Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért utálják sokan Daeneryst?

Miért utálják sokan Daeneryst?

Figyelt kérdés
Sokszor látom, hogy rossz véleménnyel vannak róla, pedig nekem ő a kedvenc karakterem. Miből fakad az őt övező gyűlölet? Ezzel szemben pl. Jont imádják, pedig elég gyenge karakter, a sorozatban is ő van talán legjobban túlhype-olva.

2016. jún. 30. 21:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
39%

Én őszintén nem értem azokat, akik utálják Daenerys-t, vagy Jon-t, esetleg Arya-t (10. hozzászóló). Hogy lehet őket nem szeretni? Főleg Arya-t. Mit csinált az a lány, hogy ennyire gyűlöli valaki?

Daenerys és Jon pedig... Lehet, hogy hibáztak egyszer-kétszer, de ugyanakkor annyi jót tettek, annyi életet megmentettek. Remélem hamarosan találkoznak, eltüntetik a francba Cersei-t a trónról (amihez nincs is semmi joga) és együtt uralkodnak Tyrion-nal Westeros-on. Szép álom lenne. :)

2016. júl. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
69%
Mert egy idióta, akinek semmi érzéke az uralkodáshoz, csak veri magát nagy arccal a sárkányaira. Sikerült több ősi kultúrával rendelkező várost káoszba és anarchiába döntenie, és ezek után még ő akar Westerosban uralkodni.
2016. júl. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Sansa LannisterStark ***** válasza:
81%

Az első könyvben ő volt a kedvencem. Ott letett valamit az asztalra, bár még naiv volt és gyermeki (egyébként 13 volt, mikor elkezdődött a történet, kedves kérdező, rosszul tudtad hogy 11).

Viszont amint kikeltek a sárkányai és lettek követői, akik közül többen szerelmesek is belé, egyből kihasznál mindenkit, amit Daarioval és Jorah-val tesz, az bicskanyitogató. Mindent megtesznek neki, mégis ahhoz az utálatos Hizdarhoz megy feleségül. Nem is akar ő Westeroson uralkodni, csak a kihívások érdeklik, mert tetszik neki, hogy mindenkit le tud igázni. Olyan, mint egy nagyra nőtt gyerek: kell neki valami, de amint megkapja, már nem is olyan érdekes.

És ami külön ijesztő, az az, hogy egy keleti (arab nomádhoz hasonló) kultúrával rendelkező barbár hordát akar vinni egy felvilágosult nyugati világba csak mert neki KELL az a vasszék. Én szeretem a doktrakikat, de maradjanak otthon, ne erőszakolják meg rabolják szét Westerost, mert akkor Dany lesz a leggonoszabb ember a szememben, mert ő csinálta ezt.

Plusz állandóan artikulálatlanul kiabál, hogy ÉN vagyok a királynő, NEKEM van jogom mindenhez stb. És mit kapnak cserébe a követői? Takaríthatnak utána.

Volt néhány okos húzása, de összességében nagyon tehetetlen és gyenge. A sárkányaival sem törődik.

És ami a legjobban idegesít mindezeken kívül: szinte soha semmilyen nőies érzelmet nem láthatunk tőle! (de lehet hogy a színésznő ennyire rossz, pedig néha azért szépen is tudott játszani). Nem kedves, nem érzékenyül el, nem sír, nem nevet. Egyszerűen sose lehet tudni, mit érez, mert annyira férfinak képzeli magát, hogy minden nőiességet elnyom magában, azt hiszi, attól hogy szép, az elegendő ahhoz, hogy NŐ legyen. Ez viszont sajnos Cersei-re hajaz, tehát nem kizárt, hogy ha Dany lesz a királynő, olyan lesz, mint Cersei.

Tehát összességében véve Dany nem rossz ember, csak gyerek még, aki felnőttnek képzeli magát (Joffrey is ilyen volt). Az elején nagyon szerettem, most már azt várom, hogy mikor tér végre észhez, hogy újra szeretni tudjam.

2016. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
10-es mégis mi bajod van Aryaval???????????????????
2016. júl. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
94%
én se nem szeretem, se nem utálom őket. mármint danyt és jont. bár az utóbbi időben dany már engem is kezdett idegesíteni, ezzel a nemtörődöm fapofájával. :D de mindkét történetszál érdekes valamilyen szinten. dany által megismerjük essost ééés SÁRKÁNYOK!!! :D jonnál pedig a fal körüli dolgokat, vadak mások stb...
2016. júl. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
33%

Nekem Dany az egyik kedvencem és sokáig én sem értettem, hogy miért nem szeretik őt. Aztán feltűnt, hogy a legtöbb utálója pasi. Facebook csoportban volt kint róla kép és 100 pasi kommentből 90 szapulta. Azzal indokolták gyűlöletüket, hogy a sárkányai nélkül semmi lenne.

