Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Már egy éve vissza kellett...

Már egy éve vissza kellett volna vennem a könyvtárba egy könyvet, de nem küldtek róla felszólítást. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már több, mint egy éve vissza kellett volna vinnem egy könyvet a könyvtárba, de nem küldtek felszólítást és elfelejtettem. Szerintem rengeteget kéne érte fizetnem, de nincs annyi pénzem és a szüleimnek sem mertem még elmondani,mert nekik sincs sok pénzük. Nem tudom, hogy most vissza vigyen (és fizessek részletekben) vagy már elfelejtették és azért nem is küldtek felszólítást?

2016. júl. 29. 01:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem viszed vissza, csak tovább halmozódik a büntetésed, szóval ez nem túl jó megoldás.

Azt nem írtad, milyen könyvtárról van szó. Több oka is lehet, hogy nem kaptál felszólítást (bár a könyvtárnak nem kötelessége figyelni a te kölcsönzésed lejártára, szóval nem az ő hibájuk).

Szóval javaslom, mindenképpen vidd vissza a könyvet. Ha szerencséd van, még az is lehet, hogy törölték a nevedről a kölcsönzést, és nem kérnek büntetést. Rosszabb esetben a neveden marad a tartozás, de nem emelkedik tovább, és ráérsz akkor fizetni, ha összegyűjtötted az összeget.

2016. júl. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon Köszönöm!

Amúgy egy városi könyvtár (konkrétan a szigetszentmiklósi), tehát nem valami nagyról van szó.

2016. júl. 29. 09:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a könyv már a tiéd.
2016. júl. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Minden évben van egy hét, amikor büntetés nélkül vissza lehet vinni. Kérdezz rá a könyvtárban, ott mikor lesz. Általában a "Könyvtári Napok" hét alatt szokott lenni, tavaly októberben volt.Nézd meg a könyvtár honlapját is.
2016. júl. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudom régi kérdés de a neten is meglehet nézni.

Mi történt azóta?

2020. febr. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!