Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Angolul szeretnék elkezdeni...

Angolul szeretnék elkezdeni olvasni könyvet, mit ajánlotok, melyikkel kezdjem?

Figyelt kérdés

Gyakorlásként gondoltam jól jönne, beleolvasni milyen is egy angol könyv, és, hogy mennyit értek belőle. Egyelőre nem vagyok valami nagy tudású angolos, viszont nagyon érdekel.

Arra gondoltam, hogy így elsőnek talán az Alice Csodaországban angol/eredeti(?) változatának kezdek neki.

Esetleg, ha tudnátok ajánlani valamit, szívesen várom:)

Hozzáteszem azt is, hogy azért egy középfokú körül legyen, nem baj, hogy ha nem mindent értek meg belőle, nem is ez a lényeg!:)

De valami könnyedebb, bár azért már hosszabb mű legyen, de érdekes is legyen, ne olyan "kötelező" jellegű, vagy amit direkt így írtak meg :)

16/L

Köszönöm a válaszokat előre is!:))



2014. márc. 23. 16:11
1 2
 1/11 Fannuella ***** válasza:

Én is középszinten kezdtem el angol könyvet olvasni és be kellett látnom hogy nem megy úgy, mint azt vártam. Így olyan könyvet olvastam középszinten (meg nem mondom mi a címe) aminek az egyik"fele" magyar , a másik pedig angol volt. Persze több volt benne az angol rész, mint a magyar. Ha megtalálom, leírom neked a címét,ha nem akkor körül nézek oldalakon, hátha van valami. Minden esetre próbáld meg az Alice Csodaországban-t, magyarul sem nehéz a szövege, angolul sem lehet az.

Kellemes olvasást!

2014. márc. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég fejeztem be a Zabhegyezőt (catcher in the rye) szerinten elég jól érthető, vagy pl a Titkos kert (the secret garden) ezek szépirodalmi művek, szerintem nagyon jók.

Ha valami könnyedebbet keresel, akkor a Könyvmolyképző vöröspöttyösei is könnyűek angolul, középfokkal jól olvashatóak. Pl Tökéletes kémia, Alkonyat, Időtlen szerelem trilógia, Pushing the limits stb.

Vagy Neil Gaiman és Agatha Christie jutott még eszembe, ami még viszonylag könnyű. :)

2014. márc. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az Ann Shirley könyvek

Pl.: Lucy Montgomery: Anne of Green Gables

könnyen érthetőek, szerintem bővítik a szókincset is. :)

2014. márc. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elvileg Hemingway: az Öreg halász és a tenger könnyű, nincsenek benne bonyolult nyelvtani szerkezetek.
2014. márc. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!:)

nagyon örülök, hogy ennyi mindent ajánlottatok!:)

mindenképpen utána nézek nekik, és amint lehet belekezdek!:)

2014. márc. 23. 22:35
 6/11 anonim ***** válasza:
Harry Potter, esetleg A nevetlen hercegnő naplója. Könnyű nyelvezet, olvasmányos.
2014. márc. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Kedves kerdezo koszi h. kiirtad a kerdest, mert en is hasonlo helyzetben vagyok.
2014. márc. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
:))
2014. márc. 24. 19:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyik válaszadó elírta: Nevetlen hercegnő naplója helyett neveletlen hercegnő naplója a cím.
2014. márc. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mikor én készültem a középfokúra akkor Neil Gaimantól a Graveyard book-ot olvastam gyakorlásként.

Ez szerintem elég jól érthető, meg könnyű is a nyelvezete.

De ajánlom még a Black beauty-t Anna Sewell-től, akkor Perfect Chemistry meg a Beastly is elég könnyű. De ha szétnézel a young adult könyvek között ott van sok ami középfokkal simán érthető :)

2014. márc. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!