Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mely könyveket választanáto...

Ti mely könyveket választanátok kötelező olvasmánynak?

Figyelt kérdés
Sokan mondják ugye, hogy az Egri csillagok vagy A kőszívű ember fiai nem 11-12 éves gyerekeknek valók, és csak szenvednek az elolvasásával, meg a világ is sokat változott, de a kötelezők maradtak ugyanazok már kb. 100 éve. Ti melyik évfolyamnak melyik könyvet ajánlanátok? Jó ötletnek tartanátok egyáltalán a kötelezők megváltoztatását?

2016. ápr. 17. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Nekem a Pál utcai fiúk és a Légy jó mindhalálig nem tetszettek, mert halálra untam, de a Kőszívű ember fiaival és az Egri csillagokkal semmi bajom nem volt. Persze vannak benn kevésbé jó részek, de majdnem minden könyvbe vannak unalmasabb dolgok.

Én tiniregényeket szoktam olvasni, de abból már rengeteget. Azok közül egyiket se ajánlanám kötelező olvasmánynak, mivel nekem akármennyire is tetszettek és hihetetlenül jók, de én lány vagyok, és nyilván egy fiú nem szívesen olvas lányregényeket... Szóval szerintem maradhatnak azok, amik jelenleg.

2016. ápr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyedül a Vörös és feketét nem kellene erőltetni, nálunk senki nem tudta értékelni akkor, amikor olvasni kellett.

A Szent Péter esernyője és a Beszterce ostroma helyett lehetne más Mikszáth-regényt választani, nekem a Különös házasság és A fekete város is jobban tetszett. De összességében nincs nagy baj a kötelezőkkel, én nem támogatnám a modernebb kötelezők bevezetését.

2016. ápr. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én eltörölném az olyan olvasmányokat, mint mondjuk A vadkacsa, Odüsszeia vagy Szigeti veszedelem, legfeljebb részleteket olvastatnék, de értelmét nem látom, hogy az egészet el kelljen olvasni, mert a diákok nagy rész nem érti. Szerintem lenne értelme, hogy szabadon választott kötelező is legyen. Megmagyarázom: a diák választhat egy x oldalszám fölötti könyvet, amit elolvas és ír belőle egy esszét. Nem kifejezetten irodalmi értelme lenne, de legalább olvasna.
2016. ápr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


Egyébként tetszik, amit a 3-as ír, lehetne minden évben egy szabadon választható könyv, ez ösztönözné a diákokat arra, hogy megtalálják azokat a könyveket, amik tényleg érdeklik őket.

2016. ápr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Abigél, Harry Potter :D, Három testőr... de ez annyira az olvasótól függ, mert én pl. imádom a Gyűrűk Urát, csomó ismerősöm meg a negyedénél abbahagyta, mondván, unalmas.
2016. ápr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Abban egyetértek, hogy legyen némi választás, de szerintem úgy, hogy egy 10-es listáról lehessen választani, amit a tanár kiad.
2016. ápr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!