Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy kezdjem el a könyvet?...

Hogy kezdjem el a könyvet? Többi lent!

Figyelt kérdés
Egyrészt nem arról van szó hogy hogyan kell,hanem: elszeretnék kezdeni a könyvet ,itt ülök az asztalnál és gondolkozom,egy lovas könyvet szeretenék írni,egy lányról és a lóról kalandokkal,szerintetek melyik lenne jobb? E\3 vagy E\1? Nagyon sokat gondolkozok rajta de nem tudom melyik lenne a jobb? Meg az is hogy hogy kezdjem el h pl.: Végre nyári szünet,ki költözünk a farmra.. Fésülte Lily a szép csillogó sörényét... Vagy hogy? De ezt csak akkir döntöm el ha megvolt a szemszög. De szerintetek? Tehát szerinttek melyik szemszög és hogy kezdjem?

2016. jan. 30. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Mindenképp E/1. Sokan jobban szeretik úgy, hiszen könnyebben belelehet élni magunkat a főszereplőbe.

Sokféleképpen lehet elkezdeni, ez már tényleg a te döntésed. Én pl a főszereplőim gondolataival szoktam kezdeni.

2016. jan. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semmiképpen se E/1 legyen, ez talán a legnagyobb amatőr hiba. Kevés olyan jó író van, aki E/1-ben hitelesen el tudja mesélni a történetét.

A kezdés pedig teljesen rajtad múlik. Ezért is vagy író. Ha bármit mondanék az már az én történetem lenne, nem pedig a tiéd.

2016. jan. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

E/1 a ló szemszögéből (vicc volt).

Szerintem vázold fel a történetet, a vázlat E/3, aztán majd meglátod, neked melyik a jobb, és a kezdésben is segít. Az E/1 kötöttebb, ott adott a nézőpont karakter, az ő fejével kell gondolkodnod, illetve azzal a fejjel, amivé a karakter fejlődött. E/3 esetében a nézőpontokat válthatod, illetve ott arra kell ügyelni, hogy a narrátor lehetőleg legyen semleges, mert ha nem, akkor gyakori hiba, hogy az olvasó azt érzi, XY-t kötelezően szeretnie kell, míg YZ-t utálnia.

Kezdés. Nem egy alap idillt kell leírni, ami majd megváltozik. Az olvasó történetet vár, tehát már az elején feszültséget kell teremteni, különben le fogják tenni a könyvet. A körülményeket történetmesélés közben is be lehet mutatni, sokan azon görcsölnek, hogy előbb azt felvázolják az olvasónak, aztán majd jön a történet (valahol a nyolcvanhatodik oldalon).

2016. jan. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!