Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok véleményt mondani...

Tudnátok véleményt mondani erről a kis részletről? A helyesírási hibákat is írd le lécci, én átnéztem többször és nem láttam többet, de ez nem jelent semmit. Kritikát nagyon szívesen veszek, ha kifejted a véleményed és nem csak egy szót írsz.

Figyelt kérdés

Eljött a szokásos családi hajókázás (azaz dögunalom) ideje.

A szüleim, az öcsém és én minden évben elmentünk "nyaralni", vagyis egy hétre vitorlázni. Szeretek hajózni, nem arról van szó, de a családomat ki nem állhatom, a következő okokból kifolyólag: az öcsém a legsemmilyenebb ember a világon. Egész nap a tabletjén játszik vagy YouTube-on néz gamereket. Most komolyan! Szókincse nulla, iq-ja nulla és a játékokon kívül semmi nem érdekli. Gondolom most is-mint minden évben- a kajütben fog ülni és játszani.

A szüleimmel egy hatalmas probléma van: nem támogatnak semmiben. Riporter szeretnék lenni, esetleg hírszerkesztő. Ők viszont meg vannak győződve róla, hogy csak akkor van bármiféle esélyem az életben, ha profi zongorista vagy ügyvéd leszek... Ezért államdóan ezt tömik a fejembe és meg sem hallgatják az én verziómat. Elég sokat balhézok velük, de ki nem tenné? Tizennégy éves létemre már pontosan tudom, hogy mit szeretnék csinálni, mit kell tanulnom hozzá, sőt teszek is érte, hogy sikerüljön.

-Kate! Indulunk!-kiabált fel anya, kizökkentve a mélázásomból.

-Egy pillanat!-gyorsan lecsuktam a bőröndöm fedelét és leszáguldottam a lépcsőn.

Anya a korlát mellől méregetett engem szúrós, hidegkék szemekkel. Hosszú, fekete haját laza lófarokban viselte a tarkóján a megszokott feszes konty hejett.

-Minden megvan? Fürdőruha, törölköző, pizsi?

-Igen, mindent elraktam. Apu kint van már?

-A kocsiba pakol. Segíts neki!-azzal elfordult tőlem és az öcsémet kezdte hajkurászni-Jack! Jack! Az eszem magáll! Hol van már megint ez a gyerek?

Halkan kiosontam a bejárati ajtón át a napsütötte előkertbe. Apu csakugyan kint volt már. Rövidnadrágban és atlétában próbálta a kocsiba tuszkolni a nehéz bőröndöket.

-Marianne, a gyerekek készen vannak már? Indulni kéne lassan... Ja, te vagy az?

-Anya most ment fel Nick-ért. Azt mondta, hogy segítsek neked.

-Nincs szükségem segítségre-fordult vissza mérgesen.-Add a bőröndöt és ülj be a kocsiba. A spanyol leckét itt van?

-Itt-sóhajtottam. Ideje lenne beletörődni, hogy az idei hajózás sem lesz leányálom.

-David, beszélj a fiaddal! Nem hajlandó eljönni húszezer játék nélkül. Nekem elegem van belőle!


Azzal anyu bevágódott az előttem levő ülésbe és a sminkét kezdte igazgatni.

-Az agyamra mentek! Miért olyan bonyolult összepakolni normálisan egy hétre?

Néma csöndben ültünk percekig. Már épp unni kezdtem magam amikor kivágódott a bejárati ajtó és kifutott rajta Nick apuval a nyomában.

-Ez a hét most rólunk fog szólni. Nick, lassan döntsd el, hogy mivel akarsz foglalkozni és mi legyen a második nyelved.

-Informatikus leszek-jelentette ki eltökélten. -A második nyelvem pedig a japán.

-Ne butáskodj! Az én fiam nem lesz informatikus. Elvégzel egy tanfolyamot és ahoz is értesz majd. Egy informatikusjént nagyon keveset keresnél.  Kivéve, ha a miniszterelnök és egyéb fontos személyek oldalait szerkeszted, de ezt kétlem. Nem lenne sokkal jobb mondjuk orvosként dolgozni? Tudod, ők mindig sokat keresnek és gépek is vannak egy kórházban. Legyél mondjuk műtőorvos. Egy műtő tele van géppel...

-Apa, nem leszek orvos! A szakmámat had válasszam ki én!

