Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Agatha Christie:10 Kicsi...

Agatha Christie:10 Kicsi négerr: Ennek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Van az a rész, amikor felolvassák a szereplők neveit és a bűneiket. És észrevettem, hogy a nevek abc sorrendben vannak felsorolva (mindig a 3. nevet nézzétek). Azonban van egy hiba (egyetlen egy), hogy a Brent neve a Blore előtt van. Mi lehet ennek az oka? Csak szerintem nem véletlen, mert krimiben azért nincsenek véletlenek és mindennek van általában jelentősége. Valaki tudja?

2016. júl. 7. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig ez vagy egyszerű véletlen (mivel egyáltalán nincs jelentősége a történetben), vagy pedig a szerző úgy gondolta, hogy ha már a két B betűs eltérő nemű, akkor itt nem a szigorú ABC-t követi (mint a két M betűs férfi esetében), hanem előre rakja a nőt.
2016. júl. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, mert nehéz elhinni, hogy egy krimiben ilyen véletlenek legyenek. A második válasz jó ötlet csak ugye a névsor legvégén a házaspárnál a férfit mondja előbbre.

Amúgy köszi a választ:)

2016. júl. 7. 19:21
 3/3 anonim ***** válasza:
A házaspárnál pont az a lényeg, hogy házasok. A nő is a férfi nevét viseli, a férfi az úr a házasságban, ő van elöl.
2016. júl. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!