Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tűz és Jég dala - Mi lesz a...

Tűz és Jég dala - Mi lesz a sorsa Aegon Mopatis/Blackfyre-nak?

Figyelt kérdés

2016. júl. 31. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Daemon Tools keresőszavaknál? :D


Hát ezt csak Martin tudhatja biztosra.

De én azt eltudnám képzelni, hogy kiderül, hogy a zsoldosoknál van a Blackfyre kard, amit neki adnak, így utalást kapunk rá, hogy ő is egy Blackfyre, nempedig Targaryen. Esetleg még azt is elképzelhetőnek tartanám, hogy ő lesz az egyik sárkány lovasa.

Én inkább azt tudnám elképzelni, hogy meghal a történet végére, mert pl. az Arcnélküliek azt a megbízást kapják, hogy végezzenek vele, így Arya visszajuthat Westerosra és megöli őt.

Sokan "Aegon" és Sansa sorsa között látnak párhuzamot és arra tippelnek, hogy majd összejönnek.

2016. júl. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én csak Daemon-t írtam oda(Daemon Blackfyre miatt). A gyk egészítette ki. xD :D

Hát utalás már eddig is volt rá bőven.

2016. júl. 31. 13:21
 3/11 bútylubátya ***** válasza:

Ha jól tudom, Martin eredetileg tervezett triológiájában nem volt benne, és a sorozatban sem.


Martin azóta nem térhetett el olyan nagy mértékben az eredeti verziótól, és ha a végkifejletben fontos szerepe lenne - vagy csak élne - akkor arról a sorozat készítői is tudnának.


Tehát vsz a 6. vagy 7. könyvben meghal, de nem lesz központi szerepe - pl. nem lesz sárkánylovas, Azor Ahai.


De aztán ki tudja, Martin bácsi mit fundál ki...

2016. aug. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Martin nagyon eltért az eredeti elképzeléseitől.
2016. aug. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 bútylubátya ***** válasza:

Igen, de elvileg elmondta a sorozat készítőinek a történet végén az "eredményt", hogy kik halnak meg, ki Havas Jon anyja(és apja), stb. Ami azt jelenti, hogy kb. tisztában van vele, mi lesz a végkifejlet.


Ha fontos lenne, szerintem a sorozatba is betették volna. De lehet hogy Martin csakazértis eltér a filmtől, hogy Aegonnak/Conningtonnak fontos szerepet szán - így még jobban elválna egymástól a könyv és a sorozat.

2016. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fog még ez így is változni. Néhány hónapja volt, mikor elmondta Martin, hogy új történetszálat talált ki, ami 4 fontosabb karaktert is érint. Mint mondta, minél többet ír, annál több ötlete támad és olyankor elgondolkozik rajta, hogy melyik írja meg. Ilyenekkel az HBO nem tud számolni.
2016. aug. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 bútylubátya ***** válasza:

Köszi, én erről nem hallottam(ennyire nem követem a Tűz és Jég Dalát).


Viszont ekkor már kíváncsian várom az új trónkövetelő sorsának alakulását...(talán annak örülnék a legjobban, ha Westeroson ő kerülne a trónra)

2016. aug. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ah,hogy nem volt benne az eredeti tervben nem jelenti azt, hogy nem lesz szerepe,úgy hallottam Cersei sem volt benne az eredetiben.Aegon vagy meghal vagy lelepleződik vagy még király is lehet(az se baj,ha nem Targaryen,ha annak látják azt is hiszik vagy valami tök más.Azt viszont nem értem mért vesznek egyesek ennyire kézpénznek egy-két teóriát,Martin eddig is szeretett, olyan utalásokat belerakni,amik miatt kételkedünk,de nem sokból nem lett semmi több. Tyriont már egyre többen félig Targaryennek gondolják,pedig az egész történet egyik legjobb szála Tyrion és Tywin kapcsolata,amely ugye a köztük lévő vérségi kötelékből és hasonlóságból fakad.
2016. aug. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 bútylubátya ***** válasza:
Ebben egyetértek.
2016. aug. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tyrion szerintem Aerys fattya. Majdnem ezüstszőke haja van a könyvben, Jaime és Cersei pedig aranyhajú mint a Lannisterek. :D Tywin csak azért nevelte fel, mert a számára a legfontosabb a család + hatalom és a területek megszerzése. Tyrionnal csak házassági tervei voltak, ahogy azt láthattuk megvalósulni Sansaval. De attól még egész életében gyűlölte. Tud Cersei és Jaime kapcsolatáról és mégis szemet huny felettük mert az ő gyermekei, Tyrion nem tett semmi rosszat gyerekkorában sem, Tywin mégis megerőszakoltatta Tyshat a katonáival. Ezt nem tette volna vele, ha a saját fia volna. Tywin legnagyobb drámája, hogy az a fia hasonlít rá legjobban, aki nem az ő fia. :D Mint Jon és Ned. Személyiségre Jon ütött Nedre leginkább és ő mégse az ő fia.
2016. aug. 15. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!