Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek érdemes lenne...

Azazel01 kérdése:

Szerintetek érdemes lenne folytatnom az írást?

Figyelt kérdés

Dióhéjban annyit, hogy már régóta próbálkozom novellák, és kisregények írásával. De elég bizonytalan vagyok magammal szemben, és eddig még senkinek sem mutattam meg őket. Ezért megosztanám veletek, az egyik készülő novellám rövidebb részletét. Tudom, hogy a könyvesboltok és az internet is hemzseg a démonos történtektől, de azért tegyetek egy próbát vele. Kíváncsi vagyok a véleményetekre! Előre is köszönöm. :)


Fény a sötétségben


1.


Sohasem voltam átlagos ember, gyermekkorom óta van egy különleges barátom akit Carneivannak hívnak. Az egyetlen groteszk dolog benne, hogy ő egy ősi démon. Először akkor találkoztam vele, amikor körülbelül 2–3 éves voltam. Tisztán emlékszem arra az éjszakára, amikor a sorsaink egyé váltak.

A kiságyamban feküdtem, elkaptam valamilyen ragályt, és pokolian fájt a hasam. Hangosan sírtam, arra vártam, hogy a szüleim átjöjjenek a szobámba, és megvigasztaljanak. De akármennyire is bőgtem, nem jöttek, s amikor már azt hittem, hogy felemészt a fájdalom.

Megláttam őt a szobám homályában, és ahogy közelebb jött az ágyamhoz, az ablakomon beszivárgó holdfény teljesen megvilágította. Egy kutya alakjában jelent meg, ott ült tőlem pár lépésnyire. Fekete bundája volt, és sötét szemei, amiken a holdfény harsányan megcsillant. A mancsai pedig vérben áztak, vörösek voltak. A látványa nem rémisztett meg, inkább megnyugtatott. Abba hagytam a zokogást, és mintha a fájdalmam is enyhült volna. Majd közelebb sétált hozzám, és a kiságy rácsain átnyúlva megsimogattam a fejét. A bundája jéghideg volt, belül mégis forróságot éreztem. A fájdalmam teljesen megszűnt. Hirtelen elálmosodtam, és behunytam a szemeimet. Mielőtt teljesen átadtam volna magam az álom birodalmának, még halottam, ahogyan a fülembe súgja ezeket a szavakat:

- Aludj csak kicsi Allen, meglásd minden rendben lesz.

Azon az éjszakán aludtam egész eddigi életemben, a legjobbat.

A szüleimre kevésbé emlékszem, édesanyámról maradt meg néhány pillanatkép a memóriámban. Magas volt és szikár, a ruhák lógtak rajta, arca mégis vöröses volt és puffadt, hosszú kócos barna haja, és zöld véreres szemei voltak. Édesapámról pedig semmilyen kép nem maradt meg. Az éjszaka után aztán, Carneivan elvitt otthonról, sokat vándoroltunk az évek alatt, városról- városra. Közben megtanított olvasni, írni és számolni. Majd rövid idő után a szenvedélyemmé vált az olvasás. Amikor Carneivan egyedül hagyott, a könyvek lettek a barátaim, segítettek elnyomni a magányomat. Persze igazi barátokra is vágytam, hogy játszhassak a többi korombeli gyermekkel, de Carneivan mindig azt mondta nekem, hogy csak kigúnyolnának és bántanának. Ezért megtiltotta, hogy valaha is kapcsolatba kerüljek bármilyen emberrel. Aztán amikor tizennégy éves lettem, és a kamaszkor küszöbén álltam Car elmondta nekem, hogy a szüleim még kiskoromban egy balesetben meghaltak. Azonban a hír nem sújtott le, sőt igazából semmilyen érzést nem kavart fel bennem, hiszen sohasem ismertem őket. Car volt az egyetlen családtagom és barátom is egyben.


2016. aug. 31. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem írj nyugodtan. Végülis kell gyakorolni, párszáz oldal után te is meg fogsz lepődni, mennyit fejlődsz. De a számokat betűkkel kéne kiírni.

Ez pedig lehet csak cukkolás, de ha tisztán emlékszik az éjszakára, akkor miért nem tudja pontosan, hogy hány éves volt? :D

Na mindegy.

