Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mennyire emlékeztek részlet...

Ti mennyire emlékeztek részletesen a régebb kiolvasott könyvek tartalmára?

Figyelt kérdés
Rossznak számít a memóriám,ha kb. fél évvel vagy akár pár hónappal ezelötti könyvek szereplőinek a nevére már nem emlékszem? Kicsit aggaszt a dolog.. De a neveken kívűl minden más tisztán megmarad.

2016. jún. 26. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a neveken kívül minden másra emlékszel, akkor szerintem semmi gond nincs a memóriáddal. Én emlékezni szoktam mindenkire, viszont a névmemóriám meglepően jó. (Az arcmemóriám ugyanakkor már pocsék XD)
2016. jún. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 RoseTyler ***** válasza:

Én általában fantasyt olvasok, szóval sok fura névből, ismeretlen világokból stb jut bőven. Nagyvonalakban szokott csak megmaradni a cselekmény egésze. A hangulat, a belőlem kiváltott érzések emlékezetesebbek, mint a sok konkrétum. Nevekre csak mérsékelten emlékszem. A kedvenc szereplőimére mindig, a különleges és jellegzetes nevek azért általában megragadnak, a többi erősen elhalványul.

Nem tudom, te mi mással foglalkozol még az olvasás mellett, de én például egyetemen tanulok, és rengeteg információnak kell használható módon megmaradnia a fejemben, szóval pont nem a fantasy regényeket akarom hónapok múltán is kívülről fújni. :D

2016. jún. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Persze,hogy nem akarom kivűlről fújni. :) De azért a nevekre ti is emlékeztek ám. :D

Köszi a válaszokat!

2016. jún. 26. 11:34
 4/4 anonim ***** válasza:

A legjobb könyveknek egyszerű a tartalma, ez van "epizódokkal" kiegészítve úgy, hogy azok egyike sem hiábavaló az adott műben, ellenben elhanyagolhatóak, amikor összefoglaljuk a sztorit. Pl: Bűn és bűnhődés - Raszkolnyikov megöl egy öreg nőt és annak unokahúgát, mire a lelkiismeret furdalása lassan elemészti, miközben a családjában is belső feszültség tombol. Ez az alapszituáció van kiegészítve aztán olyan dolgokkal, amiket a történet összefoglalásakor nem igazán szoktunk felemlegetni. Hogy az előző példából induljak ki, a Bűn és bűnhődésben ilyenek a kocsmajelenetek, a magányos séták, az emberek Raszkolnyikov gondolatai által való megvetése, stb, stb. Ez csak a részletesebb elemzőknek, vagy az adott könyvvel foglalkozóknak kell tudni.

Szóval a legjobb könyveknek, meg úgy általában a könyveknek mindig van egy fő vonaluk, amit ha az ember megjegyez, akkor utána már el tudja mondani egy könyv tartalmát a legnagyobb vonalakban.

2016. jún. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!