Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Akik szoktak "regényt" írni!...

Akik szoktak "regényt" írni! Érezted már úgy, hogy túl kevés vagy hozzá, hogy megírd azt a történetet, amit kitaláltál? Hogy nem tudnád elég jól megírni?

Figyelt kérdés
Én így vagyok vele, pedig ötletem annyi van, mint a tenger...

2016. ápr. 13. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Én is írok, de még nem ütköztem ebbe a problémába. A lényeg, hogy ne akard bonyolítani. Az emberek nem hülyék nem kell tíz oldalon keresztül taglalni valamit, egyszerűen csak ülj le és írj mindent ami akkor az eszedbe jut, csak úgy spontán. És olvass sokat az a leglényegesebb. Ha gondolod elküldhetem az én írásomat ( már ami eddig kész van), hogy lásd én pl milyen stílusban írok.
2016. ápr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Régebben, még gyerekkoromban én is úgy voltam vele, hogy csak írtam, ami jött, mintha diktálták volna... mostanában azonban tényleg "túl akarom bonyolítani", nem vagyok elégedett az írásaimmal, megakadok benne, talán az a baj, hogy valami monumentálisat és tökéleteset akarok alkotni, ami ugye lehetetlen.

Privátban küldhetsz az írásaidból, szívesen elolvasom, és én is küldök neked, ha érdekel.

2016. ápr. 13. 20:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Megírok pár oldalt, átnézem alaposabban és rájövök, hogy ez így szar, irány a lomtár.
2016. ápr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de olyan volt, hogy láttam/olvastam egy bestseller történetet és elkeseredtem hogy az sokkal jobb, mint az enyém, de nem gondoltam saját magamat kevésnek. Azt mondtam, hogy elemezni kell azt a történetet, hogy mitől olyan jó.
2016. ápr. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem is szabad ilyenre gondolni, mert csak rosszul érzed magad tőle, de segíteni nem segít. Az én taktikám az, hogy addig írok, ameddig megy, aztán, ha elakadok, kicsit félreteszem, de nem adom fel. Ne add fel! :)
2016. ápr. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Írónak lenni (még ha csak hobbiból, vagy akár csak úgy, hogy ennek nevezzük magunkat) mindig sok lépcsős feladat. A "művészek" nagy része szinte sose elégedett a munkájával, mindig jobbat akar produkálni és ez segíti abban, hogy folyamatosan fejlődhessen.


Sajnos ezt még én se tudom betartani (túl maximalista vagyok), de valóban ez lenne a legjobb: Írd végig, ne javítgass. Ráér az utána is. Ebben az a jó, hogy csak így tudsz teljes egészében rálátni a történetedre. Hol hiányzik valami, hol lett kicsit túl sok, esetleg hol zavarodtál te magad bele, hol csak mondvacsináltak az okok. Amint ezek is helyre kerültek, akkor jöhet a megfogalmazás csiszolása, sőt ha nagyon akarod, újra is írhatod az egészet, de így legalább sok dolog már sokkal világosabb neked.


Persze mondani sajnos könnyű~

2016. ápr. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Persze

Az okos emberek tudják, hogy nem lehet nem tudnak tökéleteset alkotni. Ez nem csak az írásra , hanem az élet minden percére igaz.

A buták ezzel szemben biztosak benne hogy az övék az igazi.....

2016. ápr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel szenvedek már kb egy éve. Vicces, mert régen én is tudtam írni, csak ötletem nem volt, amióta meg vannak ötleteim, nem megy maga az írás :D És ugyanezt érzem, hogy többet érdemel a történet, sokkal jobban kellene megírni, mint ahogy én meg tudnám.
2016. ápr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem csak annyi a bajom - azon túl, persze, hogy szintén elszáll a kedvem néha -, hogy úgy érzem, éretlen vagyok még a témához, amiről írni szeretnék. Többet kéne tapasztalnom hozzá, hogy teljes egészében rá tudjak látni, és ne csak bele-belekapkodjak a motivációkba és azok láncreakciójába.
2016. ápr. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sok regényt írtam már, de borzalmas a helyesírásom, így sok értelme nincs. Magamnak írok szórakozásból. Néha feladom, aztán ismét belevágok ☺
2016. ápr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!