Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mennyire emlékeztek azokra...

S55 kérdése:

Ti mennyire emlékeztek azokra a könyvekre amiket legalább 2-3 éve olvastatok?

Figyelt kérdés
Nekem van olyan amiről csak a hangulata maradt meg, vagy csak hogy tetszett/nem tetszett de a történetből alig valami.

2016. máj. 1. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Én egyre nem emlékszek annyira, mint atöbbire, de azt kb 12-13 éve ovlastam. A többinél pont annyira emlékszem, hogy nem ovalsom őekt újra, csak-bele-bele, a kedvenc részeimet, mert túlságosan jól megmaradtak.

)Filmeknél szerencsére másabb a helyzet, ott már túl sok az 1200+).

Bár lehet, hogy ez azért is van így, mert régóta próbálok nem "sietve" olvasni, szép komótosan haladok, és így talán több minden megmarad - és ehhez jön hozzá akkor a memória, ami persze a köynveken, filmeken kívül az összes felesleges reklámot, meg ökörséget is elraktározza :P.

2016. máj. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy vagyok vele, ahogy te. Arra emlékszem, hogy olvasás közben milyen érzelmeket váltott ki belőlem, de ha pontosan meg kéne fogalmazni, hogy miről szólt, milyenek voltak a szereplők, akkor azt csak a kiemelkedően jó vagy kiemelkedően rossz olvasmányélményeimnél tudnám megtenni. Sajnos más dolgokban sincs jó memóriám.
2016. máj. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon tömör tartalom (jókora feketelyukakkal :D) megvan, a fő hangulat is, meg a véleményem (tetszett/nem tetszett), de a cselekményt nem tudnám egybefüggően leírni.


Szerintem azért, mert minimum 2 hét alatt olvasok ki 400 oldalas könyveket, de már inkább 1 hét. És sokat olvasok, meg olyan is volt már könyvsorozatoknál (pl. Hollóárnyék trilógia), hogy elolvastam a sorozat 1. kötetét, aztán folytattam egy másik könyvsorozatot... Menet közben el tudom különíteni a könyveket, de évek múltán már elhalványítják egymást az emlékek.


Meg közben rengeteg filmet és sorozatot is nézek, egyszerre a könyvekkel, szóval ja... Nem csodálkozom. De ha a tartalmat átfutnám, rögtön beugrana minden.

2016. máj. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az olyan műfajú könyvekre amiket nem tucatszámra olvasok elég jól emlékszem. De a fantasyknál már van bőven sötét folt a történetet illetően. Főleg ha egy vaskos trilógia :) A világok dolgaira is emlékszem mint mondjuk a mágia mibenléte vagy a királyságok politikája egymással. De sokszor a főszereplő neve se ugrik be, csak az a kinézet amit elképzeltem az olvasás közben.
2016. máj. 2. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem általában a nagy részükből valami megmarad de amik jobban tetszettek abból többre,pontosabban emlékszem.
2016. máj. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!