Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tetszik-e nektek a történet?

Tetszik-e nektek a történet?

Figyelt kérdés
Leginkább a saját szórakoztatásomra elkezdtem írni egy sci-fi regényt. Nagyon az elején járok, de érdekel, hogy mások hogy vélekednek róla és hálás lennék a normális hangvételű kritikákért. itt érhető el jelenleg(az 5mp oldal reklámokból tartja fenn magát szóval az megjelenhet sry.): [link]

2016. máj. 19. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Bár csak az 1. fejezetet olvastam el, szerintem egész jó, amit írsz. Így tovább!

Egyébként hány éves vagy?

2016. máj. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az első fejezet egyébként még nem teljes csak összeszedett előzmény. 19 éves vagyok
2016. máj. 19. 19:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A tudományos részét nagyon alaposan gondold át újra!

Nekem két-három dolog szúrt szemet rögtön.

Az első az örök klasszikus, amit sok sci-fi író szeret az "új stabil elem" -na ilyen nincs! A fénynél gyorsabb utazás még elméleti síkon elképzelhető, de a természetben csak 90 stabil elem fordul elő. Az összes többi amit ismerünk azt mesterségesen állították elő és tized ill. ezredmásodpercek alatt bomlik, szóval én nem eröltetném, hacsak nem akarsz valami csavart -pl. az egész bányászat csak egy fedőtörténet vagy ez a noltium valójában csak egy hazugság stb. kihozni belőle.

Egyébként a noltium tulajdonságai alapján kicsit olyan nekem mintha egy stabil antianyag lenne, ami meg egy fából vaskarika.

Ennyit a noltiumról.


Jöjjenek a távolságok, mert ezzel is baj van! A Buddha ugyanis ha jól számolom 1.7 fényévre van a Földtől! Hogy a fenébe tudnak vele kommunikálni valós időben? Meg eleve, ha ők ott vannak, akkor nem lenne logikusabb, hogy ők mérnek be helyben és nem a Földről lézerezgetnek?

Jut eszembe az Atlas és a Romulus ha képesek 1-1.5 év alatt a Földre érni az azt jelenti, hogy a fénysebesség kb. másfélszeresével haladnak, ami valljuk be elég irreális. Meg eleve, ha képesek a fénysebességet megközelítő sebességgel utazó nagy csillaghajókat építeni miért nem indult el legalább a közeli csillagrendszerek kolonizálása? pl. Az Epsilon Eridani-ról tudjuk, hogy legalább egy kőzetbolygója és jelentős aszteroidaövezete van és itt van a "szomszédban" 10.5 fényévre, a te világot technikájával már rég kellene ott lennie egy-két kolóniának.

Na mindegy ez végülis csak kötözködés, alapveően nem erről kéne, hogy szóljon a kritikám, csak mindig zavar, hogyha valaki tudományos akar lenni és a végén pont emiatt lesz komolyanvehetetlen.

2016. máj. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szervusz!


Sok hasznos dolgot írtál. De a noltium nem stabil elem. Ugyanúgy radioaktív, viszont a sugárzása nem káros az új emberi fajra ami ehhez alkalmazkodott. Viszont akkor ezt jobban ki kell emelnem illetve átgondolom. Ahogy azt is, hogy nincs szó valós idejű kommunikációról és nem a Földről lézereznek, hanem az a bányászokra van felszerelve. Ezeket jobban kiemelem akkor.


Az utazás technikai részét nem hajtóművekkel gondoltam megvalósítani, hanem térmanipulálással. Azaz a hajó mögött a rendszer mindegy "felgyűri" a teret előtte pedig összehúzza. Ezzel idézve elő ebben a térben haladva gyors utazást(tulajdonképp szörfözést), de az igaz, hogy fogalmam sincs, ezzel milyen gyorsan lehetne haladni. Az időket mindenképp átnézem. Elismerem, nem számoltam semmit. Kigondoltam, leírtam. =)


Kolóniák pedig azért nincsenek máshol, mert még mindig a Föld a legélhetőbb bolygó a közelben, itt van az Oort is és az emberi populáció is jelentősen lecsökkent. Nincs szükség kolonizálásra. ..Még! =)


Köszönöm hogy elolvastad és a kritikát, sok dologra felhívtad a figyelmem.

2016. máj. 20. 04:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a noltiummal nekem továbbra is gondjaim vannak, ha szigorúan tudományos szempontból nézzük.

Mint írtam már, ilyen elem nem létezhet. Ha létezhetne mostanra már felfedeztük volna, ha másutt nem részecskegyorsítókban, ahol szándékosan olyan megreakciókat játszatnak le, mely új elemek létrejöttével jár. De zek az elemek instabilak. A noltium pedig stabil, az, hogy bomlik nem jelenti azt, hogy instabil lenne! Az uránium is, amit elvileg kivált előfordul a természetben jelentős mennyiségben, pedig az egyik bomlási család "anyaeleméről" van szó. Érdekesség, hogy eredetileg például a neptúnium is előfordult a természetben mostanra azonban gyakorlatilag mind elbomlott így azt csak mesterségesen tudják előállítani.


Márpedig ha az Oort-felhőben van ebből a spéci anyagból, akkor az nagyon régi, tehát egy stabil izotópja biztos kell, hogy legyen, viszont ha stabil az izotóp, akkor meg nem jó energiaforrás. Tehát akárhogy nézem ez sajnos sántít, pusztán tudományos szemszögből!


Ettől még a történet lehet jó! Nem egy olyan sci-fi van, ami világhírű és ordas nagy ostobaságok vannak benne, van olyan, mikor az író/rendező azt mondja, hogy ott az írói szabadság a tudomány meg el van felejtve, pl. a 2009-es Avatar filmben az egész konfliktus egy khm. Unobtanium nevű anyag miatt van, érted unobtainium, tehát beszerezhetetlen elem, ez lefordítva azt jelenti, hogy kellett egy eszköz, amivel megmagyarázzuk, hogy minek utazunk másik csillagrendszerekbe és kitaláltunk egyet.

2016. máj. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amiket leírtak, tényleg sántít ha nagyon szigorúan nézzük tudományos szempontból, de amúgy nagyon tetszik! Folytatást lehet olvasni valahol?
2016. máj. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Folytatás egyelőre csak a fejemben létezik. Mostanában nem volt lehetőségem javítani vagy tovább írni.

Ha sikerül megírnom lehet, hogy csinálok neki egy honlapot.

2016. máj. 25. 04:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!