Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok írni olyan könyveket,...

Tudnátok írni olyan könyveket, amiket elolvasva növelhetném a szókincsemet és a fogalmazási készségemet az érettségihez?

Figyelt kérdés

Első sorban romantikus könyvek érdekelnek. Sosem szoktam olvasni:( Viszont úgy érzem, hogy szükség lenne kiolvasni 1-2 könyvet, mert katasztrofális ahogy tudok írni és fogalmazni.

18/L



2016. aug. 31. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Fekete István bármelyik műve :) Ezt színészként mondom neked. A szókincs az nagyon jól fejleszthető. Hajrá ;)
2016. aug. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Laclos: Veszedelmes viszonyok, szerintem tetszene neked, Örkény fordítása. Esetleg Jane Austentől bármelyik regény.
2016. aug. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm nektek :) Mindkettőtök javaslatát el fogom olvasni! Ès majd megírom, hogy tetszett :)
2016. aug. 31. 22:16
 4/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok, annyival kiegészíteném, hogy a Veszedelmes viszonyok levélregény, én elég sokat olvasok, de ezzel nagyon lassan haladtam, mert kifejezetten szépirodalmi nyelvezete van, de nekem az egyik legjobb olvasmányélményem volt, a történet is izgalmas volt, mindenképpen megérte elolvasni, de inkább Austennel kezdj :) A Büszkeség és balítélet vagy az Értelem és érzelem szerintem jó választás, plusz eszembe jutott még a Monte Cristo grófja, ez inkább kalandregény, de kellően pörgős ahhoz, hogy végig fenntartsa az érdeklődést, valamint Kunderától A lét elviselhetetlen könnyűsége, ez meg elég filozofikus, de 18 voltam én is, amikor olvastam és nekem nagyon bejött. Várjuk a beszámolót, hogy tetszett-e valamelyik :)
2016. aug. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 andreandi válasza:

A Veszedelmes viszonyok és Jane Austen összes műve nagyon jó.

Robert Merle: Védett férfiak, Francia história, Majom ABC és Robin Maxwell: Boleyn Anna titkos naplója c. könyveket ajánlom még. +Szabó Magda: Abigél, Az ajtó; de Ken Follett Évszázad trilógiája is izgalmas.

2016. szept. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!