Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez alapján a youtube videó...

Ez alapján a youtube videó alapján megvennétek a könyvet?

Figyelt kérdés

Írtam Éles Mirjan néven egy könyvet, inkább novellát, aminek a címe: Elmebaj: Egy elcseszett szerelem története.

Csináltam hozzá egy ajánló videót és kíváncsi vagyok, mi a véleményetek róla.

Itt nézhető meg a videó: https://www.youtube.com/watch?v=2RQGnnPJnes



2016. jún. 23. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Őszintén? Biztos hogy nem.

Sokat elárulhat a szerzőről hogy még a könyv címét sem tudja leírni helyesen. Mikor már a cím is ennyire pongyola hogy ilyen szavakat használ hogy "elcseszett", abból már lehet gyanakodni, hogy egy újabb tinilány fércműről van dolgunk. Azt állítod hogy csináltál egy ajánló videót. Nem, ez nem az. Ez négy kép egymás után vágva és alá téve valami "parasztdisco" zene. Ez semmit nem árul el a könyvről, csak azt erősíti hogy ha ennyit energiát fektetett a szerző az "ajánló videóba" akkor a könyvbe se valószínű hogy sokkal minőségibb lenne.


Sajnálom ha hirtelen nagyon kritikusan fogalmaztam, de ezek az első meglátásaim.

2016. jún. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 PresidentEvil ***** válasza:
Megnéztem. Alapból nem olvasnék el olyan könyvet, ami szerelemről szól, mert nem érdekel, de ez a valami, amit ajánló videónak nevezel, akkor is elvenné a kedvem, ha pont ilyesmit kerestem volna. Az egész néhány innen-onnan összelopkodott, hulladék felbontású .gif, nem mond semmit a történetről, nem tesz kíváncsivá, viszont azt sugallja, hogy nem vagy kreatív, nincsenek önálló ötleteid, tehát a könyv is hasonló igénytelenséggel készülhetett és nagyon rossz, ha egy ajánlónak ilyen negatív hatása van. Szerintem szedd le a netről és reménykedj, hogy csak kevesen látták!
2016. jún. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Töröltem a videót.
2016. jún. 23. 12:44
 4/10 A kérdező kommentje:
2017. jan. 13. 09:57
 5/10 PresidentEvil ***** válasza:

.

Kérlek mondd, hogy ez csak egy vicc! A saját, kereskedelmi forgalomban kapható könyvedhez amerikai mozifilmek jeleneteiből összeollózott, a történetedhez semmilyen módon sem köthető, minden mérce szerint jogsértő tartalmakból összerakott (és más elemeket nem is tartalmazó) videót használsz reklámként? Mások jogilag védett munkáit használod fel arra, hogy a saját termékedet reklámozd, abból neked hasznod/jövedelmed legyen? Ez konkrétan bűncselekmény.


Ha már videókat használsz, legalább arra ügyelhetnél, hogy a felhasznált anyagok egyforma felbontással és ugyanolyan oldalaránnyal rendelkezzenek, mert így csak a hozzá nem értés érzetét növelik. A fekete-fehér videó pedig önmagában se nem művészi, se nem cool, egyszerűen amatőr.


Amúgy tényleg 24 oldalas a könyved, vagy a kiadó oldalán szerepel rosszul?

2017. jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez már szánalom kategória. Az előttem válaszoló ki fejtette hogy miért.
2017. jan. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen ez egy novella, ezért ennyire rövid és hamarosan új javított kiadás jelenik meg.

Szerintem nem jogsértő, akkor a youtube már letiltotta volna.

2017. jan. 13. 15:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Más szellemi termékével reklámozni a sajátodat, szerinted nem jogsértő? Ennyi ésszel nem csoda hogy csak ilyen ócska fércművet tudsz kiadni a kezedből.
2017. jan. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Figyelj szerintem, ha jól tudom pár másodpercet fel lehet legálisan is használni más művéből.
2017. jan. 13. 16:07
 10/10 A kérdező kommentje:
2017. jan. 14. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!