Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti milyen stílusban íródott...

Ti milyen stílusban íródott könyveket szerettek olvasni?

Figyelt kérdés
Úgy értem milyen könyveket szerettek jobban olvasni amikor a könyv úgy íródott mintha a főszereplő maga mesélne (pl: Éhezők viadala) vagy inkább olyat mintha egy külső szereplő megélné el ( E/3-ban) ? Vagy esetleg mindkettőt? Kérlek titeket korosztály írjon és ha lehet egy kor is írjatok. Köszi

2015. dec. 15. 07:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%

E/3. Egyszerűen itt még ha a főszereplő egy idióta is, még el tudom viselni. De mikor valami szerencsétlen, idegesítő nyomorult gondolatait kell olvasnom, akkor egy nagyon jó történet is baromi frusztráló tud lenni. Nem, nem kell a főszereplő minden idétlen gondolatát olvasnom, hogy bele tudjam élni magam a történetbe.

Az éhezők viadala pont ez. Egyszerűen ki nem állhatom Katnisst, mondjuk ott az írás, meg maga a történet is elég gyenguska, de azt a lényt egyszerűen nem bírtam a legkevésbé sem megkedvelni.


"Kérlek titeket korosztály írjon és ha lehet egy kor is írjatok"

Ezzel mit akartál mondani? A korunkra vagy kíváncsi? Vagy valami másra is?

Amúgy 23 éves vagyok.

2015. dec. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Igen a korra voltam kíváncsi csak csak az automatikus szórendezésbe belebonyolódtam.
2015. dec. 15. 11:30
 3/14 anonim ***** válasza:

E/3


21/f

2015. dec. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nincs preferenciám E/1 és E/3 között, mindkettőből nagyon jókat lehet kihozni! ^^


Viszont utálom, ha az elbeszélés JELEN IDŐben van (Éhezők viadala, Beavatott, Éjszakai cirkusz stb). Nagyon suta és esetlen tud lenni.


17L

2015. dec. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem tök mindegy. Még a jelen idő sem zavar. Egy a lényeg, hogy magával ragadjon a stílus, a történet, meg legyen egy jó dinamikája a cselekménynek.

31N

2015. dec. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

E/1 inkább, de az E/3- mal sincs nagy bajom. És a jelen idő inkább, bár vannak olyan könyvek ahol ez nem válik be, úgyhogy a múlt is jó. :D De ha választani kell akkor E/1.

16l

2015. dec. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

ez a történettől függ, van ahol jobb az E/1

viszont ehhez egy nagyon jó karakter kell, különben zavaró lehet

de ha ez megvan, akkor még többet ki lehet belőle hozni (szerintem az Éhezők viadalánál pont hogy jó volt)


egy átlagos történetnél egy semmi különös főszereplőnél (főleg ha irritáló) viszont mindenképp E/3

2015. dec. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19/l
2015. dec. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
Én tizenkét éves vagyok. Személy szerint én jobban szeretem az E/1-ben íródott könyveket, mint például a Percy Jackson sorozat, vagy az Olimposz hősei kötetekben. Így olyan, mintha neked mesélne, és ott állna melletted.
2015. dec. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

E/1-be könnyebb magam beleélni, viszont általában megőrülök a buta főszereplőktől, szóval inkább jobb, ha nem hallom az illető gondolatait, vagyis az E/3-ra szavazok. Ráadásul E/3-ban bármikor ugorhatunk egy másik szereplőre, vagy a mesélő elárulhat olyanokat, amiket a főszereplő még nem tud, szóval az érdekesebb tud lenni.


17/L

2015. dec. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!