Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Legjobb barátnőm kölcsönkérte...

Legjobb barátnőm kölcsönkérte egyik könyvem. Hogy utasítsam vissza sértés nélkül?

Figyelt kérdés
A baj az , hogy ezt a könyvet màr kölcsönadtam valakinek azelőtt (amit nagyon megbàntam) és ha nem adom a baràtnőmnek màs valakinek viszont igen akkor az lesz hogy ( jogosan ) haragudna ezért. De nem akarom többször adni senkinek és ezt bizonyos okolból nem mondhatom meg neki őszintén .

2016. márc. 8. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Ha a legjobb barátnődnek nem adsz kölcsöne gy könyvet, akkor nem a legjobb barátnőd, sőt még csak nem is a a barátnőd.

Én még az olyan haverjaimban is megbízok, akiket csak a kocsmából ismerek, mert egyszerűen tudom, hogy még ők sem árulnak el. Sokszor kölcsönkérték már a telefonom, könyvem és egyéb dolgaim. De egyikben sem tettek kárt.


Tehát ha még ennyire sem tudsz megbízni a legjobb barátaidban, akkor nem jó barátokat választottál.

2016. márc. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vegyél neki egy saját pédányt, és mond azt, hogy a tiéd.
2016. márc. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, inkább vedd meg neki ajándékba. Vagy add kölcsön a használtat és ha nagyon tetszik neki, ajándékozd azt oda. Neked pedig megmarad a tökéletes állapotú.

Persze lehet, hogy személyes élmény/emlék fűz a régi példányhoz.

2016. márc. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már túl idős vagyok, de azt gondolom, hogy a legjobb barátnők tökéletesen megértik, hogy valamit nem szeretnél kölcsön adni.

Akkor a legtisztább a dolog, ha egyértelműen felvállalod, hogy igen, volt már kölcsön és nagyon kellemetlen élményed származott belőle, ezért többet nem adnád kölcsön, mert neked fontos annyira az a konkrét példány. Ehhez minden jogod megvan. Emellett simán lehet, hogy az egész könyvtáradat a rendelkezésére bocsátod, de ezt az egy példányt nem.


Lehet persze azt mondani, hogy "jah, de ez csak egy könyv, most mit aggódsz ennyire!", de nyugodtan döntsd el te, hogy mennyire fontos egy-egy dolog számodra.

Jó esetben a barátnőd az eddigi kapcsolatotok alapján tudhatja, hogy számíthat rád jóban-rosszban, így nem egy könyv kölcsönadásán kell múlnia a barátságnak.


Te is megsértődnél, ha egy ilyen indokkal nem adna kölcsön neked valamit?

2016. márc. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagy hívd át, és olvassa ki nálatok.
2016. márc. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na igen, az érem két oldala. Egyrészt mivel a barátnőd, ezért biztos vigyázni fog a könyvedre ha odaadod. Másrészt mivel a barátnőd, meg kell hogy értse hogy bizonyos okokból nem szeretnéd kölcsönadni senkinek a könyvet. Viszont ha nem adod oda neki akkor muszáj lesz elmondanod hogy miért nem akarod, mert különben jogosan fog megsértődni, hogy miért pont neki nem adod kölcsön a könyvet.
2016. márc. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Többek között egyes válaszoló.

Tudom régi, de


Én azért nem adok senkinek sem kölcsön, mert még a leges legapróbb sérüléstől is féltem a könyvem, pláne, hogy mostanában szinte mindegyik ponyvaborítóban jelenik meg. Sehová sem viszem magammal őket, csakis otthon olvasok...ez van. Megrögzötten vigyázok rájuk. Mondják, hogy a könyvek nem vitrinbe valóak, de engem megnyugtat, ha tudom, hogy vigyázok rájuk. Egyébként mindenre így vigyázok, és ezzel nem csak én vagyok így. Lehet a kérdező is ezért nem szeretné kölcsön adni.

2023. febr. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!