Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen regényeket ajánlanátok...

Milyen regényeket ajánlanátok egy 11 éves lánynak?

Figyelt kérdés

A húgom 11 éves, és valószínűleg olyan könyveket sem akarom, hogy elolvasson, amit én ebben a korban én már elolvastam. Tudnátok olyanokat ajánlani, amit ilyen korban elolvashat, vagy a korosztályának megfelelő.

Valószínűleg kicsit védem minden ilyentől ( nem szeretném, ha a könyvben csóknál több történne) de nem tehetek róla :)



2016. júl. 19. 22:05
1 2
 1/14 Henike00 ***** válasza:
100%
Esetleg Harry Potter? :D
2016. júl. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Michael Ende: Végtelen történet

- bár nem vagyok fantasy fan, de ez egy mestermű, majdnem siekrült végigolvasnom annak ellenére, h ne mteljesen stílusom.


Lázár Ervin egy magyar zseni meseíró, 4 éves kortól 130 éves korig mindenkinek ajánlott, tele életbölcsességgel, humorral, játékossággal, mély érzelmekkel, eredetiséggel a meséi! :)


KIEMELTEN:


- Lázár Ervin: A hétfejű tündér

[link]


- Lázár Ervin: A négyszögletű kerekerdő

[link]


- Lázár Ervin: Bab Berci kalandjai

[link]


Ezen keresztül több féle formátumban le is tölthetőek:

[link]

->rákeresés


Meg számos más forrásból szintén.

2016. júl. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

...valamint hadd ajánljak a Hétfejű Tündér kötetből két mesét, ezeket javaslom elsőnek elolvasni, de vigyázat! Lázár Ervin meséi java magvasak, nem egy meséje hidegzuhanyként éri az embert, inkább tini kortól és felnőtteknek ajánlom! Helyenként depressziós, nyomasztó, lesújtó és fájdalmas... Mégis felemelőek!


"A KISLÁNY, AKI MINDENKIT SZERETETT":

[link]


...a különösen elvont meséi közül egy különlegesebb:

"HA HÁROM LÁBON GYÁBOKORSZ":

[link]

2016. júl. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
89%
Szabó Magda: Tündér Lala, Bárány Boldizsár, Sziget-kék, Mondják meg Zsófikának, Születésnap, Álarcosbál. Azon kívül pedig pöttyös könyvek minden mennyiségben mehetnek az ilyen korban.
2016. júl. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Harry Potter-t éppen ideje elkezdeni :)

Ennyi idősen olvastam szerintem először Szöszit. Meg egyéb ezer pöttyös és csíkos könyvet. Mi szemüvegesek, Biri és Bori, A tűzpiros üveggömb, A titkos kert (legnagyobb kedvencem), de talán Jane Eyre-t is 11-12 évesen olvastam először. Mondjuk az nehéz, kellett utána érnem még vagy 4 évet, hogy újraolvassam.

2016. júl. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Thomas Brezina - Fiúk kizárva

Peter Freund - Laura

WITCH sorozat

2016. júl. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Harry potter alap

Harom testor

Idotlen szerelem-trilogia

Abanded-trilogia

Fallen-tetralogia

Vavyan fablet is ilyesmi korban kezdtem, Nora Roberts, Bambi, Bambi gyermekei, Heidi, Lassie, A ket Lottie, Abigel, Vuk... Kb. ilyeneket ovastam 11 evesen.

2016. júl. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek :)
2016. júl. 21. 21:25
 9/14 anonim ***** válasza:

Jacqueline Wilson könyvek? azokat nagyon szerettem egészen kb 13 éves koromig

Lódobogás sorozat - Katie és a musztáng, ezt is nagyon szerettem, és nem csak ilyen "lóimádó" lányoknak való

esetlek Louis Sachar könyvek, pl Laura titkos társasága, Stanley a szerencse fia

2016. júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. aug. 2. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!