-Miért mi szeretnél lenni? Számítógépes játék gyártó?

-Programozó.

-Hát persze-válaszolt apa gunyorosan.-Gondold át még egyszer fiacskám. Kate, te tanulod a spanyolt, ugye?

-Igen.

Az út további része néma csendben telt. Csak órákkal később, amikor a kikötőhöz értünk szólaltunk meg újra.

-Mindenki fogja a cuccát és vigye a hajóhoz! Kate, Nick szálljatok be és kezdjetek el felkészülni az indulásra! Marianne, te vegyél néhány kötelet! A nagyvitorlának elégg rossz állapotban vannak a kötelei. Ha kikötünk Floridában megcsináltatjuk majd.


Miután apa kiosztotta a feladatot nagyjából szétszéledtünk. Anya elment vásárolni, mi pedig elindultunk, hogy megcsináljuk a hajót.

A változatosság kedvéért most is csendben voltunk, mindketten tudtuk a feladatunkat. Általában én szedem le a ponyvát, Nick pedig a kormányt és a köteleit tette rendbe. Amikor mindketten készen lettünk elkezdtük felhúzni a vitorlákat. Mivel erősebb vagyok az öcsémnél, ezért én húztam a kötelet ő pedig a vitorlát tartotta, hogy a hejére menjen.

Időközben megérkezett anya is. A táskákat egyellőre bedobáltuk a kajütbe. A kipakolást csak indulás után kezdjük majd el.

-Elmentem átöltözni-törte meg anya a kínos csemdet. Már vagy tíz perce ültünk egymás mellett szótlanul. Ha megjön apátok mondjátok meg neki, hogy bent vagyok.

Nickkel együtt bólintottunk és tovább néztünk ki a fejünkből. Általában így viselkedtünk: annyira keveset voltunk eggyütt, hogy ha mégis közösen kellett eltöltenübk egy kis időt, nem tudtunk egymáshoz szólni.


A legtöbb ember azt hihette tökéletes család vagyunk, boldog élettel. Orvos apa, jogász anya, két okos gyerek, rengeteg pénz. Látszólag remekül kijöttünk egymással. A látszat. Az emberek véleménye mindennél fontosabb volt apa számára. Mindent, tényleg mindent megtett azért, hogy mások szemében tökéletesnek tűnjünk.

Az osztályban nem volt sok barátnőm, amolyan komoly jeghercegnőnek tűntem. A barátnőim viszont nagyon igaziak voltak. Tűzbe mentünk volna egymásért és soha nem voltak titkaink egymás előtt. Ők tudták egyedül, hogy milyen is vagyok.

-Indulhatunk?-Ugrott be apa a hajóba.-Marianne hol van?

-A kajütben öltözik. Azt mondja, felőle indulhatunk-válaszoltam.

-Akkor indulás! Nick, hol van a benzin? Kell a motorba.

-Az ülésed alatt-mondta Nick hanyagul. Apának meglepő módon ez nem tetszett:

-Mi lenne ha segítenél?

-Miért kell mindent nekem csinálni? Kate is pont olyan jól meg tudja csinálni mint én!

-Kate-nek szeptemberben felsőfokú spanyol nyevvizsgája lesz. Tanulnia kell.

Egy sóhaj kíséretében előremásztam a hajó orrába. Ez volt a kedvenc hejem: a szél miatt a hangokat (amik nem voltak) nem hallottam és csak a tenger látszott. Olyan nagyon szabad. Elhiszed, hogy bármi lehetséges. Addig ücsörögtem ott amíg be nem sötétedett teljesen. Legtöbbször semmit nem csináltam csak ültem és élveztem, hogy szabad vagyok.



2016. ápr. 9. 08:26
 1/7 anonim válasza:
69%

Sok elgépelés van, amit illene észrevenni. Valamint az a szó, hogy hely az nem pontos j, de ezt úgy látszik elfelejtetted. Pl: "Ez volt a kedvenc hejem. Jegyezd meg, hogy nem j, hanem ly. Ez súlyos hiba.Még hiba, hogy nem teszel egy entert a gondolatjelekhez. Pl:

-Minden megvan? Fürdőruha, törölköző, pizsi?

Ez a rossz, ahogy te írtad⬆

– Minden megvan? Fürdőruha, törölköző, pizsi?

Ez a jó. Mint látod hagytam helyet a gondolatjel előtt és után.

