Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A középfölde szerepjáték...

DarkStarkiller kérdése:

A középfölde szerepjáték (MERP) hogy műdökik?

Figyelt kérdés
A fenti kérdés nem teljesen pontos, viszont nemtudom máshogy ezt hogy kérdezhetném meg, szóval nem nagyon értek a szerepjátékokhoz, csak nagyon keveset olvastam eddig, valaki el tudná magyarázni hogy mik kellenek ahhoz hogy egy teljes történetet végigjátszhassak? Tudom vannak hozzá kiegészítők, meg valami harci táblázatok, ezek mire jók? És az alapkönyv önmagában elég ahhoz hogy "játszassak" vele?

2016. febr. 6. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Az alapkönyv kell hozzá mindenképpen. Az azonban tartalmaz minden szükséges szabályt és táblázatot. Plusz íróeszközök és tízoldalú dobókockák. Minden szerepjátéknak vannak különféle kiegyészítői és van olyan is, aminek nem elég egy szabálykönyv, de a MERP már az alapkönyv birtokában játszható.
2016. febr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és persze önmagadban nem fogod játszani, kell egy mesélő és játékosok is.
2016. febr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Milla05 ***** válasza:
Sziasztok! Engem is érdekelne ez a MERP nevű szerepjáték, bírnátok kicsit bővebben tájékoztatni róla?
2018. ápr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pali1977 ***** válasza:
A MERP (Middle Earth Role Play) Középföldén játszódik, ahol a Gyűrűk ura is, viszont nem csak a harmadkorban ahol a film is játszódik, hanem akár korábban is játszódhat (Ellenben a Gyűrűk ura szerepjátékkal, ami inkább a film alapjain nyugszik) Talán a harci rendszere nem annyira pörgős mint mondjuk a Shadowrun harcrendszere vagy a Cyberpunké de ettől még élvezetes játékélményt nyújt. Én személy szerint nagyon szeretem. Az alapkönyv elég hozzá, esetleg be lehet szerezni egy táblázat gyűjteményt, hogy ne kelljen állandóan visszalapozgatni a könyvben, kell még néhány 10 oldalú dobókocka, papír, ceruza, jó fantázia, és indulhat a játék.
2019. febr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!