2016. aug. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Igazad van a korát majd pontosan leírom. :D
2016. aug. 31. 13:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hű nekem nagyon tetszik szerintem érdemes lenne folytatnod, én is írok könyveket csak teljesen más kategóriában. Folytasd, eleinte én se voltam valami jó. Aztán egyre többet és többet írtam és nagyon sokat fejlődtem. Viszont, ahogy észre veszem te kezdőként is nagyon jól írsz nem úgy, mint én voltam. :)
2016. aug. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Oké, hogy ez egy előzetes akar lenni, de már itt is érvényesülhetne a "ne mondd, hanem mutasd" elv. A leírás jó, olyannyira, hogy felkelti az érdeklődésemet, mégis hogyan élt együtt a fiú és a démon, hogyan tanította számolni, miért hagyta egyedül, és hogyan vette rá (tiltotta meg), hogy addig se barátkozzon másokkal. Miket olvasott a fiú, mi fogta meg benne stb. Vagyis hogyan formálódott a jelleme. Már ez a kis rész is rejt annyi lehetőséget, hogy az olvasó minél inkább a főhős helyébe tudja magát képzelni.
2016. aug. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a pozitív válaszokat és tanàcsokat, nagyon jól estek. :) Folytatni fogom az írást, és meg próbálok egyre több

tapasztalatot szerezni közben. Aki pedig gonodolja azzal szívesen megosztom a novellám többi részet, ha érdekli privátban. :)

2016. aug. 31. 15:04
 6/10 A kérdező kommentje:
* megpròbàlok :D
2016. aug. 31. 16:15
 7/10 rajcziz ***** válasza:
100%

Na, akkor azt hiszem, én leszek az, aki egy kicsit visszahúz a földre. Őszintén szólva, ez nem igazán nevezhető történetírásnak. Végig olyan érzésem volt, mint egy rendőrségi jelentést olvasnék, semmi érzelem nem volt benne, a dolgok csak történtek a főhőssel, de semmilyen módon sem befolyásolták. Ehhez jött néhány logikai bukfenc - a szereplő korához képest sok mindent érzékel a világból. Van pár helyesírási hiba is, de gyakran a mondatok sem adnak értelmet, és nagyon amatőr módon vannak összekötve, pl.: "De akármennyire is bőgtem, nem jöttek, s amikor már azt hittem, hogy felemészt a fájdalom." - itt hol a mondat vége? Szóismétlések, fölösleges információk, a leírásokon is van még mit javítani, túl sok a "mondás", kevés a "mutatás", ahogy már említették. Szóval jócskán van hova fejlődni.

Azt, hogy érdemes-e folytatnod, csak te válaszolhatod meg. Ha téged szórakoztat, és szívesen csinálod, akkor mindenképpen folytasd, és fejlődj. Tudatosan olvass, figyeld meg, a profi írók hogyan fűzik a történeteiket, hogyan állítanak össze egy mondatot, egy bekezdést. Minden író mások lekoppintásával kezdi, és így alakítja ki a saját hangját, de ahhoz rengeteg tapasztalat kell, évek kemény munkája.

2016. aug. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Negyedik vàlaszolò köszönöm a tanàcsodat. :) Igazad van még kezdő vagyok, és csak próbálkozom. A jövőben jobban odafigyelek azokra a dolgokra amit írtál! Többet fogok olvasni, és közben megfigyelem a nagyok fortélyait! :)
2016. aug. 31. 18:10
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

- mikor a sorsaink egyé váltak. - ilyet nem mondunk -> SORSUNK EGGYÉ VÁLT

- páros testrészeknél nem kell többes szám -> sötét szeme... mancsa vérben úszott (bár én itt kaptam volt szívrohamot)


Éreztesd a dolgokat, ne csak leírd - MIÉRT nyugtatott meg, hogyan fájt a hasad (pl. alig kaptam tőle levegőt, vagy mintha kést szúrtak volna belé...).

- álom birodalma > kacifántos

- Őőő, a szüleid miért nem fontosak? Írd le, miért mentél el a démonnal... nem szóltam, de ezt előbb fejtsd ki, mert egy gyermek kíváncsi, alap, hogy legkésőbb óvodásként megkérdi, nekem miért nincsen anyukám, stb.


Plusz: ne félj mesélni, kifejteni... túl rövidek, és tartalmatlanak a mondataid. Mintha csak "túl akarnál lenni az egészen".


Írj nagyon sokat - mert az alaptörténet pl. jó, és érdekes végre nem a 15 millimodik bénából hős-sztori -, azzal fejlődhetsz.

2016. aug. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A stílusod tetszik, de a helyesírásra még gyúrj egy kicsit, mert különben nem fognak komolyan venni!
2016. szept. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!