Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írnék egy könyvet. Leírnátok...

Írnék egy könyvet. Leírnátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés

1.


Reggel izgatottan keltem. Alig vártam, hogy a sulihoz érjek. Gyorsan bementem a fürdőbe, és azon gondolkodtam, hogy mennyivel jobban áll a barna haj, mint a fekete. Gyorsan kiválasztottam egy kék felsőt, és egy farmert. A konyhába leérve anya üzenetet hagyott a hűtőn. Ez állt rajta:

"Jó reggelt Zsófi. Remélem szerencsés leszel az első napon. Ott van az asztalon a pénz. Bocsi, hogy nem lehetek melletted. Puszi, anya."

Hát ez csúcs. Társaságra lenne szükségem, és nincs itt senki. Mivel az apám meghalt, ő nem lehet itt. Elindultam. Amíg vártam a buszt, körül néztem kik vannak itt. Volt egy hosszú fekete hajú lány. Farmer nadrág és egy rózsaszínű felső volt rajta. Rajta kívül volt egy barna hajú fiú. Fehér poló és egy szürke nadrág volt rajta. Aztán meg jött a busz. Elindultunk. Míg nem értünk oda zenét hallgattam, méghozzá Ariana Grande-tól a Focus-t.


2016. márc. 13. 12:14
 1/3 anonim válasza:
47%

Eddig jó csak ennyire nem néke bemutatni az emberek pl hogy milyen ruha van rajtuk. Meg a zene címét sem kéne elárulni. (Valahogy nem oda való).

Remélem tudtam segíteni:)))

2016. márc. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fejlődsz. Ez a harmadik változat már lényegesen jobb mint az első kettő, de még mindig számtalan hibától hemzseg. Pl. Farmer nadrág és egy rózsaszínű felső volt rajta. Rajta kívül volt egy barna hajú fiú. Fehér poló és egy szürke nadrág volt rajta. Itt 3x hangzik el a rajta szó, 3 mondaton belül. Figyelj a szóismétlésre. Aztán, nem kell leírni ki vannak a buszmegállóban. de pl. leírhatod hol lakik és milyen a házuk. Pl. a reggeli indulás közben meglehetne említeni csak egy-egy mondat erejéig, h milyen a szobája vagy a ház maga, vagy a környék. Ne menj bele részletekig, csak felületesen érintsd. Az apja halálát ne ilyen tárgyilagosan közöld, hanem vmi érzelmet is vigyél be, mert valszeg nem éppen kellemes emlék ez neki. pl. Hát ez csúcs. Társaságra lenne szükségem, és nincs itt senki. Olyan jó lenne ha apu velünk lenne, ő biztosan elkísért volna. Nagyon hiányzik nekem, néha még mindig azon kapom magam, hogy azt várom mikor toppan be az ajtón, pedig már 3 éve eltávozott. Vagy vmi hasonlót találj ki. Meg ne azt írt, h aztán meg jött a busz. Mi után? Leírtad, h kik vannak a buszmegállóban de nem történt semmi, így az "aztán" szó értelmetlen a mondat elején. Írd azt pl. Pár perc várakozás után megérdekezett a busz. Az elindultunk nem kell oda, kerüld az egyszavas mondatokat. Tanácsolom, h olvass sokat akkor megfigyelheted, h az adott szituációkat hogyan kell leírni. De a lényeg, h fejlődsz.
2016. márc. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A történet eddig nulla, unalmas, nincs benne semmi figyelemfelkeltő.

Túl sok tőmondatot használsz, ami elég zavaró.

A helyesírási hibákat meg se említem, de az írásjelekkel is eléggé hadilábon állsz.

És most őszintén... kit érdekel, hogy milyen ruha volt rajtuk és milyen zenét hallgat? Nem kell ennyire szájbarágósnak lenni, az olvasó használja csak a képzeletét is néha!

Van még hova fejlődni, ez nem egy nyomtatásba adható szint ennyi alapján (pedig egy kiadó néhány sor alapján dönt esetenként). Ettől még ne add fel semmiképp, de egy ideig még inkább csak gyakorolgass.

2016. márc. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!