Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok olyan könyveket...

Bonnie2019 kérdése:

Tudnátok olyan könyveket mondani amik fiúk számára izgalmas, olyan, amit nem lehet letenni?

Figyelt kérdés

Az öcsémről van szó, aki nem szeret olvasni. A családban mindenkinek a hobbija lett az olvasás, de sajnos Ő nem szereti. Eddig amiket olvasott, azokat nagyon lassan olvasta, és szenvedés volt számára az egész. Esemény dús, akár krimi vagy fantasy is jöhet, de leginkább olyan, amivel megszereti az olvasást.

Tíz éves gyerekről van szó.

Köszönöm előre is! :)


2016. júl. 20. 18:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%

Maze runner. Nekem ez az elso na jo madodik konyvem amit elkezdfem olvasni.

Elotte elolvastam a Csillagainkban a hiba. Az is nagyon tetszett. (Igaz magamtol nem kezdtem volna bele)

De ajanlom a maze runnert. Mast ugy se tudok mert mast nem.olvastam. XDD meg :p

2016. júl. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Ja es 19F
2016. júl. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 enkerekelnezest ***** válasza:
39%
Egy ropi Naplója. Azt nagyon szeretik a gyerekek. A húgom is ezután kezdet csak el igazán könyveket olvasni . Bár ez a sorozat lényegében képregény mégis kedv csináló. Szerintem szeretni fogja
2016. júl. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem szeretne, ne erőltesd, mert ezzel nem meggyőzöd, hanem csak kellemetlenül fogja érezni magát, mert olyat akarsz vele csináltatni, amit nem szeretne.

Lehet, hogy majd magától megszereti, ha épp olyanja lesz, de a cseszegetés nem segít neki egyáltalán.

2016. júl. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi az a téma, ami általában izgatja, érdekli őt? Állatok, indiánok, repülők?
2016. júl. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Annyira nem állhatom az olyan embereket, akik a saját értékrendjüket, a saját preferenciáikat mindenki másra rá akarják erőltetni.


Nekem is van hobbim, de attól még nem akarom lenyomni más emberek torkán (különösen nem a családomén).

2016. júl. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
6-os, egyfelől igazad van, azonban másfelől, ha nem próbálod addig a számára kevésbé ismert dolgok alaposabb megismerésével tágítani a látókörét, akkor lehet, hogy kihagy valamit, ami különben idővel érdekelhet, fontossá, hasznossá válhat a számára.
2016. júl. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
javítok: ...a számára addig kevésbé ismert dolgok...
2016. júl. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Itt nem arról van szó, hogy nap-mint nap cseszegetnenk, hogy olvasson és olvasson. Nem azt várjuk el tőle, hogy két nap alatt olvassa ki a könyveket, hanem azt, hogy találjunk neki egy olyat, amit szeret. De egyszerűen ha most megy ötödikbe és úgy olvas mint egy másodikos, ráadásul a tanárai is javasolták hogy olvasson sokat, akkor kell neki valamilyen szinten fejlődnie ebben. Folyamatosan a tv előtt ül, vagy gepezik de legtöbbször telefonozik. És szerintünk ez már sok.

Köszönöm azoknak akik értelmes válaszokat adtak. Tudtak segíteni nekem és a testvéremnek mert ha mindenki tudni szeretné Ő szeretne olvasni, szeretne végre egyszer elolvasni egy olyan könyvet ami érdekli őt. Ezért kérdeztem hogy fantasy krimi vagy ifjúsági irodalmat tudtok-e ajánlani olyan gyereknek aki tíz éves és eddig még nem nagyon olvasott olyan könyvet amit szeretett volna.

És könyörgöm ha már választ adsz akkor az legyen olyan válasz amiben a kérdezőt segíted. Mert ezzel semmire nem mentem hogy elmondtátok a gyereknevelesi tanácsaitokat. Azért köszönöm. Lehet hogy megfogadom.

Szóval akkor elölről. Ki tud ajánlani fantasy, krimi, horrol és esemény dús témájú könyveket ami egy tíz éves gyereknek való?

2016. júl. 21. 09:18
 10/11 anonim válasza:
30%

Darren Shan - Darren Shan regényes kötete (1. könyv Rémségek cirkusza, ha ez segít valamit, illetve vámpírokról szól)

Darren Shan - Démonkönyvek (ez is egy több kötetes sorozat, 1. része a Démonmester)

Darren Shan Larten Crepsley regényes története (habár ezt csak akkor ajánlott olvasni, ha a Darren Shan regényes történetét már kivégezte a tesód, mert ez az egyik főszereplő múltját meséli el, 1. része meg egyébként a Gyilkos születik)

James Dashner - Az Útvesztő trilógia (1. része az Útvesztő)

2016. júl. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!