Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért írták ezt a Harry...

Miért írták ezt a Harry Potterben?

Figyelt kérdés

Aki olvasta a könyvet, az tudja, hogy néhány varázsló (pl. Malfoyék) megkülönböztetik a varázslókat származás szerint így háromféle varázsló és boszorkány van.

Aranyvérű (pl. Ron)

Sárvérű (pl. Hermione)

És Félvér

A könyvekben Harry-t többször is félvérnek titulálják és ezt nem értem. Harry mindkét szülője varázsló, Lily és James is, így ismerkedtek meg a Roxfortban. Akkor hogy lehet Harry félvér? Előre is köszi a válaszokat



2016. márc. 21. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
úgy, hogy Lily sárvérű... attól, hogy mindkét szülőd varázsló, még nem leszel aranyvérű. csak ha minden felmenőd is az ősi varázslócsaládokból származik.
2016. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát Harry gyerekei (vagy azok gyerekei) is csupán félvérek lesznek majd?
2016. márc. 21. 20:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Harry gyerekei félvérek. Ha lesz még gyereke a meglévőkön kívül, azok is félvéreklesznek, ahogy az unokái is - vagy kviblik, ha pechesek.
2016. márc. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Most itt muszáj nekem is kérdeznem - hátha valaki még ír ide. Szóval van valami kikötés rá, hogy hány generációnak kell eltelnie ahhoz, hogy valaki aranyvérűnek számítson? Gondolom, ha Harry gyerekei és unokái 300 éven keresztül csak aranyvérű mágusokkal házasodnának, akkor 300 év múlva a leszármazottaira már csak nem mondanák, hogy félvér?

Azért érdekes ez, mert Rowling beszél nagy varázslócsaládokról, de ezek a középkorban éltek. Nem beszél viszont arról, mi volt előtte. Nem sokat tudunk az első varázslókról. Még az is lehet, hogy valamelyik nagy középkori ős mugliként kezdte, nem?

2016. ápr. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez egy olyan kérdés, mint, az egyik haverom dédapja még báró volt és onnan felfelé minden felmenője nemesi családból származik... Persze senki nem tudhatja, hogy 300 év múlva az ő vérvonalára mit fognak mondani... Lehet, hogy ők lesznek a világ legrosszabb autószerelői... Most legalábbis erre a címre hajt...
2016. ápr. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk ami engem tényleg érdekelne, és Rowling valóban nem tért ki rá, azok a világ legelső mágusai. Mikortól vannak mágusok? Hogy jöttek létre az ősi varázslócsaládok? Nagyon érdekes téma ez, szívesen olvasnék róla.
2016. ápr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is ezen gondolkoztam 😃 Jó lenne valami ilyenről is olvasni 😃
2016. ápr. 25. 11:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Annyi meg van említve, hogy régen nem volt pálca és azok akikben meg volt a képesség csak kisebb varázslatokra voltak képesek és csak idővrl jöttek rá, hogy bizonyos fákkal, bizonyos mágikus lényekkel felerősíthető, koncentrálható a képességük.
2016. ápr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen 😃 Ezt tudom, de nekem végső soron az volt a fura, hogy James is Lily is varázsló, így gondoltam Harry aranyvérű.. De akkor több nemzedèknek el kell telnie hogy valaki ez lehessen
2016. ápr. 28. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!