Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Összefoglalná nekem valaki...

Összefoglalná nekem valaki Lee Hyeo Seo - A lány hét névvel című könyvét?

Figyelt kérdés
Keddre fogalmazást kéne írnom erről a könyvről de már régebben olvastam és nem mindenre emlékszem. Nagy segítség lenne ha valaki nagyjából leírná nekem a történet. A válaszokat köszönöm!

2016. máj. 8. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Melyik iskolában olvastatják ezt? Azonnal váltok. :D


Amúgy meg: A diktatórikus Észak-Korea egy családjából egy jó szongbun rangú lányról, aki 17 évesen Kínába szökik és ottragad. Megtanul jól kínaiul, közben pincérnősködik és minden oldalon a szüleiért siránkozik. Közben kitárul előtte a világ, kiderül hogy az országa hazugságokkal tömi mindenki fejét, aztán találkozik egy dél-koreai fickóval, aki beleszeret és átcsempészi a másik országba. Ott bejelentkezik menekültként, majd egy táborba kerül, ahol Seoulba osztják ki, pont ahol a pasasa lakott, aki egy gazdag családból származott. De mivel nem házasodhattak össze a család ellenszenve miatt, szakítottak. Közben még elhozta az anyját Kínába, onnan akarta tovább menekíteni őket, de mivel lebuktak, az öccsét is vinni kellett. Utána elutaztak valamelyik országba még így keleten (ha kell, hazaérek és megnézem), ahol elkapták őket és a családját börtönbe dugták, hogy visszatoloncolják Északra, de sok pénzzel kiszedi őket onnan, hónapokkal később a dél-koreai követtségre küldik őket, utána meg Dél-Koreába. Ezek után kezd el előadásokat tartani a főszereplő.


Pár napja fejeztem be, szóval még frissek az emlékek, szívesen segítek :)

2016. máj. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ah, nagyon köszi! Sajnos nálunk se tanítják, csak előadást kell tartanom Észak-Koreáról és megemlítem majd ezt a könyvet is és nem szeretnék belesülni hogy vki kérdez a sztoriról én meg nem tudom a választ. Még egyszer köszönöm!
2016. máj. 8. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!