Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit olvasnak szívesebben az...

Mit olvasnak szívesebben az emberek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

El szeretnék kezdeni egy könyvet és már kitaláltam az egész cselekményt, szereplőket, stb, de nem tudom, hogy a főszereplő szemszögéből írjam, vagy írói szemszögből. Az első elég nehéz lenne, mivel a főszereplő egy robot, aki kissé tudatlan még az elején, szóval nem hiszem, hogy ő lenne a legmegfelelőbb ember a körülmények leírására. Ugyanakkor az írói szemszög a gondolatokat és a lelki világot sokkal kevésbé tudja bemutatni.

Mit tanácsoltok? Mit olvasnátok szívesebben?



#könyv #írás #szemszög #szereplő szemszöge #írói szemszög #írásforma
2016. júl. 19. 12:46
 1/6 anonim válasza:
74%
Akkor írd T/3 személyben. Úgy is lehet érzelmeket írni. Pl: Thomas érezte, hogy, teljesen elgyengült. Már levegőt venni se volt képes, annyira szenvedett a bénítő fájdalomtól, ami a földhöz szögezte...
2016. júl. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, arra gondoltam, csak úgy szerintem nem jön át annyira, mintha a szereplő írná, pl.: "A fájdalomtól mozdulni sem tudtam, nyílként hasított a fejembe..."

De ennél a sztorinál én inkább a írói szemszöget, azaz a E/3-at választanám.

Köszönöm a válaszod. :)

2016. júl. 19. 13:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon szoktam olvasni, de szerintem jobb az E/3, mert úgy nem csak azt tudjuk meg, amit a főszereplő megoszt velünk, hanem sokkal pontosabb leírást kaphatunk pl az őt körülvevő helyiségről, tárgyakról. És az érzelmeket is királyul be lehet úgy is mutatni, ugyanúgy, mint E/1-ben.
2016. júl. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Ha a sztori jó, akkor tökmindegy, milyen szemszögből írsz. Ha meg a sztori szar... akkor is.


Sokkal érdekesebb a műfaj: egy nyálas tini-picsogást biztos nem fogok elkezdeni olvasni, a kérdésed alapján pedig kötve hiszem, hogy egy mélyen elgondolkodtató, filozofikus sci-fi dráma van készülőben.

2016. júl. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az E/1. egy kezdő író számára azért nehéz, mert az csak akkor működik, ha egy remek karakter igazán egyedi és lebilincselő hangját ragadja meg. A szép, költői mondatok általában nevetségesen hatnak E/1.-ben megírt regénynél, kivéve persze, ha egy költő a főszereplő. Nem árt észben tartani, hogy pl. a harag, a fáradtság, a félelem, sőt a túláradó boldogság is hatással van arra, hogyan és mennyire összeszedetten fogalmaz valaki. A te esetedben duplán nehéz, nagyon figyelned kellene, hogy mi az, amire nincsen szava a robotnak, mit ért meg a körülötte zajló eseményekből, párbeszédekből stb. Nagyon nehéz lenne.


Ugyanakkor az E/3. tökéletesen alkalmas arra, hogy bemutasd a gondolatokat és a lelki világokat. Valahogy így:

"Tudta, hogy hatalmasat hibázott, de már nem volt visszaút. Ha visszaforgathatta volna az idő kerekét, már nem ment volna a saját ostoba feje után, hanem hallgatott volna Luise tanácsára. Ó, ha láthatná még egyszer a nőt, bizony nem nevetné ki a terveit, sőt ellenkezőleg: rábólintana minden javaslatára."

Lusta vagyok ezt E/1.-ben lepötyögni, de ha átírod fejben, látod, hogy nem sokat tesz hozzá.

Sőt - elég hiteltelen lenne, ha egy mélyen feldúlt valaki az önmarcangolás hevében így fogalmazna.


Szóval - kezdőként jobban járnál az E/3.-mal, és ez nem csak az én személyes kis ideám, számtalan profi író és irodalmi ügynök nyilatkozta már, hogy ezt a nézőpontot ajánlják, főleg, ha első regényről van szó.


Ugyanakkor ez még mindig a legkevésbé fontos kérdés. Sokkal többet számít a szerkezet, a stílus, a hangulat, a történet, a karakterek. Gyakorlatilag minden többet számít, mint a nézőpont. :D


Sok sikert a regényedhez!

2016. júl. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, ezt most megjegyeztem. :D
2016. júl. 24. 01:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!