Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok erről a kis...

Mit gondoltok erről a kis történetkezdeményről?

Figyelt kérdés

A nevem Krisztina. 16 éves vagyok. Anime függő. A csoportterápiákon ilyenkor mondanák, hogy:

„Szia Krisztinaaaaa.” Lehetőleg minél elnyújtottabban. De nem egy csoportterápián vagyok. Hanem…Tulajdonképpen hol a jó büdös francban vagyok? Az előbb még a suli előtt álltam a csajokkal. De onnantól minden kiesett.


Krisztina fölült a magas fűben. Gyorsan konstatálta, hogy bizony éjszaka van. Ő pedig egy fákkal szegélyezett rét közepén ücsörög. Ráadásul még éjszaka is van.

Anyám meg fog ölni.

Fölállt és leporolta magát. Teljesen érintetlenül került ide. Bármilyen cselekmény során is kötött itt ki a hátizsákja a hátán a pénztárcája és a telefonja pedig a zsebében maradtak.

Apropó telefon-csapott a homlokára.

Gyorsan előkapta a zsebéből a mobilt. Az a keze nyomán egy pillanatra fel villant. Pont annyi időre,

hogy Krisztina felfogja a „Kérem töltse fel az akkumulátort” feliratot majd egy kikapcsoló hangocska kíséretében végleg elsöétült.

-Hogy az a...

Nem volt ideje befejezni ugyanis egy hatalmas fénycsóva elterelte a figyelmét.



2016. ápr. 10. 00:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Olyan, mint amit egy 13 éves írt. Na most eldöntheted, hogy ez jó, vagy nem. :D
2016. ápr. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Kicsit furcsa, de nem lehet rossz kezdésnek... Attól függ, mi a folytatás. :D
2016. ápr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első. Miért olyan? A felhasznált gyerekesebb elemek (anime függő) vagy a borzalmas helyesírásom miatt?

Hozzátenném hullafáradtan írtam míg vártam valamire úgyhogy lesz ez még jobb.

2016. ápr. 10. 10:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy érti az első, hogy sok 13 éves kislány irkál hasonlókat. Semmi extra, nem fog meg elsőre, sablonos, unalmas. Ha csak nincs felhypeolva olyan emberek által, akik ízlésében bízok, visszarakom a polcra.
2016. ápr. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A stílusod, a történeted, a tőmondataid, a személy váltások mind arra utal, hogy a kamaszkor elején álló lány vagy, aki úgy döntött, hogy író lesz. Mindenesetre nem reménytelen a dolog, ha sokat gyakorolsz, akár - semmit sem garantálok, de nem annyria rossz az írásod, hogy ne legyen esélye - egész jó író is lehetsz. Ja, és sosem jó kifogás, hogy "fáradt voltam", "nem volt időm", "siettem", "fájt a hajam" stb. Ha nem voltak megfelelőek a körülmények az íráshoz, és nem javítottad ki az esetleges hibáidat, mikor alkalmasabb volt az idő, akkor ne töltsd fel sehova az írást, mert kicsi az esélye, hogy jó kritikát kapsz egy összecsapott történetre.
2016. ápr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Érthető. Meg ennyiből nem derül ki, hogy amúgy a háború istenének a bolygójára került ahonnan csak akkor juthat ki ha megöli a többieket.
2016. ápr. 10. 21:02
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkorát tudok röhögni mikor az emberek leveszik, hogy egy kamaszkor elején álló LÁNY vagyok. :D

Mellesleg:

16/f

Ja amúgy a célom elértem, hogy olyannak hasson mintha egy lány szemszöge lenne.

A szemszögváltást pedig azzal magyaráznám, hogy történet eleje monológ.

2016. ápr. 11. 09:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem elég kreatív, a történet tiszta Hunger Games vagy Battle Royal egy kis csavarral, a kezdés egyik motívumát a Csillagainkban a hiba c. könyvből vetted...emellett túl egyszerűen van megfogalmazva, semmi irodalmi fogás, tőmondatok.


Ettől függetlenül írd csak, gyakorlásnak biztosan jó.

2016. ápr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szégyellem magam. Nem olvastam a csillagainkban a hibát. Sajna az egyetlen jó ötletemet már lelőtték.

:(

Igen a a battle royale/hungergames párhuzamot elismerem.

A tő mondatokkal pedig nem látok annyi problémát ha nem állandóan használom őket.

2016. ápr. 19. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!