Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » E-könyveket vagy nyomtatott...

E-könyveket vagy nyomtatott könyveket részesítitek-e előnyben?

Figyelt kérdés
Noha '97-es születésű vagyok, jobban szeretem a nyomtatott könyveket. Hihetetlen hangulata van, amikor az ember lekucorodik a székbe és belemerül az adott műbe, ráadásul a szemem sem fájdul meg tőle. :) Ti mit gondoltok?

2016. júl. 20. 12:28
 1/10 anonim válasza:
51%
Mindkettőnek megvan a saját bája. Én főleg e-könyveket olvasok,mert ingyen hozzájutok. A hagyományos könyvben viszont jobbak a képek,de mindkettő elromlik egy idő mulva.
2016. júl. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Határozottan a könyveket szeretem jobban, gyorsabban is tudom olvasni őket, na meg nem bántja a szememet, de az első hozzászólónak igaza van, az e-könyvek "ingyen" vannak, így azokhoz jobban hozzáférek, főleg ha a legújabb könyveket szeretném olvasni, és nem akarok a könyvtárban egy-két évet várni rá...
2016. júl. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 RoseTyler ***** válasza:
100%
A nyomtatottakat. Viszont mégis a telefonomon olvasok többet, mert az mindig nálam van. Otthon szinte nincs is időm olvasni, csak útközben. Egy könyv meg sokszor már nem fér be a táskámba a cuccaim mellé.
2016. júl. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Ugyan valóban vannak ingyenes, joglejárt e-könyvek, de gondolom az első a kalózkönyvekről beszél. A kalózkönyveket nem nevezném pozitívumnak...

Én mindkettőt használom (és igen, a Kindle-re is pénzért veszem a könyveket).

A második hozzászóló a szeméről beszél. Szeretném kijavítani. A monitorok és tabletek valóban fárasztják a szemet, de az e-könyv olvasók e-inket használnak. A sima Kindle 6-on való olvasáshoz ugyanúgy természetes fény kell, mert a képernyőnek nincs semmi fénye, olyan, mint a könyv oldala. (Már Kindle-k rendelkeznek háttérvilágítással ha valaki akarja).

Fizikai könyv előnyei: kézbe foghatod, megszagolhatod, nézegetheted.

E-könyv előnyei: azonnal a tiéd (oké, fizikait is vehetsz azonnal a boltban, de azért már ki kell mozdulnod, ha meg rendelsz akkor több nap is lehet); elérhetőek olyan e-könyvek is, amik fizikai formában már nem kaphatóak, vagy soha nem is jelentek meg fizikailag; a Kindle beépített szótára segítségével egy kattintásra megtudható az adott szó jelentése (fizikai és e-könyveim is angol nyelvűek nagyrészt, így jelentősen könnyebb a szótárazás, mint a fizikai könyveknél); nem foglalnak helyet sem az otthonodban, sem az utazás közben.

2016. júl. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

E-book.

Angolul olvasok, az átlagos magyar boltok angol kínálata borzalmasan szegényes, meg sem közelíti az igényeimet. Nem vagyok pesti, itt tudtommal nincs csak és kizárólag angol bolt, de még a pestiek sem mind felelnek meg, sok könyvet nem árulnak.

Ráadásul én faluban lakom. Innen nincs olyan, hogy csak leszaladsz a plázába felkapni valaki könyvet.


Az otthonomat dekorálom, nem érzem szükségét az olvasottságom fitogtatásával azzal, hogy telihordom olyan könyvekkel, amik vagy tetszeni fognak, vagy nem.


Ez a fogdosás, szagolgatás, ölelgetés engem nem érdekel. Nekem nem ezt a célt szolgálják a könyvek.


A szemed nem fájdul meg egy e-ink képernyőtől. Másrészt igen érdekes, hogy soha senkinek nem fáj a szeme órák hosszat tartó internetezéstől, sorozat nézéstől, akár olvasástól, ha mondjuk chat az, de állítólag még a speciálisan erre kialakított képernyőtől azonnali a vakság.


Szerinted egy e-book meggátol abban, hogy leülj és belemerülj valamibe? Ne legyél sznob, légyszi.


Cipekedni és pakolni szintén utálok. Egy combosabb fantasy könyv kitölti az ember táskáját, főleg az olyanét, mint én, aki nem akar egy hatalmas batyut vinni mindenhova. Nyaralni vagy utazni meg főleg jó, hogy van rengeteg elérhető olvasnivalód, még akkor is ha messze vagyok az otthonomtól.


Egy kattintásos szótár rögtön benne. Nekem amúgy a fény is jó, mert laktam már olyan helyen, ahol a lakás baromi sötét volt. Kényelmes volt, hogy nem kellett mindenhova kislámpát húzni magammal.

2016. júl. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Négyes vagyok. Kedves ötös, örömmel olvastam hozzászólásodat. Ha esetleg fizikai angol nyelvű könyveket is szeretnél néha, akkor javaslom a bookdepository.com honlapot, ahonnan postaköltség nélkül rendelhetsz nagy választékból. Én a fizikai angol könyveimet innen szerzem (az e-könyveket meg Amazonról és Project Gutenbergről).
2016. júl. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
A bookdepository-t ismerem, szeretem is, csak nyilván nekem is kényelmesebb, ha nem kell egy hetet várni. :P Viszont ha jön az új Dresden Files, azt rendelem is azonnal. (ongoing series fan problems)
2016. júl. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 enkerekelnezest ***** válasza:
Nyomtatott könyvet.
2016. júl. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Amíg a könyveim átlagosan nem érték el az ezer oldalt, addig én is a nyomtatottakat preferáltam. Aztán kapatm egy Kindle-t, és szebb a világ. Ettől még könyvtárba ugyanúgy járok, a nyomtatott könyveket ugyanúgy imádom, és ha egyszer lesz annyi pénz, hogy normális lakásra is teljen, normális polcokkal, valószínűleg beszerzem az elektronikus kövyeim nyomtatott változatát is. Semmi sznobéria, hogy műveltség fitogtatása, meg szeretem a szagát, születésem óta könyvek között lakom (az én szobám otthon a könyvtár, amíg otthon laktam, én voltam a kis könyvtáros), kell a nyugodt alváshoz a négy fal tele könyvekkel.


(Addig a percig szívből utáltam és megvetettem az e-könyveket, amíg nem kaptam egy olvasót. Meg tudja változtatni az ember gondolkodását, hogy nem kell 13 x ezer oldalt hazacipelnie a táskájában, hanem tényleg egy kattinstára ott van az Amazonról, és ha a buszon fejezed be az egyik könyvet, nem kell magaddal hordanod a másikat, hanem bármikor válthatsz. Ugyanígy a szótár is nagy segítség.)

2016. júl. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyre gyakrabban Kindle-t, ha belemerülök az élménybe, csakhamar már észre sem veszem, hogy mi van a kezemben: könyv vagy a kütyü, még jó, hogy anno nem vált szokásommá az ujjnyalásos lapozás, nem tenne jót a Kindle gombjainak. :)

Persze ha megvan nyomtatott formában a könyv, akkor azt olvasom.

2016. júl. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!