Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kezdjek bele a Star...

Hogyan kezdjek bele a Star Wars Expanded Universe-be?

Figyelt kérdés
Szeretnék a filmeken és sorozatokon kívül képregényeket, könyveket olvasni a SW-zal kapcsolatban, de fogalmam sincs hogy kezdjek bele

2016. febr. 21. 00:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
na erre én is kiváncsi vagyok!
2016. febr. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Először azt találd ki, melyik korszak érdekel.
2016. febr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez jó dolog hogy érdekel az EA, de neked kell eldöntened hogy melyik időszak érdekel leginkább kedves kérdező. Ha legelejéről akarod kezdeni akkor az Old Republic időszaka a megfelelő, az ehhez tartozó könyveket nem nagyon ismerem de a Darth Bane trilógia jó választás lehet.
2016. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

a kaminopedia egy nagyon jó oldal, sok minden van rajta, nagyon sok információ van rajta.


[link]

itt van a star wars összes létező eseménye, a nagyobb események a Nagy Hiperűr Háborútól kezdődnek a fontosabb események. Könyvekből a the old republic sorozatot ajánlom, főleg a Bane trilógiát.

Könyveken kívül játszhatsz is, minden idők egyik legjobb RPG-je a KOTOR (Star Wars: Knights of the old Republic), ennek mind a két része nagyon jó.

2016. jún. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4-es: ez az eseménylista már eléggé elavult, pl. a 6. rész utáni eseményeknek semmi értelme mostmár a 7. rész megjelenése után
2016. jún. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A Jedi Visszatér utáni részek valóban elavultak, viszont az az előtti rész, az nem. A Yavin után 3 utáni eseményeket ne nézd, azelőtt viszont nyugodtan, az nem elavult.
2016. jún. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6-os: éppenséggel de, azok is... egyedül az 1. rész előtti események azok, amik még helytállóak lehetnek, mert nem írta fölül őket semmilyen új mű. De valójában mindaz, ami ezen az oldalon van, nem kánon
2016. jún. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

És a kérdező pont az Expended Universe-t/ kibővített univerzumot/nem kánont akarja jobban megismerni :)

A Timothy féle folytatások, a 6. rész utáni cselekmények engem hidegen hagynak, meg azokat már tényleg felül is írták, viszont az old republic era-t nem írták felül, bár nem kánon, de nem raktak be semmit a helyére /nem cserélték ki.

2016. jún. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Benyebonya ***** válasza:

A legjobb EU könyvek Thrawn trilógia, és a Bane trilógia (szerintem, de hallottam már mástól is ezt a véleményt). Az előbb említetteket az eredeti trilógia folytatásaként írta Timothy Zahn, és például Lucas innen vette Coruscant ötletét. Az utóbbi a régi köztârsaság végén játszódik, és rengeteget meg lehet tudni belőle arról a korról, és főleg a sithekről. Emellett nagyon jó története, és karakterei vannak.


És én is ajánlanám a KOTOR játékokat. Egyszerűen zseniális mind a kettő.

2016. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az Expanded Universe az pont hogy a kánon műveket tartalmazza! A Star Wars Legends, na az tartalmazza a nem kánon kibővített univerzumot
2016. jún. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!