Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdekelnek titeket a sötét...

Érdekelnek titeket a sötét hangulatú, nyomasztó, depressziós könyvek?

Figyelt kérdés
Akár negatívan, akár pozitívan végződik.

2016. máj. 18. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
igen
2016. máj. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen akad a kezembe, akkor végigolvasom, nem hagyom félbe, de nem igazán rajongok az olyan könyvekért, amiben nincs optimizmus. Ez nem azt jelenti, hogy nem foglalkozhat egy könyv komoly dolgokkal, de ami pesszimista azt nem nagyon szeretem.
2016. máj. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy vagyok vele, mint az utolsó. Szeretem, ha egy történetben van remény, szeretet, vagy valami pozitív érzés. Ha van, akkor nem zavar, hogy véres, szomorú, sötét hangulatú. Az se zavar, ha nem happy end a vége.
2016. máj. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Érdekes, mert a nagyon cukormázas dolgokat sem szeretem. Valahogy inkább legyen középút, legyen benne mondjuk egy kis humor (imádom a fekete humort), lehet kicsit olyan fanyar, ne legyen tökéletes hercegnős szivárványos nyál.
2016. máj. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Én szeretem az ilyen könyveket. :) Nyilván nem nulla-huszonnégyben olvasok ilyeneket, de gyakran megjön hozzájuk a kedvem. Kikapcsolnak.

Pl: Banana Yoshimoto - Félelmeink vagy a Pillangó a szélben könyv, Virágot algernonnak, Vigyázzatok anyára, ilyesmi.

Szeretem, ha a történetet átjárja a melankólia, bár azt vettem észre, hogy ez inkább a keleti irodalomra jellemzőbb.

2016. máj. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Érdekelnek!

Ritkán szánom rá magam, hogy egy nyomasztó könyvet elolvassak. Az a fajta vagyok, aki nagyon sok ideig rágódom filmeken, könyveken vagy akár egy, magánbeszélgetésen, ezért csak időnként fogok neki ilyen könyvnek. De szeretem őket. Van egy jellegzetes érzés, amikor olvasod ezeket a sötét hangulatú, esetenként tragikus könyveket, majd felnézel a lapokról és látod, hogy süt a nap. Olyan valószerűtlennek tűnik ilyenkor a vidámság...

Szóval igen, érdekelnek, de tudom, higy rossz hatással lenne rám, ha sok hasonló regényt olvasnék.

15/l

2016. máj. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!