Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlotok egy...

Milyen könyvet ajánlotok egy 15 éves fiúnak aki szereti a sci-fi és a fantasy könyveket?

Figyelt kérdés

2016. aug. 11. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Zsoldos Péter: A Viking visszatér. Kicsit régi de nagyon kemény.
2016. aug. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Dean R. Koontz: Pokoli hordák

Vagy az Odd Thomas sorozata is jó.

Ha szereted a horrorisztikusabb, vastagabb könyveket: Stephen King: Az 1-2., Végítélet 1-2., Ragyogás, Álom doktor. A többi könyvét is ajánlom.

2016. aug. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld pacsi! :)
2016. aug. 11. 20:56
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Most ősszel fogják megjelentetni Sebastien De Castell első könyvét magyarul, nekem nagy kedvencem.

Jonathan Stroud Bartimaeus-sorozata is jó, ez egy fiatal fiúról szól.

Michael J. Sullivan könyvei tipikusan középkori fantasyk.

Szergej Lukjanyenko városi fantasy író, elég borús, olyan orosz, de nagyon jó.

Modern angol városi fantasy pl. Daniel O'Malley (A bástya már megjelent, a folytatása még csak angolul). Hasonló, de kicsit lazább Ben Aaronovitch.

Neil Gaiman szintén írt pár városi fantasyt (Sosehol, Anansi fiúk, Amerikai istenek), de a legjobb szerintem az Elveszett próféciák, ami Terry Pratchettel közös. Akinek pedig van egy humoros fantasy sozorata, a Korongvilág.

Scott Lynch is jó, főleg az első könyve, a Lock Lamora hazugságai.

Lev Grossman Varázslók-sorozata nem tipikus, sokan nem is szeretik, de én szeretem.

Garth Nix Old Kingdomjából az első jelent még csak meg magyarul, a Sabriel, de ez is jó kis sorozat.


Nagyon kár, hogy magyarul nincs, de ha megy az angol (vagy másik nyelv, amire lefordították), akkor Jim Butcher Dresden Files-sorozata alap. Nagyon szórakoztató.

Ugyan ez Chris Wooding Ketty Jay-sorozata, nagyon jó kis steampunk.


Brandon Sanderson is népszerű (nekem a Ködszerzet nem tetszett, de ez én vagyok). Aztán nagyon megy most Patrick Rothfuss is, meg Joe Abercrombie, Mark Lawrence, Brent Weeks, Brian McClellan, Anthony Ryan...

2016. aug. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Stephen King Setét Torony-sorozata
2016. aug. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

a "klasszikusokat" mindenképpen:

Harry Potter, Gyűrűk ura, Babó, Star wars

2016. aug. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
J. Goldenlane könyvei mind nagyon jók.:) Tele vannak humorral, szuper a történetük, akció- és kalanddús mindegyik. Nekem a Napnak fénye és a Holdnak árnyéka a két kedvencem.
2016. aug. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
John Corey Whaley Kobak
2016. okt. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
James Dashner; Halálos hajsza
2017. aug. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!