Jó hosszú rész, örülök, hogy nem olyan kis pindurit írtál, mint a kezdő írók. Azért örültem volna pár leíró résznek is, mivel csak úgy faltad a történéseket, cselekvéseket. Mondjuk leírhattad volna, mikor némán ült a kocsiban, hogy milyen szép volt a táj, és valamire emlékeztette őt. Gondolom érted, mit írok! :) A szereplőket jól jól kitaláltad! Azt hiszem, én be is fejeztem a kritikámat, hogy a többiek is tudjanak véleményt mondani. Ügyes vagy, szépen fogalmazol, de a helyesíráson kell javítani, és próbáld csökkenteni az esetleges elgépelések számát. Ígéretes az írásod, de van még hova fejlődni! A kritikám építő jellegű, és 100%-ig a saját véleményem.

Remélem segítettem! :)

2016. ápr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Most akkor a kisfiú neve Jack vagy Nick?

Az anya Jackot hajkurássza, de mire kijön vele, Nick lesz belőle...

2016. ápr. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm, nagyon sokat segítettél! A helyesírásomat próbálom fejleszteni, csak diszgráfiás vagyok, egyáltalán nem megy a helyesírás, amiket le tudok írni normálisan azokat megjegyeztem regényekből, illetve nyelvtanóráról.


Leírásokat akkor majd megpróbálok beletenni, csak annyira régóta még nem írok, pont azért kértem tanácsot, hogy mit változtassak rajta:)


A másodiknak üzenem, hogy elgépelés volt, sajnálom nem vettem észre, Nick a neve

2016. ápr. 9. 10:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A fogalmazást illetően olyan érzésem van, mintha egy sztorizós személyes blogot olvasnék. Persze, ez nem feltétlenül baj. A helyesírás, hát az javítható pl. Word vagy online helyesírás-ellenőrző oldalak segítségével és kellő odafigyeléssel. Hiányolom a környezet legalább minimális bemutatását, leírását. Főleg azért, mert a történet a tengerentúlon játszódik, én viszont alapjáraton nem oda képzelem el, mivel nem ott élek. Ezért neked kell elérned a szavaiddal, hogy a megfelelő környezetbe helyezzem olvasás közben a sztorit. A párbeszédek szerintem túl tömények. Egy család ennél kötetlenebbül, csapongva beszélget egy nyaralásra indulva. Még akkor is, ha a szülők igazán karót nyeltek. És ugye E/1-ben mesélsz, szóval nyugodtan mehet több elmélkedés, vélemény, miegymás a főszereplő részéről, különben akár E/3-ban is írhatnád. (Az előző wattpados kérdésednél amúgy én offoltam. :))
2016. ápr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Idegen nevek toldalékolásánál csak akkor van kötőjel, ha néma hangzóra végződik vagy azonos dupla mássalhangzókra.


Pl.: Nickkel, Kate-tel, Matt-tel, Maxszel.

2016. ápr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. ápr. 9. 14:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, engem is érdekelne a környezet, és a hajó is, mert nem sokat láttam belőlük életem során.

Ami zavaró számomra, az az, hogy Kate-nek tanulnia kell, az alatt az egy hét alatt is, sőt a benzintöltögetés is túl nagy elfoglaltság lenne, pedig csak üldögél és ez senkinek sem tűnik fel.

Kate barátait sem értem. "barátnőim" Hány volt neki? Miért nem mesél róluk, hogy miben állt az a különleges kapcsolat? (Ráadásul ide max 2 barátnőt tudnék elképzelni. Ennél több már nem azt jelentené, hogy nem beszélnek vele a suliban)

Továbbá apum informatikus, nem dolgozza halálra magát, de rohadt jól keres, pedig nem weboldalakat szerkeszt.

A japánt meg, ha rendesen tanulja a gyerek, rengeteg mindent lehet kezdeni vele, egy hatalmas plusz lehet a szakmájában, amit nézett.

Eddig Nick a kedvencem, Kate idegesít és a szülei teljesen debilek.

DE! Azt mondom, te nagyon ügyesen írsz. A helyedben a történet előtt kidolgoznám a karaktereket, elképzelném, hogyan beszélnek, mire gondolhatnak, és jóval több leíró részt pakolnék bele (De az sem lenne jó, ha átesnél a ló túloldalára)

Szóval hajrá! :) Sok sikert!

2016. ápr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!