Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van egy félkész könyvem,...

Van egy félkész könyvem, megvan az ötlet, csak nem tudom, mi legyen a könyv címe, ötletek?

Figyelt kérdés

A könyv egy olyan lányról szól, aki nagymenő, mindent megkap, úgy el van kényeztetve, mint egy hercegnő. Folyton minden "nyomit" cukkol, rossz tanuló, és az ő szemszögéből van leírva a történet. NEM az a vége, hogy barátságot köt egy nyomival, csupán leírom az életet (úgy mindent belőle), és a könyvnek úgy lenne vége, hogy elmegy bulizni, és ott találkozik egy furi fiúval, aki szerelmes lesz belé, de ezt az érzést Kitti (mert így hívják) nem viszonozza, a fiú (Boldi) viszont koslat utána. A teljesen végét nem árulhatom el senkinek! Csupán egy megfelelő cím kéne!


Köszönöm a segítséget!



2015. dec. 16. 20:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

A szürke ötvenegy árnyalata

A Gyűrűk úrnője

A Csillagászok háborúja

Az érdi csillagok

Háború és béka

A Mester és a margarin

Légy ló mindhalálig

Pál utcai fiók


Most komolyan, ha ennyire nincs fantáziád hogy egy nyomorult címet kitalálj a könyvednek, milyen lehet a könyv maga...? Nem, nem, nem vagyok rá kíváncsi.

2015. dec. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem ismerjük a teljes történetet, így nem tudunk segíteni.
2015. dec. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves polgárok! Új drámámhoz címet keresek: szerepel benne egy dán királyfi, egy koponya, egy mérgezett fülű szellem, gyilkosságok, kémkedés, némi színházi előadás, két sírásó és egy viziló (utóbbi még változhat). Ötleteket A hatszemű lóhoz címzett fogadóba várom, kettes szoba, William Shakespeare névre."


Gondolom, egyik magyarórán sem említették, hogy az írók ilyen módszerrel keresnek címet annak a műnek, aminek a részletes tartalmát, hangulatát egyedül ők ismerik. Talán nem is véletlen. Egyedül te adhatsz jó címet a történetednek.

2015. dec. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

ha pl mások cukkolása közben van valami visszatérő mondata, pl hogy "ilyen az élet" vagy "így jártál", akkor lehetne pl az a cím. vagy estleg menők és lúzerek


amúgy tényleg neked kell kitalálnod a címet, vagy olyanok tanácsát kérni, akik ismerik a sztorit.


viszont az szokásuk íróknak, hogy több féle címet tesztelnek és a sikeresebbet használják végül

2015. dec. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
"A fióklakó"
2015. dec. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy, totál sablonsztori!
2015. dec. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ne írj könyvet, ha nem tudsz neki címet adni."

(Régi kínai közmondás)

2015. dec. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem dakota?
2015. dec. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 ékszerteknős válasza:
100%
Miss Rosszkislány
2015. dec. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a normális válaszokat! A hülyeségeket írókkal nem foglalkoztam, igenis jó a könyvem, anyukám is ezt mondta (aki író, úgyhogy pofa be), csak a címre nincs jó öltletem. Gondolkoztam a következőkön: szájfény / Kassai 63 / Három fázis /Három érzés. Alapban a wordben Kitti-Boldi néven van elmentve, szerintem ez nem lenne túl hivatalos cím...
2015. dec. 18. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!