Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok nekem ajánlani...

Tudnátok nekem ajánlani "szerepjátékos" stílusú fantasyket?

Figyelt kérdés

Szóval rendes regényekre gondolok, de olyanokra, amelyekből kiérezhető, hogy a szerző komoly RPG-s múlttal rendelkezik, és olvasás közben szinte hallható a kocka csörgése. Legyen benne pörgő cselekmény, véres csaták, repkedő varázslatok, furcsa kreatúrák, szörnyek, meg a többi, ami kell...

A Cherubion Kiadó könyveit elég behatóan ismerem, és szerencsére tőlük sok-sok ilyen mű jelent meg, szóval csak más kiadók és szerzők írásait mondjátok. Előre is köszönöm. :)



2016. febr. 24. 04:39
 1/2 Secret184 ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan mire gondolsz, de Richard A. Knaaktól például nem olvastam még rossz könyvet. Többek között ő írta a Warcraft és a Diablo regényeket is, de ha jól rémlik a Forgotten Realms (személyes kedvencem) világában is alkotott. Rengeteg jó fantasy történetet ismerek, ha pesti vagy érdemes szétnézni a könyvtárakban. Forgotten Realms, Dragonlance, Szigetvilág, Tolkien regények (a Gyűrűk Ura messze nem minden belőle), rengeteg izgalmas világot találtak ki a fantasy írók. Vagy például kevéssé ismert név Stephen Lawhead. Az ősi kelta világról szóló regényei vannak, de olyan elképesztően mesélő stílusban, hogy jó 3-400 fantasy könyv olvasása közben sem találkoztam hasonlóval. Szerintem még a legcsekélyebb képzelőerővel rendelkező embert is magával tudná ragadni egyből.
2016. febr. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A felettem lévő nagyon szépen összefoglalta. Én is Richard A. Knaakot ajánlottam volna, bár sajnos a Warcraftos sorozatot már nem gyártják magyarul és már alig alig látni egy-egy kötetet a könyvesboltokban. A halálszárnyat még szoktam látni. Andrzej Sapkowski witcher könyvei is isteni jók. Az a fekete humor és dark fantasy, nagyon el lett találva :)Én Tolkien könyveit most viszont kevésbé ajánlanám. Néha a túl sok név, információ, kimondhatatlan nevű helyek és a tömör történelem lezsibbasztja az ember agyát :D

Ja és ha tudsz angolul akkor én ajánlanám, hogy úgy állj neki, mert egész más élményt ad :)

2016. márc. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!