Nos, a sárkányai nélkül lehet, hogy semmi lenne...pontosan úgy ahogyan egy király hadsereg nélkül semmi lenne. Szóval nem igazán értem ezt az eszme futtatást, de rájuk hagytam.

Nagyon sokan írták, hogy jobban szerették az első évadban illetve az első könyvben, mikor még Drogo felesége volt, de utána számukra már ellenszenvessé vált. Most nem általánosítani akarok, de sokakat egyszerűen csak az zavar, hogy nő és követeli, ami neki jár születése jogán.

Sokan írják azt is, hogy hibát hibára halmoz.

Ez akár igaz is lehet, de ha Dany hibát hibára halmoz, akkor Jon maga a nagy betűs HIBA. És érdekes módon Jon az etalon, Jon a kedvenc, Jon a főszereplő, Jon a megváltó.

Hááááááát...én nem azt mondom, hogy Dany tökéletes, voltak a könyvben fejezetei, amiket én is untam, elkövetett hibákat, de Jonhoz képest sokkal, de sokkal de sokkal jobb uralkodó válhatna belőle. De úgy tűnik a sorozat készítői Jont favorizálják és egyre inkább igazodnak a rajongók igényéhez és Jon lesz a kihelyezett messiás és ő fogja megmenteni a világot és élni fog legalább még 100 évet. Nyugodtan kövezzetek meg, de szerintem Jon Danyhez képest csak egy picsogós kisfiú, aki jól harcol, de NEM TUD SEMMIT! :D annyira naív és ostoba és makacs és annyira az érzelmeit követi (megjegyzem a nőket pont ezért nem engedték uralkodni, mert úgy gondolták, hogy egy nőt túlságosan is elragadnának az érzelmei...ilyen alapon Jont kiválasztani uralkodónak, hát......)

Ráadásul szerintem nem is Jon Azor Ahai. Aki ezt nem hiszi olvassa el az első könyv legutolsó fejezetét. Én most olvastam el és számomra teljesen világos, hogy Dany az.


Dany elveszítette a férjét és a fiát. Pontosabban ők voltak az ár, amit meg kellett fizetnie a saját és a sárkányai újjászületéséért.

A jóslat szerint Azor Ahai fel fogja kelteni a kősárkányokat. Nyugodtan javítsatok ki, ha tévednék, de az egész sorozatban pusztán egyetlen egy személy van, aki tűzben született újjá miután feláldozta szerettei életét és csupán egyetlen szereplő van, aki miután megfizette az árát feltámaszthatta a kősárkányokat...pontosabban hármat.

Az pedig nem Jon.

2016. júl. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
63%

de miért lenne jon uralkodó? szerintem másra se vágyik szerencsétlen, mint hogy békén hagyják végre. :D


azor ahai meg egy harcos lesz, és dany minden, csak nem harcos, még kardot sem fogott soha életében-

2016. júl. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"annyira naív és ostoba és makacs és annyira az érzelmeit követi (megjegyzem a nőket pont ezért nem engedték uralkodni, mert úgy gondolták, hogy egy nőt túlságosan is elragadnának az érzelmei...ilyen alapon Jont kiválasztani uralkodónak, hát......) " pontosan leírtad dany személyiségét :D aki ráadásul nő is... hoppá. és te mégis őt akarod uralkodónak. másrészt nem hinném, hogy egy férfit kevésbe befolyásolnának az érzelmei, meg ez nagyon emberfüggő szerintem és nem nemfüggő. csak egy hívsoniniszta világban élünk ennyi.


amúgy nekem tökmindegy, hogy ki ül majd a vastrónon, csak ne kisujj legyen sansával, ennyi. :D

2016. júl. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem igazából Emilia Clarke-kal van bajom. A könyveket nem olvastam, csak a sorozatot nézem, és nem tudok elvonatkoztatni a színésznőtől... bocsi. Az első két évadban még jó volt, de most már szörnyen játszik. Szerintem, ha egy jobb színésznőt találtak volna a szerepre, jobban szeretnék.
2016. júl. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!