Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek az író összehozza...

Szerintetek az író összehozza az Ambrózy báró esetei utolsó részében Richárdot és Emíliát?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy igen, mert az olvasók ezt akarják, viszont nagyon remélem, hogy nem fogja. Szerintem ez a sorozat így jó, romantikus szál nélkül.

És igazából (valószínűleg csak én leszek így ezzel) engem zavarna a nagy korkülönbség is, hisz mennyi év van köztük, 10? Ha legalább a lány 2-3 évvel idősebb lenne... Nem pedig 16-17 éves kislány.


2016. aug. 23. 00:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ha nem Milit veszi el, akkor nagy eséllyel félbemarad a nyomozósdi. Hiszen mit keresne a villában, ha nem ő a menyasszony? Nem hinném, hogy csak úgy velük menne, olyan "úgy örülök, hogy lenyúltad a bárómat" stílusban.
2017. jan. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%

Én még soha nem tudtam úgy azonosulni könyvszereplővel, mint Milivel. Egyszerűen a személyiségének minden apró részlete passzol az enyémhez. Ezért aztán nem csoda, hogy én is azt szeretném, ha Mili lenne az ara. Egyébként volt egy olyan rész a könyvben, amikor Richárd azt mondja:

"Mili, én nem tagadom, hogy a meggondolatlansága több ősz hajszálat okozott nekem, mint a nyomozásaim során látott borzalamak, de mégis ezt a tulajdonságát kedvelem leginkább. Üdítően, sőt vérpezsdítően hat rám a maga széllelbélelt szeleburdisága. A fejem valahogy mindig kitisztul tőle, a bosszankodás felgyorsítja a pulzusomat és a heves szívdobogás, amit akkor érzek, mikor látom, hogy egyenest fejjel rohan a falnak, jót tesz az agyi keringésemnek"

Ismerve a mi bárónk nyers modorát ez akár (kis túlzással) egy szerelmi vallomással is felérhet. És akármennyire is hálás vagyok Böszörményi Gyulának, hogy megírta a világ legfantasztikusabb könyvét, (ami nyilván azért is tetszett ennyire, mert rólam szól, csaknegy másik évszázadban) de ez után a befejezés után könnyen lehet, hogy ráküldök néhány tabáni hóhemvagányt, oszt ahogy a Márika mondaná: szer'usz világ!

2017. jan. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyet értek az előttem szólóval. Akármilyen szomorú is elismernem mindent tökéletesen ugyan ilyen meggondolatlanul és önfejűen csináltam volna, mint Mili. Szerintem minden olvasó szívébe belopta magát és nagyon könnyen lehetett vele azonosulni is. Tehát ha valami oknál fogva Richárd mégis Emmát választja, az olvasók többségének szemében csak egy jabaranc marad a mi bárónk... A mázolók fizetésébe pedig szíves örömest beszállok, mert ezek után nem maradhat el a hirig...
2017. jan. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én lassan már ott tartok, hogy nem ér ez meg ennyi izgalmat a megjelenésig, inkább égett volna szegény Emma a kocsiban >< Ha jól vettem ki, akkor 6-8 év van közöttük. Az nem vészes :D
2017. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%

én nagyon remélem hogy igen :) (Team Mili)

De gondoljunk bele: a LÁNYA kezét kérte meg és Hangay Árpádnak csak egy lánya van: Mili ! :)))

2017. jún. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Én is nagyon remélem, hogy Mili lesz a szerencsés. :)))

Találtam egy oldalt, és ezekkel az érvekkel csak egyetérteni tudok: [link]

2017. jún. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 lau448 válasza:
100%

Én is azt szeretném, ha Milit venné el. Böszörményi azonban gyakran tűnik úgy, mintha Emmával szimpatizálna, úgyhogy sajnos erre rá is nagy esély van. Viszont személy szerint én nem tudom, hogyha Emmát venné el, az hogyan is nézne ki, hiszen :

-így Milinek semmi keresnivalója nem lenne Budapesten, és így a nyomozás is abbamaradna.

- a harmadik könyv végén Mili kifakad, hogy mennyire fognak neki az emberek és maga a város is hiányozni, míg Emmánál leírja, hogy őt semmi nem köti a fővároshoz

-Milit kb egy éve ismeri a báró, míg Emmát kb 2 hónapja. Richárdot nem olyannak ismertük meg, mint aki ennyi idő után hátasodna.

- Richárd többször is mond olyanokat a könyvek során, amik szerintem arra utalnak, hogy szereti Milit pl. mikot elrabolják, azt mondja, hogy a halálát akár az élete árán is megakadályozza stb

-Emma nem érez semmit Richárd iránt, míg tudjuk, hogy Mili igen. Ezután kettejük kapcsolata sem tudom, hogy alakulna normálisan.

2017. nov. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Nos, a válasz már elérhető könyvformában!

Azonban mielőtt még elolvastam volna, nekem az alábbi érveim születtek Mili mellett:


1. Mili érdeklődési köre azonos Richárdéval, ő is érdeklődik mindenféle rejtély iránt és detektívvé szeretne válni.

2. Mili egy nem csak stramm, de szorgalmas is, így nem fél kiszállni a különböző bűntények, gyilkosságok tetthelyére. Nem riad vissza a munkától, akár csak Richárd.

3. Mili furmányos ötleteivel, mint pl. az álruhás nyomozás technikájával kitágította Richárd nyomozói technikáinak palettáját.

4. Milit mindenki az Ambrózy család tagjának tekinti a villában, míg Emma idegennek számít.

5. Emmának elege van az állandó izgalmakból már, ő nem tudná még egy másik ember lelkét is támogatni ilyen helyzetekben, míg Mili egyfelől sokkal jobban viseli őket, más felől Richárdot megtanulta már az egy éves ismerettségük alatt kezelni és tud is rá hatni.

6. Emma nem lenne társa Richárdnak az életben, hanem csak egy otthonülő feleség, mint kínai porcelán váza az üvegvitrinben. Ezzel szemben Milit hiába is próbálja Richárd, mint törékeny nőt féltve óvni, úgy sem hagyja magát és végsősoron ez az amire valójában szüksége van Richárdnak is, még ha a korrszellem homlok egyenest az ellenkezőjét is állítja... (amúgy pedig by the way minden felvilágosult gondolkodású, normális férfinak is erre van szüksége): egy olyan nőre, akit nem kell hímes tojásként kezelni, hanem szellemileg és jogilag is egyenrangú társa, partnere az életben férjének.


7. Böszörményi Gyula pedig felvilágosult gondolkodású férfi lévén nem akarhat fiatal olvasói elé olyan kapcsolati példát állítani, amellyel azt sugalhatná: ha nincs közös érdeklődési kör, közös bezéd téma, ha nem jár egyrúgóra az eszekereke egy pár kéttagjának, akkor az a kapcsolat működőképes lehet, csak azért mert kisebb a korkülönbség valamivel a két fél között.


Legutolsó gondolatom Mili és Richárd korkülönbségéről pedig annyi, hogy életmódtörténeti szempontból teljesen szokványos, sőt némileg alatta is marad az újkorban átlagosan szokásosnak mondhatótól. Szóval ezt felhozni ellenérvként meglehetősen felesleges.

2019. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!