Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A klasszikus vagy a kortárs...

A klasszikus vagy a kortárs könyveket szeretitek jobban?

Figyelt kérdés

Miket tudtok felhozni, melyiket miért érdemes olvasni?

Tud egy klasszikus olyan szórakoztató lenni, mint egy mai könyv?

Egy klasszikus könyv lehet-e olyan pörgős, izgalmas, mint egy kortárs?

Köszi a válaszokat.:)



2016. júl. 28. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettőt szeretem, a klasszikusok és a kortársak között is lehet gyöngyszemeket találni.

Igen, tud egy klasszikus is ugyanolyan szórakoztató lenni, mint egy mai könyv :-)

2016. júl. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt egyformán szeretem.
2016. júl. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pandraxx ***** válasza:
84%

Relatív és igen megoszló a vélemény erre a kérdésre. Sajnos, a mai fiatalság csak az ifjúsági regényeket veszik kézbe, mondván, hogy a kortárs már túl őre hozzájuk.

Igazából... Én mindd a kettőt másmiért szeretem. A szépirodalmat a részletességéért és a csodálatosan megfogalmazott mondataiért, amikor szinte magadelé tudod képzelni a helyszínt, a szereplőket, a történteket ahogy azt az író is leírja. Az ifjuságit viszont pont azért, mert valahogy olyan kis apró, mindennapi dolgokról is tud irní amit teljesen átérezhetsz, viszont ha kell, akkor egy teljesen más világban érezheted magad.

A lényeg az, hogy egy jó kis Nyomorultakat, vagy Dante Poklát nem adnék semmiért ;)

13/L

2016. júl. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2016. júl. 29. 17:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyjából hasonlóan vagyok ezzel, mint az előttem szólók. Alapvetően éppoly érdekes tud lenni egy klasszikus, mint egy kortárs is. De akár mai, akár régi, általában jobban szeretem a szépirodalmat, a ponyvából leginkább krimiket olvasok, persze sokban függ az ember hangulatától is, hogy épp valami könyedebbre, vagy elgondolkodtatóbbra vágyik.
2016. júl. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!