Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kinek miért tetszett az...

Kinek miért tetszett az Éhezők viadala?

Figyelt kérdés
Mit adott neked a könyv, mi fogott meg leginkább?

2016. márc. 15. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán fogott meg. Egyszer oké volt.
2016. márc. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Véleményem szerint elég görbe tükröt mutat az emberi természetről, és hogy milyen szinten képes manipulálni a vezetés az embereket. Nagyon jól (habár nyilván eltúlozva) bemutatja a társadalmi rétegek közti különbségeket is, ugye ott vannak a gazdag Capitoliumiak, és a munkásnép, akiken jól szórakoznak, habár kicsit erős hasonlat a viadal, de ez ugyebár megtörtént évszázadokkal ezelőtt Rómában, és simán el lehetne képzelni ezeket az arénákat is, ha abban az időben meglett volna ez a technikai fejlettség. Szerintem semmi nincs benne, ami az emberi természettől kirívóan elütne, mert mindig is lesznek emberek, akik képesek ilyenre.

Nézzük csak Snow elnököt, nemrégiben láttam egy összehasonlítást, Donald Trumpot azonosították vele, és ha belegondolunk..Nem is jár olyan messze, nem igaz?

Ellenben ha "gyerek szemmel" nézem, ugyanis ezt még most is nyugodt szívvel mondhatom, hát még 2-3-4 évvel ezelőtt, amikor a trilógiát olvastam, és egy kicsit maradok azon a vonalon, amit egy könyvszerető embernek adhat a történet, akkor az fogott meg benne, hogy nagyon eltért azoktól a történetektől, amiket előtte olvastam, általában a fantasy könyveket preferálom, ez azoknál lényegesen komolyabb olvasmány volt, sokkal reálisabb történésekkel, habár az irodalomban mindig is megkérdőjelezhető volt a főhősök már-már természetfeletti túlélési képessége, de itt tényleg nem az volt, hogy jaj, ez a szereplő most biztosan kedvenc, akkor őt semmiképpen nem öljük meg, ellenben pont ez volt az, ami miatt úgy gondolom, hogy Suzanne Collins, Veronica Roth-tal egyetemben kiválóan ért a könyvíráshoz, ugyanis mindkettőjüknél az volt a benyomásom, hogy a végére már túl sokat akartak, és ennek érdekében mindent elkövettek, na, mindkét trilógiából az utolsó rész végére lett elegem, mert túl sok ember, vagy túl jelentősek haltak meg. Azt, hogy szükségszerű volt-e, nem vitatom, mert biztosan illett oda, de akkor sem feltétlenül értek egyet ezekkel.

2016. márc. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta, egyszer elment semmi különös nem volt benne. Habár nekem a vége elbaxta az egészet, az nagyon nem tetszett.
2016. márc. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Nekem is a társadalmi különbségek bemutatása tetszett, és az, ahogyan ezt bemutatta, bár tényleg eltúlozva, de miközben olvastam végig nekem is az a gondolat járkált a fejemben, hogy: ez megtörténhet most is, hisz most is vannak felsőbb hatalmak akik elnyomnak másokat és nem sok kell ahhoz, hogy ilyen nyíltan működjön mindez. Persze az azért egy kis bökkenő, hogy a Kapitólium is Éhezők viadalának hívja az arénában lévő öldöklést. :) Mindegy, nyilván nem csak ezért tetszett, nekem a szereplők legtöbbjével sikerült megbarátkoznom és volt akit igazán meg is szerettem, szóval ez is hozzátett mindenhez, meg hát az írói stílus nagyon jó szerintem. És ebben a történetben lévő másik történet a baráti meg családi kapcsolatokkal és hát a szerelmi háromszöggel szintén megfogott, szóval gyakorlatilag nincs olyan dolog ami ne tetszene benne, talán az, hogy néha túl röviden ír le mindent meg persze az utolsó részben az a sok halál, aminek jó része számomra értelmetlennek tűnt sajnos.
2016. márc. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Nekem Katniss karaktere tetszett, hogy mennyire ki lett fordítva a hősmítosz. A legtöbb fiataloknak szóló könyvben a főszereplő hősnek született, Katniss viszont csak egy báb, aki véletlenül került az események középpontjába, ezért én sokkal jobban tudtam kötődni hozzá. És ahogy mindenki megnyomorodik a végére... nagyon fájó, de nagyon jól megmutatta, hogy a harc hiába hasznos a társadalomra nézve, mindenkit megnyomorít.
2016. márc. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én igazából meg se tudom fogalmazni! Viszont azt tudom mondani hogy nekem az Éhezők viadala volt az első olyan könyv amit szó szerint imádtam és még most is kb 4 év után (mert az első film megjelenésekor kezdtem el olvasni) ugyanannyira szeretem! Szerintem az írónő fantasztikusan ábrázolta az emberek kegyetlenségét és ennek alapjául az ókori római kolosszeumban lezajlott viadalokból merített ötleteket! A társadalom különbségeit is kiváloan ábrázolja és azt kell hogy mondjam hogy nem sok könyvet olvastam ami ilyen jól keverte a valóságot a fikcióval! Órakon keresztűl tudnám még fejtegetni de röviden ennyi a véleményem :)
2016. máj. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Katniss bátorsága átlagos lánykènt feláldozta volna magát a húgáèrt.

Peeta taktikussága, katniss èrdekeit helyezte maga elè, feláldozta volna magát katnissèrt.

Haymitch vicces karaktere is nagyon tetszett

Johanna független szabadsága, effie örökös pozitivitása

jan. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!