Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek foglalkozhatok...

Szerintetek foglalkozhatok majd komolyabban balettel/modern tánccal/sztepptánccal, ha 16 évesen kezdem el?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, 172cm és 52kg, és elég hajlékony. Egész eddig soha nem voltam még táncórán, a táncolás maga is csak néhány éve kezdett el érdekelni, de mára már abszolút rajongójává váltam. A barátnőmmel most kezdtünk el egy felnőtt kezdő klasszikus balett-tanfolyamot. Ezek az órák persze nem olyan "kemények", hogy az ott szerzett tudással az Opera színpadára lehessen állni, bármennyire is fáj ez a tudat. Viszont úgy hallottam, hogy a jazzbalett és a moderntánc valamivel kötetlenebb mozgásformák, mint a balett, és nagyon tetszenek is. Szóba jött még a sztepptánc is, amit szintén imádok. Szerintetek, ha a közeljövőben elkezdem valamelyiket, van esélyem ezzel foglalkozni a későbbiekben? Vagy ez már nem lehet több egy hobbinál?

2015. szept. 25. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon akarod semmi sem lehetetlen, de világhírű balerina már nem leszel.
2015. szept. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 *Glissade* ***** válasza:

Akkor vegyük sorjában!


Klasszikus balett: Erről már lekéstél és jobb is neked, hogy lekéstél. Ne akarj nagy babérokra tőrni benne, legyen csak hobbi. Tanuld meg az alap rúdgyakorlatokat mert a moderntáncban és a steptáncban jól fog majd jönni.

2015. szept. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 *Glissade* ***** válasza:

Jazzbalett: Ez már nem létezik Art Jazz, Jazztánc, Street jazz van.

Mind klasszikus balett alapú csak valamivel szabadabb. A Sreet jazzben Hip-hop is van.

Ha a Jazz irányába szeretnél menni rengeteg jó oktató van, rengeteg társulat.

A Sreet Jazt inkább a Hip-Hop iskolákban keresd.

2015. szept. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 *Glissade* ***** válasza:

A modern/ kortárs irány is jó lehet.

Ez még (szerintem) a jazz irányvonalnál is szabadabb.Bár ez azon is múlik milyen technikát és kitől tanulod. Ez a szinházi tánc! Szintén rengeteg lehetség van: Társulatok,színházak, csak jónak kell lenni. De még úgysem lesz sétagalopp, hogy jó táncos vagy.


Step táncot akkor érdemes, ha jó a ritmusérzéked, jó vagy néptáncból és az Ír stepp, vagy a musical step, musical tánc érdekel téged.

2015. szept. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

*Glissade*, megkérdezhetem, hogy honnan értesz ennyire a témához? :O Sokat segítettél! Ha jól értelmezem, akkor leginkább a modern táncba érdemes belefognom, ha esetleg ezzel szeretnék foglalkozni. A balettről lekéstem, ezt a tényt el kell fogadnom, a sztepptáncolás lehetősége pedig csak felötlött bennem, mert nagyon tetszik, de nem az lenne az első.

2015. szept. 26. 17:05
 6/8 *Glissade* ***** válasza:
Táncos vagyok.
2015. szept. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hááát, szerintem határeset.

Ha gyerekkorodtól nem lett kialakítva a hajlékonyság, izomzat, most sokkal nehezebb lesz. Akárhogy is biztatnak, jó eséllyel ebből hobbi lesz, nem élethivatás.

2015. szept. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 *Glissade* ***** válasza:

Színdarabokban mégsimánszerepelhet, ha tehetséges!

Szokott casting lenni külömböző társulatokban, keresnek munkákra is táncosokat.

Vannak táncművészeti szakközépiskolák, okj-k, főiskolák.

Van még lehetősége bizonyítani tehetségét.

Rengeteg tehetséges táncos van, itt inkább az a fontos, hogy mentálisan mennyire bírja a hajtást.

2015. szept. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!