Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok ajánlani könyveket a...

Tudtok ajánlani könyveket a nyári szünetre?

Figyelt kérdés
(12 éves lány vagyok, legutóbb a Szent Johanna Gimit olvastam.)

2016. jún. 15. 20:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem ne pazarold ilyenre a szünidődet. Menj a szabadba, mozogj, esetleg menj kiállításokra.
2016. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ez nem időpazarlás :D A szabadban is tud könyvet olvasni. Olvasd el a Cinder és Ellát , vagy a Szívzűrterápia strébereknek, nekem nagyon tetszettek:)
2016. jún. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
17%
Menj sportolni, kirándulni, lógj a haverokkal, tudom is én. Fiatal vagy! Majd ha csoszogó öregasszony leszel, akkor úgyis egész nap csak ülni és olvasni fogsz.
2016. jún. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Mi bajuk sokaknak az olvasással? Pedig máshol meg mindenki panaszkodik, hogy a gyerekek nem olvasnak. Igen is, semmi baja nem lesz attól, hogy egy normális, kifinomultabb szókinccsel fog rendelkezni és még szórakoztatja is magát. Tudom, nehéz elképzelnu, de olvasni is lehet izgalmas, élménydús, nem csak rugdosni a kertben egy labdát.


Igazából én nem nagyon ismerek ifjúsági könyveket, 12 évesen én teljesen másokat olvastam, ne haragudj, csak kicsit felháborodtam. :)


16/L

2016. jún. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
Olvass LOL könyveket, én nagyon szerettem őket. (Láthatósági mellény lúzereknek, Titkok és exek éjszakája stb.) 13 évesen a kedvenc könyvsorozatom a Harry Potter volt, az is nagyon jó. Esetleg Leiner Laura többi könyvét is olvashatnád. :)
2016. jún. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21%

#4: nem is nagyon ismersz ifjúsági könyveket, de felháborodsz azon, ha egyesek feleslegesnek tartják az ilyenek olvasását?

Az ilyen szemetektől aztán nem lesz különösebben kifinomult szókincse. Ha 12 évesen nem tud minőségi művet olvasni, akkor minimalizálja az olvasási tevékenységét, mert ha túl sokat foglalkozik ezekkel, csak butítja.

2016. jún. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

A nagy ló***t butítja, előbb utóbb úgyis kitágul az ízlésvilága, most még pont a kísérletezős korszakban van, olvasson csak amit szeretne. Már így is nagyobb szókincse lehet, mint a fiatalok döntő többségének, akiknek másból sem áll a szórakozás, mint az okostelefon nyomogatása, meg a plázap*csákkal való shoppingolás és pletykálás.

Hadd ne mondjam, ki járt jobban... :)

Kedves kérdező, a Harry Potter sorozatot én is tudom ajánlani, plusz a LOL könyveket, ha az SZJG tetszett, ezek is biztosan bejönnek majd. (A hülyékkel meg ne foglalkozz, túl alacsony a kerítés ebben a nagy állatkertben.)

2016. jún. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

Attól függetlenül, hogy én nem olvastam sőt, nem is szeretem, még a fiatalság 80-90%-nak ilyen az izlése. Nekem is olyan osztályaim voltak, ahol például az SzJG nagy divat volt. Soha egy könyvet nem olvastak el, de akkor azokat a jó párszáz oldalas vastag könyveket igen. Utána tudod mi jött? Elkezdtek keresgélni, megszerették az olvasást és megtalálták azokat a műfajokat, amik tetszettek nekik.


Semmit nem felesleges elolvasni. Nincs olyan, hogy értelmetlen kategória. Persze, se te se én nem szeretjük mások értelmetlen picsogásáról hallgatni egy YA könyvben, de van aki igen. Sőt, lefogadom, hogy az én kedvenc könyveim között is van olyan, amit te nem szeretsz és fordítva. És akkor mi is van? Izlések és pofonok. Bumm. Nem várhatod egy 12 évestől, hogy Gyűrűk urát olvasson, vagy klasszikus magyar irodalmat (amit mondjuk én sem szeretek).

2016. jún. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Ne hallgass a sok idiótára, látszik rajtuk, hogy nem túl sok könyv volt a kezükbe eddig. Írok pát könyvet ami szerintem ennek a korosztálynak való és még nekem is tetszett.

Tavi Kata: Sulijegyzetek (Nyitótánc, Ballépések, Táncvarázs)

Marissa Meyer: Cinder, a második része a Scarlet ( imádtam őket de nem akarják folytatni)

Veronica Roth: A beavatott trilógia, van benne némi halál eset meg harc de ha bírod az ilyeneket akkor megpróbálhatod

Tea Stilton könyvei(Fantázia birodalmának hercegnői) már kicsit gyerekesek de én 13 évesen olvastam és nekem tetszett.

Ajánlanám még a Végzet ereklyéi sorozatot de az egy kicsit nagyobbaknak való (ezt is 13 évesen olvastam)

Remélem tudtam segíteni de nézz körül molyon [link]

ott van rengeteg könyv véleménnyel és tudsz válogatni.

2016. jún. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!:)
2016. jún. 16. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!