Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlanátok?

Milyen könyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Angolból eldönthetjük, hogy mi legyen a kötelező olvasmányunk annyi kikötéssel, hogy ne legyen túl rövid és angol író legyen a szerzője.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. ápr. 24. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Az angol író alatt brit embert értetek, vagy bármilyen angol anyanyelvű szerzőt?


Ha amerikai jó, akkor:

Matt Ruff: Bad Monkeys vagy Alden Bell: The Reapers Are The Angels


Ha csak brit a jó, akkor:

Robert Holdstock: Mythago Wood

2016. ápr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hányadikosok vagytok?

Amúgy milyen suli ez, ahol angolon ti kötelezőt választotok? :D Mindenki vegye meg?

2016. ápr. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Angol anyanyelvű is jó köszönöm:))

Szent László Gimnázium és nem muszáj megvenni lehet könyvtárból is kölcsönözni(már ha megvan ott).

2016. ápr. 24. 16:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja hogy mindenkinek külön? Azt hittem, hogy úgy, mint ahogy általában szinte mindenhol, tehát mindenki ugyan azt olvassa, aztán elemzés, átbeszélés, stb.


Nem tudom, fiú vagy-e vagy lány és hány éves konkrétan, szóval kapsz egy nagy kupaccal, azt kiszemezgeted te mit akarsz.


Kate Milford - Greenglass House : ez elvileg gyerekkönyv, de baromi jó kis történet, nagyon választékos szókinccsel, szerethető karakterekkel, baromi szimpatikus volt a gyerek karakterek és a szüleik viszonya.


Naomi Novik - Uprooted : tündérmesés, inkább lányos történet, ahol van szerelem, meg kalandok. Nekem annyira nem tetszett, de neked simán tetszhet.


Emily St John Mandel - Station Eleven : egy hatalmas járvány és "világvége" után az amerikaiak kis településeken, elszigetelten élnek, egy színtársulat pedig közöttük utazgat. Közben megtudjuk, hogy hogyan történt a katasztrófa


V. E. Schwab - Vicious : két fiatal srác rájün, hogy szerezhetnének természetfeletti erőket, de ez nem a legjobbat hozza ki belőlük és egymással kell megküzdeniük. Nagyon jól olvasható, szórakozató volt.


Terry Pratchett és Neil Gaiman - Good Omen : egy angyal és egy démon meg akarják menteni a világot az Antikrisztustól, aki egy nagyszájú angol kisfiú. Én rommá nevettem magam, de a humor nagyon angol, arra készülj fel.


Garth Nix - The Old Kingdom-sorozat : fantasy, halottidézőkkel, zombikkal, YA, de nem a gagyi fajtából. Kifejezetten igényesen megírt sorozat.


Lev Grossman - The Magicians-sorozat : urban fantasy, de nagyon, nagyon más, mint általában. Itt a varázslat nem menővé tesz, hanem nagyon durván kiégsz tőle. Sokan utálják, de én nagyon szeretem. Érdekes élmény.


William Goldman - The Princess Bride : az összes tündérmesei elem paródiája. Nagyon vicces, jópofa történet.


Scott Lynch - The Lies of Locke Lamora : trükkös tolvajok egy fantasy, Velence-szerű városban, jó humorral, érdekes történettel. A sorozat többi része szerintem béna, de ez nagyin jó.

2016. ápr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Neem egész osztálynak és amúgy 15/L. Nagyon köszönöm utánuk nézek:))
2016. ápr. 24. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!