Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Véleményeznétek ezt a regény...

Véleményeznétek ezt a regény részletet?

Figyelt kérdés

Nem akarom kiadatni, pusztán magamnak írom, csak szeretném tudni, hogy milyen irányban kéne még fejlődnöm ( mert hát kéne, az biztos). Külső véleményre, építő jellegű kritikára kíváncsi lennék. Ha netán valaki többre is kíváncsi, el tudom küldeni külön is.

A részlet a regény közepéből van nagyjából.

"...Azt álmodta, hogy újra ott van, ugyanúgy lekötözve és bámulja a plafont. Próbálta kiszabadítani magát, de akárhogy rángatta, nem ment. Hallotta, ahol nyílik a fémajtó, irreálisan hangosan nyikorgott. Perry állt az ágy előtt és kegyetlen mosollyal elkezdte rángatni az ágyat. Leoldódtak a szíjak a kezéről, azonnal felugrott, mire Perry egy kést szegezett Clark nyakának, majd szinte rögtön suhintott vele egyet. Érezte, ahogy végigcsúszik a penge a bőrén és kibuggyan a vére. Odakapott a nyakához, majd megbotlott és zuhant hátra.

Egy tompa puffanásra ijedt fel, még pedig arra, hogy leesett a kanapéról. Rémülten a nyakához érintette az ujjait és végigsimította a bőrét. Nagy megkönnyebbülésére, nem érzett semmit, verejtékes, sima bőrén kívül. Feltápászkodott a szőnyegről és átbotorkált a fürdőbe. Engedett magának fürdővizet, majdnem tele engedte a kádat. Beleült, vett egy nagy levegőt, befogta az orrát és lemerült a víz alá. Amíg bírta, lenn maradt, aztán mikor az utolsó levegője is elfogyott, akkor bukott csak fel. Megrázta a fejét, majd elsimította vizes haját a szeme elől. Lemosakodott és eközben azt vette észre, hogy pár csepp vér hullott a kád vizébe. Az orrához nyúlt, majd a kezére pillantott, az is véres volt. Bosszankodva szállt ki a kádból, hamar a derekára csavarta a törölközőt, aztán a tükör elé lépve megszemlélte az orrát. Furcsamód nem látta a tükörben, hogy vérezne az orra, sőt már a kezén sem látszott egy árnyalatnyi vörös folt sem. Valami rosszat sejtett emögött. Megfordult, de nyomban hátra is ugrott, mikor megpillantotta, hogy a kád, csordultig vérrel van tele. Nekiesett az ajtónak, ami egyből ki is nyílt, bár nem zuhant hátra, mert megkapaszkodott az ajtófélfában, viszont a törölköző lecsúszott róla.

- Te meg mi a fenét csinálsz? - hallotta maga mögül Monica hangját – Mit mutogatod magad?

Clark maga elé rántott a törölközőt, úgy érezte szíve a torkában dobog.

- Én... Én csak... - mutatott a kád felé, mert mást nem tudott kinyögni.

- Jó éjszakát. - felelte ridegen Monica, mert nem is várta igazán a választ, majd sarkon fordult és bement a szobába.

Clark lassan megközelítette a kádat, de addigra már csak víz állt benne. Gyorsan belenyúlt, kihúzta a dugót és inkább a nappaliban törölközött meg. Ezek után főzött egy kávét magának, gyorsan megitta és a lábát rázva üldögélt a széken. Fájt a feje, úgy érezte magát, mintha azóta is részeg lenne"



2016. jan. 20. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha ez egy horrorsztori részlete, akkor szerintem érdekes lehet. :) A látomásokat kicsit klisésnek, de ezzel együtt is jónak éreztem. Többé-kevésbé nyelvileg is rendben van. A részlet túl rövid ahhoz, hogy érdemben véleményt mondhassunk a sztoriról, de volt néhány furcsaság: pl. valaki oda van kötözve egy ágyhoz, próbál kiszabadulni, de nem tud, majd bejön egy fickó, aki vigyorogva rázni kezdi az ágyat (?), és erre maguktól eloldódnak a kötelékek? Tudom, hogy csak álomról van szó, de akkor is furcsa volt. Ezzel együtt szerintem figyelemfelkeltő részlet. További jó írást! :)
2016. jan. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem horror :D Inkább thriller-sci-fi ( amit ebből a részletből nem lehet megtudni)

A látomások, csak "sima" hallucinációk és igen, sokszor ellőtték már ezt a poént, lehet megpróbálok kitalálni valami újat hozzá.

Akkor ezt a másik "fura részt" megpróbálom átírni, kevésbé furára majd. :D

Sajnos nem volt bátorságom többet bemásolni.

2016. jan. 20. 15:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Azokhoz az írásokhoz képest, amit általában ide fel szoktak rakni, ez elég jó. Vannak benne hibák (pl.: megbotlott és zuhant hátra. --> megbotlott és hátrazuhant.), de összességében olvasható.

A legtöbb hiba egyébként olyan, amit a sok-sok írással - és olvasással- töltött óra után saját magad fogsz felfedezni, és kijavítani. Akárcsak ha gyémántot csiszolnál.

2016. jan. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igyekszem!
2016. jan. 20. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!