Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik kiadóhoz érdemes...

Melyik kiadóhoz érdemes fantasy kéziratot benyujtani? (Többi lent! )

Figyelt kérdés
Szóval, van egy 200+ oldalas fantasy témáju kéziratom, illetve már javában készül a folytatása, trilógiának tervezem. Mennyire kelendőek manapság a fantasy regények? (Nem a romantikus, Alkonyat, stb. könyvekre gondolok, hanem a több mindent magába foglalókba. Pl. kalandozás a világ körül, népek felfedezése, mágia, stb.) Csakhogy tudjam, érdemes-e egyáltalán benyujtani, vagy rögtön visszadobják mondván nincs benne nagy potenciál. Melyik kiadót/kiadókat ajánljátok, és kb. mennyi idő alatt válaszolnak az illettő kiadók?

2016. aug. 21. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Első könyvnek egyáltalán nem ajánlok trilógiát. Első könyvnek csak is egy részes könyvet, aminek van eleje és vége, ugyanis ismeretlen írótól szinte senki sem szeret folytatásos regényt venni.


Szóval próbáld meg összedolgozni a részeket egy könyvbe.

2016. aug. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Deltavisiont és a Könyvmolyképzőt ajánlom fantasyhoz, de szerintem az Anima sem rossz. Mindenképpen érdemes beadnod a kéziratodat, a legrosszabb, ami történhet, hogy visszadobják. De nyugi: a világ legsikeresebb szerzőit is visszadobták. Csak ők nem adták fel. :-)
2016. aug. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ajsa1 válasza:
Szia! Én is a könyvmoly képzőt ajánlanám, és szerintem első könyvnek egy trilógia nem is,olyan rossz.Lehet, hogy ez akár az esélyeidet is megnöveli, hogy ne dobják vissza. Sok szerencsét! :D
2016. aug. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is a könyvmolyképzőt ajánlom, sok magyar szerzővel foglalkoznak.


Viszont. Imádom a fantasy könyveket, de szerintem 200+ oldal egyáltalán nem elegendő egy ilyenre (gondolom, ha háromszáz-valahány oldalas lenne már, akkor nyilván nem 200+-t írtál volna). Szóval ennyi még nem elég a világ kifejtésére, a szereplők bemutatására, a történetet elindító eseményre, valami actually izgalmas sztorira, és egy, a kötetet valamennyire lezáró befejezésre. Ez a befejezés lehet cliffhanger is, a lényeg csak az, hogy valahogy keretbe foglalja ezt a részét a sztorinak.

Nagyon sok fantasy regényciklusban az első kb 100 oldalon nem történik szinte semmi izgalmas. Aztán jön például egy titokzatos alak, aki felkavarja az eseményeket és beindítja a történetet. (Jó, ezek persze a szinte teljesen új világot teremtő könyvekre jellemzőek.)

Persze belecsöppenhet a főhős rögtön a dolgok közepébe, de akkor meg később kell bevonni az olvasót a regény világába.

Ha a többi része is csak kétszáz-valahány oldalas (lesz), akkor szerintem legjobb az lenne, ha összegyúrnád egy könyvbe a történetet.


Egyébként fogalmam sincs a könyvkiadatásról, de javasolnám, hogy csak akkor keress meg kiadót, ha már legalább két könyv kész van, mert ismeretlen szerzőktől nem biztos, hogy csak úgy elfogadnak egy kéziratot, még ha látnak is benne potenciált. Ennek ellenére azért remélem, hogy sikerül :)

2016. szept. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!