Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Helóka! Tolkien fanoktól...

Helóka! Tolkien fanoktól kérdeznék a könyvekkel kapcsolatban! Milyen sorrendben lenne jó olvasni őket?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam a hobbit 1-3 at és a gyűrűk ura 1-3 at filmbekben. Nagyon megtetszett ez a világ, megvettem a Hobbitot könyvben, elolvastam. Most készülök megvenni a gyűrűk ura trilógiát is, de sokan azt írják rá, hogy élvezhetetlen, nehéz olvasni. Igaz hogy a Hobbitban is volt pár nagyon foloslegesen részletezett rész, de nekem nagyon tetszett. Iskola mellett egy hét alatt kiolvastam. Szerintetek érdemesebb lenne először a Szilmarilokat, Húrin gyermekeit, meg a Befejezetlen regéket elolvasnom, s csak aztán jöjjön a Gyűrűk ura???????:/

#A Gyűrűk Ura #A hobbit #J. R. R. Tolkien könyvei
2016. máj. 14. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a Gyűrűk urát olvasd előbb. A Szilmarilok Középfölde Bibliája, már csak azért is, mert ugyanolyan nehezen olvasható, ezért nem ajánlom rögtön, csak ha jobban elmélyedsz Tolkien világában.
2016. máj. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is olvasd a Gyűrűk urát. Igaz, hogy van benne egypár teljesen fölösleges név és rész, de élvezhető. Én 13 évesen odáig voltam érte. Mindent értettem, csak figyelmesen kellett olvasni.
2016. máj. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszi :) megfogadom a tanácsotokat
2016. máj. 15. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!