tudd, miről akarsz írni... meg nem árt ismerni a fogalmazási, és nyelvtani szabályokat...

2014. nov. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!