Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter rajongók/olvasók!...

Harry Potter rajongók/olvasók! Mit gondoltok az "utó-információkról", amiket Rowling szokott megosztani?

Figyelt kérdés

leszögezném először is, hogy én imádom az ilyen érdekességeket, amiket az írónő utólag megoszt a könnyvel kapcsoaltban, legyenek azok a történet megértésének szempontjából hasznosak, vagy teljes mértékben haszontalanok. Az előbbiek között persze vannak olyanok, amikre a figyelmes olvasó is rájön magától, ha elmélkedik a történeten.


DE! Valamiért én már úgy gondolom, ezek már egyáltalán nem részesei a történetnek. Pl: Hol és miért számít az, hogy Dumbledore meleg? Semmi bajom magával a ténnyel, hanem azzal, hogy ez így utólag lett közölve, és szinte teljesen fölösleges a történet szemponjából. Oké, hogy az írónő azt akarta ezzel sugallni a "gyerekeknek", hogy fogadják el a másságot, DE akkor miért nem írta bele a történetbe? Lehet mondani, hogy ha jobban belegondolunk, akkor ha Dumbi kapcsolatát nézzük Grindelwalddal, akkor ezzel lehet magyarázni, hogy miért volt olyan elnéző D, G-vel, de ez egy eléggé gyene magyarázat is.


Meg miért jó, pl, hogy most utólag Rowling "elárulja" pár szereplős születésnapját? Ezek miért fontosak? Lehet ezekre mondani, hogy ezekről mennyire látszik, hogy az írónő milyen jól ismeri a karaktereit, de kicsit úgy is tűnik, mintha Rowling a hasára ütött volna és mondott volna egy dátumot, hogy kielégítse az olvasóit.


Tehát szerintem, ha már nem írta bele a könyvbe az adott információkat (hasznosakat, nem hasznosakat), akkor ne is nagyon szivárogtassa. Az már hol jó történet, ha utólag magyarázni kell ezt meg amazt?


Bár imádom a könyveket, filmeket, a Harry Potter világot, az ilyen utó-érdekességeket; mégsem érzem igaznak őket, mert már nem a könyvben vannak.


Nektek mi a véleményetek erről?



2016. ápr. 20. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Most akkor miért is imádod ezeket az infókat (ahogy azt először írtad), ha közben szerinted ezek hamis, problémás dolgok?
2016. ápr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Miközben felépíti az ember a regénye világát, szereplőit, sok háttér dolgot is összehoz, amik végül nem jelennek meg a kész műben. Ha téged zavar, hogy ezeket elárulja, akkor ne olvasd el őket.
2016. ápr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Én megértem a kérdezőt. Engem még a Dumbledore-os dolog nem zavart, az még kapcsolódik a regény cselekményéhez, de az olyan infókkal például, hogy Hermione és Ron párterápiára jár már nem tudok mit kezdeni. Nem is szoktam ilyeneket olvasgatni direkt, csak néha belefutok ilyen plusz információkba. Nagyon szeretem a hét könyvet, de nekem az úgy kerek egész, többre nincs igényem.
2016. ápr. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem ártana az írónőnek már kicsit... elengednie a sorozatot, mert így mindig csak a "Harry Potteres nő" marad és nem lesz egy ettől függetlenül jó író.

De hát nyilván neki megéri egy milliomodik bőrt is lehúznia róla, mert most lesz színdarab, meg valami új film, meg minden marhaság, ami csak hoz pénzt a házhoz.


Engem nem hoz lázba a sok extra marhaság, bár én nem is vagyok az a típus, aki egy őrült vásárló, aki mindent benyel az aktuális kedvenc dolgával kapcsolatban.

2016. ápr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21%
Őszinte leszek, engem eléggé hidegen hagynak ezek a dolgok, pedig imádom a sorozatot. De egyszerűen, ahogy te is írod, nem érzem a dolog részének őket.
2016. ápr. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Engem ezek mindig is zavartak. Én nem foglalkozok ilyenekkel és nem is nagyon érdekelnek. Úgy gondolom, hogy ami nem került bele a könyvbe azt bízzuk az olvasók fantáziájára. :)
2016. ápr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

Kérdző ugyanígy vagyok vele!!:D

Pont a múltkor gondolkoztam ezen, hogy szeretem az ilyen információkat, mert ez is a HP világa meg minden, de valahogy nem érzem úgy hogy ezek tényleg a könyvek részei lennének, mert nincs benne egyikben sem, így kicsit furcsa érzésem van ezzel kapcsolatban,jó is meg nem is.

2016. ápr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!