Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit csináljak, ha "nem tudok...

Mit csináljak, ha "nem tudok olvasni"?

Figyelt kérdés
Mindig elkezdek egy könyvet és egy idő után (kb a második oldal..) megunom,és abbahagyom..Meg nem tudok a könyvre figyelni.Olvasom,és egyszer csak arra eszmélek,hogy valami máson jár az agyam...Mit tegyek?
2008. szept. 24. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy nem jó könyveket olvasol. Vagy van sok olyan könyv, aminek az eleje valóban nem túl izgalmas, és csak később lesz jó. Ilyen esetben próbáld gyorsan elolvasni az első oldalakat.
2008. szept. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
:-) Ugyan ez... eddig vagy 3 könyvet olvastam ki életemben, egyszerűen nem bírok olvasni, holott gyógypedagógus vagyok, egyetemet végeztem... Amiket szeretek az a mesekönyv. Nincs orvosség.
2008. szept. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A környezetemben sokan járnak veled egy cipőbe. Én speciel imádok olvasni, és mindig próbálom őket rávenni, hogy olvassák el ezt, vagy azt.. Ritkán járok sikerrel. Sajnos azt vettem észre, hogy aki gyerekkorában nem tanult meg rendesen olvasni (vagy inkább nem tanították meg), és nem alakult ki benne az olvasás szeretete, az ritka esetben tud ezen változtatni.

Esetleg próbáld meg, hogy verseket olvasol! József Attilát, Adyt... Ezek általában rövidek, de mégis sokat tudnak adni.

2008. okt. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt: [link]

Ezt nem lehet nem elolvasni, az első mondattól az utolsóig érdekes :) Kezdésnek tök jó lesz, mindegy hány éves vagy.

2008. nov. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az, amin az agyad jár, kérdéseket jelent, azaz valamit meg kellene ismerned, akkor eleve' olyan témát keress, amivel foglalkozol.

Ha az, amin az agyad jár,inkább cselekvést jelent, mint sem valaminek a befogadását, akkor hagyd az olvasást (ha csak nem valami kötelező dolog) és tedd meg inkább. Majd olvasol utána...

(( Ha valamivel "tele vagy", akkor nem tudsz "befogadó" lenni. )

Ha kötelező az olvasmány....akkor jegyezd fel gondolataidat és tedd félre....hogy el ne vesszenek..tudd hogy meglesznek olvasás után is.

..és úgy olvass, hogy mélyedj jobban bele az olvasott dolgokba..ne add fel, lehet hogy csak az elejét unod..Add át magad a könyvnek.

(Tudd, ami valójában érdekel, az nem vész el közben.)

2008. dec. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Olvas tovább !

Én sokat olvasok, de az utobbi években nekem is gyakran elkalandozik a figyelmem. Tele van a fejünk mindennel, az olvasásra egyre nehezebb ráhangolódni.

De megéri, hidd el !

2009. jan. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!