Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek az e-book olvasók...

Szerintetek az e-book olvasók megszentségtelenítik a könyveket?

Figyelt kérdés
Szerintem ez hülyeség, de nagy meglepetésemre nem mindenki van így, sőt..! -.-

2016. márc. 6. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2016. márc. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem, nem hiszek abban, hogy egy formátum valami szent és sérthetetlen dolog. Csak a sznob majmok háborodnak fel azon, ha kapunk egy új módot arra, hogy valamit élvezzünk. Rengeteg embernek sokkal kényelmesebb így, réadésul olyanok is tudnak (többet) olvasni, akik eddig nem tehették. Gondolok itt azokra, akiknek kellenek a nagyobb betűk, akiknek bizonyos betűtípusok kellenek (láttam egy férfit, aki valahogy diszlexia-barát betűtípust tett rá a feleségének), akik pici helyen laknak/sokat költöznek/sokat utaznak, stb.

Nem érdekel, hogy a polcok mutogatása státusszimbólum, nem érdekel a könyvek illata, meg a papír simogatása. Egyiktől sem lesz az olvasó szebb, okosabb, jószagúbb vagy értékesebb ember. Inkább örüljünk, hogy a hobbinkat egyre többen tudják élvezni a nekik megfelelő módon.

2016. márc. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Én csak akkor olvasok pdf-et Ipad-ről, ha nincs meg a könyv. Amúgy könyvből szívesebben olvasok.
2016. márc. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó, olvastál már más formátumot is? Valamiért itt az oldalon mindenki pdf-mániás, pedig szerintem az epub és mobi sokkal kényelmesebbek.
2016. márc. 7. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Ami el tud törni, az el is törik. Amit meg lehet szentségteleníteni, azt meg is szentségtelenítik.

Szerintem a könyveket nem lehet megszentségteleníteni, főleg nem egy ilyen kütyü puszta létezésével. Elférnek azok egymás mellet - hely tekintetében az e-book olvasó aztán igazán szerény jószág. Varázskönyv, amelyeknek csak egy oldala van, mégsem Möbius-szalag, ugyanakkor egész életművek olvashatók azon az egy oldalon. Költözéskor, utazáskor elfér egy kis szütyőben az egész könyvtár. A Calibre program meg igazi alkimista műhely, egy csomó szöveges formátum átkonvertálható benne.

Ha megvan papír alapon a könyv, én is inkább azt olvasom. De egyik legjobb vételem volt az e-book olvasó.

2016. márc. 7. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
2:29-kor. Mivel hogy általában pdf formátumban találom meg a könyveket.
2016. márc. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Persze. Ugyanúgy, ahogy a mp3 lejátszók megszentségtelenítik a bakelit lemezt. :)
2016. márc. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez tényleg hülyeség. Utazásra van szerintem kitalálva, hogy ne kelljen kilónyi könyveket cipelni, merthogy valaki képes lenne.

Mondom én aki imádja a könyveket, nézni, megvenni, olvasni, kézbe fogni.

2016. márc. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Én szeretem a könyveket, az illatukat, de az olvasómat is imádom.


Azon olvastam el az Asimov-összesemet, na azt cipelhettem volna, míg sérvet nem kapok.:D

2016. márc. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez butaság. Egy könyvben sohasem a formátum, hanem a tartalom az érték.

Nagyon szeretem a papír-alapú könyveket, igen, én is imádom az illatát és az érintését és nagyon sajnálnám, ha ez egyszer eltűnne a jövőben, de a mai világban az e-könyveknek is megvan a létjogosultsága. Mindegy, hogy valaki milyen formában olvas, csak olvasson és élvezze az olvasást.

2016. márc. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!