Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy volt képes J. K. Rowling...

Hogy volt képes J. K. Rowling egy ilyen jó könyvsorozatot összehozni, mint a Harry Potter?

Figyelt kérdés

Persze, persze, nem mindenki szereti, de tény, hogy egy nagyon összetett, jól felépített könyvről van szó.


És szerintem az sem mond igazat, aki szerint csak egy jól megírt mese. Igaz, mese, de ha az ember mélyebbre merül benne, rájön, hogy mennyi igazságot, mély gondolatot ad át - észrevétlenül.

Honnan jött neki az ihlet? Ez a hatalmas fantázia? És természetesen nem is csak fantáziáról van szó: rendben, hogy felépített egy ilyen összetett világot, de ott van még maga a sztori, Harry élete, az események, fordulatok. A karakterek összetettsége, hogy mindegyikük él, van életük, hátterük, hordoznak valamit magukban.

Meg ahhoz képest, hogy 7 részből áll, igen kevés hibát lehet benne találni. Nem azt mondom, hogy nincs, de a történet bonyolultságát tekintve kevés van benne. Az írónő már az első regénynél tudta, hogy mi lesz az utolsó könyvben, semmi nem volt véletlen. Ez is azt bizonyítja, hogy bizony volt a háttérben munka...


De kérdem én, felbukkanhat még a közeljövőben egy ugyanilyen szinvonalú, elbűvölö, fantáziadús, gyermekien tiszta, de mégis mély könyvsorozat, amely kortól független bárkit meg tud érinteni?


(Elnézést, lehet néhol elfogult voltam, de újra elkapott a Harry Potter láz)



2016. ápr. 10. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Van vele interjú amiben mindent elmond.
2016. ápr. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
sajnos egyet sem láttam. hol lehet őket megnézni?
2016. ápr. 10. 19:12
 3/8 anonim ***** válasza:
A Google sokat segít ilyenkor.
2016. ápr. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A vele készített dokumentumfilmnek az a címe, hogy Harry Potter and me :) Egyébként a jó könyvhöz kell:

-tehetség (pici)

-rengeteg olvasás (a havi egy könyv az még gyér, a heti egy az már valami), nem csak könyv olvasása, hanem a napi sajtóé is

-rengeteget gondolkodik

(általában ez a három az alapja az ihletnek, a szikrának)

-rengeteget foglalkozik a saját regényével: az ihlet megszületése után hét évig szerkesztette a sorozatot fejben és papíron, a hetedik évben lett kész az első könyv, aztán már csak be kellett gépelni a többi könyvet.

2016. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi szépen :)

közben én is rájöttem, hogy fent vannak az interjúk.

2016. ápr. 11. 20:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem pici tehetség kell, hanem rengeteg; és fontos még a kreativitás is, valamint a türelem.

Jó példa vagyok saját magam, mert nekem van kreativitásom, de nulla a türelmem, ezért soha nem jutok tovább 20 oldalnál egy könyvben. Rowling viszont éveket töltött csak a vázlatolással, az ötletelgetéssel, és magával nyilván az írással is, plusz hitt önmagában, mert másképp az első kudarc után (mikor elősz9r elutasították a Harry Potter kiadását, mondván senkit sem érdekelne) feladta volna.

Szóval szerintem ilyen író nagyon kevés van, úgyhogy én nagyra becsülöm őt.

2016. ápr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ő a kedvenc íróm, csak jót tudok írni róla:D

Ahogy már előttem is leírták kell hozzá türelem és tehetség, meg persze a fantáziát se hagyjuk ki.

Látszik rajta hogy művelt és sokat gondolkodik, hiszen tényleg te van bölcsességekkel a Harry Potter.

Ha megfigyeled sok dolgot, szereplőt, helyzetet a való világról mintáz, (például Voldemortot Hitlertől ha jó tudom), szóval ez is közrejátszik.

De ettől függetlenül én sem értem.Jó, van sok türelme és hatalmas fantáziája meg tehetsége de ez szinte felfoghatatlan, egy komlett világot hoz létre minden aprósággal, látszik hogy nem összecsapott munka.És ha csavarja a szálakat, eszméletlen...:D

Az, hogy az elején mennyire mesekönyv szerűnek tűnt, és ehelyett a végén a világ egyik legjobban kidolgozott könyvét kaptuk meg, a szereplők múltját is milyen jól megcsinálta.A Tekergől, Dumbledore, na meg a leösszetettebb karakter, Piton.Tele van olyan fordulatokkal amiknél csak szájtátva néztem hogy hogy lehet valaki ilyen zseniális:D

Teljesen úgy írja le, olyan részletességgel mintha nem is tudom, a Roxfortba járt volna előző életében, egyszerűen elképesztő az a nő:D

2016. ápr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Saját bevallása szerint úgy jött az ihlet,hogy csak úgy állt a metrón(vagy villamoson)és egyszerre csak megjelent neki minden,részletesen(azelött soha nem volt ilyen neki.)...

legalábbis egy újságcikkben olvastam.

2016. okt. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!